niedziela, Sierpień 19, 2018

Wszyscy tracą, nawet banki

0
Wszyscy tracą, nawet banki

Wydaje ci się, że kryzys na rynkach nieruchomości dotyczy wyłącznie osoby prowadzące pewne działania na nich, mylisz się nawet banki go odczuwają. Wystarczy jedynie przeanalizować ile osób w tym roku zdecydowało się kupić nieruchomości, już nie mówimy tutaj o wyłącznie nowych ofertach. Co ciekawe, statystyki dotyczące tej sytuacji są znacznie korzystniejsze na rzecz nieruchomości niż w innych częściach naszego kraju. Zresztą banki starają się robić co tylko mogą aby ewentualnie przyciągnąć chętnego na hipotekę, lecz może i on wyciągnął pewne wnioski. Między innymi takie, że zarówno nieruchomości jak i same kredyty przyznawane na ten cel, są zdecydowanie za drogie. Pewnie, że wartość rynkowa branży nieruchomości stale się kształtuje, lecz nie oznacza to tego, że straci na niej wyłącznie jedna ze stron, a tak by było w tym przypadku i tego jestem niemal pewien. Oczywiście nikt nie wznosi jeszcze żadnego alarmu, nie na tym rzecz polega trzeba jednak przygotować się na pewne zmiany.

http://www.trendliving.pl/

W jaki sposób powinniśmy ocieplić dom?

0
W jaki sposób powinniśmy ocieplić dom?

Ocieplić swój dom można na wiele sposobów. Najważniejsze jest to, aby robić to dobrze. I ogólnie, trzeba to po prostu robić. W bardzo wielu przypadkach niestety jest tak, że zapominamy o tej jakże istotnej kwestii, a potem są niestety problemy. Dlatego też, co do tego nie miejmy wątpliwości – powinniśmy ocieplić dom w możliwie jak najkrótszym czasie, nie można zwlekać z tym wszystkim.Na początku trzeba ustalić harmonogram działania. Bardzo często popełniamy błąd w trakcie ocieplania domu jest mianowicie taki, że najzwyczajniej w świecie zdarza się nam zapomnieć, jak niesamowicie istotną kwestią jest to, aby najpierw założyć klej, a dopiero później zatapiać w nim siatkę. Kolejna kwestia – wszystko powinno być zabezpieczone folią, ponieważ nie chcemy potem mieć pozostałości po pracach. Zresztą chodzi również o chronienie elewacji przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz wiatrem. Pamiętajmy także o tym, że jeżeli mamy chociażby małe wątpliwości, to jednak zamiast próbować na własną rękę ocieplać elewację, po prostu powinniśmy zapoznać się z ofertami takich firm, które zajmują się docieplaniem domów. Nie wydaje się, abyśmy byli potem niezadowoleni z końcowego efektu.

http://www.studiodeco.pl/

Tradycyjne kominki do domków jednorodzinnych

0
Tradycyjne kominki do domków jednorodzinnych

Tradycyjne kominki stają się coraz bardziej modne w domkach jednorodzinnych, wiele osób, które podejmują decyzję o tym by budować swój własny dom rodzinny, chcą by był w pełni wyposażony i wygodny, dom jest to bardzo duża i trwała inwestycja w związku z tym każdy che by był tym właśnie wymarzonym domem. Kominki stanowią rodzaj powrotu do tradycji, dobrze nam się kojarzą, ze świętami Bożego Narodzenia, z choinką, z domem rodzinnym z naszymi dziadkami i wieloma innymi miłymi wspomnieniami.W obecnych czasach systemy grzewcze, izolacyjne i ociepleniowe są bardzo dobre i dobrze się sprawdzają kiedy przychodzi ogrzewać dom, jednakże kominki obecnie nie mają służyć ogrzewaniu pomieszczenia, są czymś na rodzaj mebla oraz miejsca przy którym spędza się czas. Kominki stwarzają bardzo przyjemną rodzinną atmosferę a to właśnie nam chodzi przy budowie własnego domu. kominki palone drewnem mają swój niepowtarzalny urok, który sprawia iż zimowe wieczory nabierają bardzo przyjemnej atmosfery. Warto zatem zainwestować w kominki, tym bardziej, że obecnie w sklepach nie brakuje ciekawych projektów.

http://www.swiat-domu.pl/

Sztuczki w ogłoszeniach mieszkaniowych

0
Sztuczki w ogłoszeniach mieszkaniowych

Generalną zasadę, jaką warto stosować podczas czytania ogłoszeń w sprawie sprzedaży nieruchomości szczecin jest odrzucanie przymiotników. Gdy w ogłoszeniu przeczytamy, że lokal jest przestronny i spokojny, zamiast dość przestronny i spokojny, łatwiej w rzeczywistości będzie na zweryfikować ten stan. Warto oczywiście także dokładniej przyjrzeć się wybranej nieruchomości szczecin.Może okazać się, że wcale nie będziemy mieszkać w sąsiedztwie parku, bowiem, na sąsiedniej działce rozpoczęła się budowa kolejnego mrówkowca, który skutecznie przysłoni nam wymarzony i opisany w ogłoszeniu widok. Dlatego tez warto odwiedzić urząd miast czy gminy w celu poznania planów zagospodarowania terenu, którym jesteśmy zainteresowani. Sprzedający nieruchomości szczecin także na siłę starają się powiększyć metraż mieszkania dodając do niego wnęki i skosy. Dlatego też warto pokusić się o własny pomiar lub po prostu sprawdzić dokumenty. Kolejnym często spotykanym oszustwem jest podawanie nieprawdziwej informacji i stanie budynku, np., że zbudowany jest z cegły a do czynienia mamy z gotową płytą.

http://www.trenddecor.pl/

Sportowe konstrukcje

0
Sportowe konstrukcje

Częstymi konstrukcjami, jakie można spotkać w miastach są hale sportowe. Najciekawszą tego typu konstrukcją jest i nie każdy o tym wie hala Spodek w Katowicach. Jest to bardzo uniwersalna konstrukcja, ponieważ odbywają się tam nie tylko zawody sportowe, ale również różnego rodzaju koncerty, targi i inne imprezy, w których uczestniczy bardzo wiele osób. Dodatkowym atutem tej budowli jest to, iż ma bardzo ciekawą formę. Jak widać te konstrukcje, nie muszą być szarymi bezbarwnymi bryłami. Co raz częściej włodarze miast budują różnego rodzaju hale, które sprawdzają się jak widać i mogą obsługiwać wiele rodzajów imprez. Inwestycja tego typu nie jest stosunkowo droga a zwraca się bardzo szybko. Niewątpliwie szybka budowa obiektu ma znaczący wpływ na konkurencyjność a w tym przypadku hale okazują się bezkonkurencyjne oszczędne oraz wielozadaniowe. Dlatego tak wielu przedsiębiorców oraz jednostek miast stawia właśnie na tego typu inwestycje. W dzisiejszych czasach tego typu obiekty są bardzo powszechnie stosowane i godne polecenia.

http://www.polskidom.com.pl/

Rolety wolnowiszące

0
Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące nie są po bokach obudowane. Wiszą one bez większych zabezpieczeń. Spełniają one taką samą funkcję, co rolety w kasetce. Różnie je jak sama nazwa wskazuje tylko system mocowania. Rolety wolnowiszące posiadają konstrukcje, która jest bez obudowy. Dzięki czemu roleta wygląda na lekką. I posiada pewną lekkość, która lepiej według mnie prezentuje się na oknie. Zabezpieczają ją pewne niezawodne mechanizmy, które są zakładane na ramę okna, tak, aby nie spadły one, kiedy będziemy zwijać bądź rozwijać daną roletę.Są te rolety wolnowiszące mocowane na tak zwanych zaczepach bezinwazyjnych. To oznacza, że te zaczepy nie są przykręcane, ale są też takie, które są przykręcane. Ja osobiście preferuję bez przykręcania. Dzięki temu nie robię żadnych dziur ani w oknach, ani w ścianach. Przyczepy bezinwazyjne można w każdym momencie zdjąć i przyczepić na inne okno. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie szczególnie, kiedy myślimy o przeprowadzce i nie chcemy zbyt długo mieszkać w jednym miejscu. W takim wypadku zwijamy rolety do pudełka i przemieszczamy się.

http://www.wlasnemiejsce.pl/

Radość z kominka w każdych warunkach

0
Radość z kominka w każdych warunkach

Obecnie producenci kominków wchodzą z ciekawą propozycją do osób, być może potencjalnych klientów, które nie mogą pozwolić sobie na to by posiadać w domu czy mieszkaniu tradycyjny kominek. Przede wszystkim chodzi tu o problemy wynikające z braku komina i nieuwzględnieniu posiadania kominka w planach budowy domu. W przypadku mieszkania kominek najczęściej w ogóle nie wchodzi w grę. W tym przypadku producenci kominków proponują rozwiązania kominkowe dostępne we wszystkich pomieszczeniach.Chodzi tu, bowiem o tzw. bio kominek. Ten rodzaj kominka nie wymaga ani posiadania komina, ani też zasilania energią elektryczną, jak mówią niektórzy. Ogień wytwarza się w kominku za pomocą spalania bezpiecznego dla człowieka paliwa. Paliwem tym jest bioetanol. Ponadto powstający w ten sposób ogień nie ogrzewa elementów znajdujących się w jego pobliżu, dlatego też bio kominek można swobodnie postawić choćby na stole. Jest to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się żywym ogniem we własnym domu.

http://www.arsmateria.pl/

Pozytywne strony budowy domu z drewna

0
Pozytywne strony budowy domu z drewna

Jak wszystko – tak i domy drewniane posiadają swoje wady i zalety. Na początek pozwolę sobie wymienić zalety, jakie dostrzegają użytkowcy tych domów. W pierwszej kolejności jest to przede wszystkim szybki czas budowy, który waha się do około 3 miesięcy, ale jak mówią, można także wykonać go szybciej – wszystko oczywiście zależy od zasobności naszego portfela.Domy z drewna charakteryzują się także dobrą izolacją cieplną, która trudno jest uzyskać na bazie innych materiałów, uzyskanych podobnym kosztem. W tym przypadku zarówno całe ściany i dach są doskonałą izolacją cieplną. Domy z drewna charakteryzują się także małym ciężarem, dzięki czemu zaoszczędzić możemy na transporcie, a także tańszy jest w tym przypadku fundament. Znaczny czas skrócenia budowy możliwy jest także dzięki tzw. suchej technologii. Budowa domu sprowadza się, bowiem do łączenia poszczególnych elementów za pomocą gwoździ i metalowych łączników. Ponadto domy drewniane budować można w dowolnej porze roku, nawet zimie. Oprócz wykonania fundamentów, nie prowadzi się żadnych prac murarskich, które wymagałyby dodatniej temperatury otoczenia.

http://www.scandinavianhouse.pl/

Po co zabierać dzieci na place zabaw

0
Po co zabierać dzieci na place zabaw

Place zabaw to miejsca, w których bardzo chętnie czas spędzają nasze dzieciaki. Znajduje się na nich wiele atrakcji, takich jak karuzele, huśtawki czy tory przeszkód… Są to miejsca, w które powinniśmy zabierać nasze pociechy już od najmłodszych lat. W miejscach tych dzieciaki mogą się integrować, poznawać zasady rywalizacji i uczyć się czegoś od siebie… Sami przecież byliśmy dziećmi i najczęściej nie pamiętamy tego, jak rodzice zabierali nas na place zabaw. A nie pamiętamy właśnie dlatego, że był to niezwykle beztroski czas, który już niestety nie wróci, ale który dzisiaj możemy zaoferować naszym własnym dzieciom… Współcześni rodzice popełniają jeden, ale za to poważny błąd przy wychowywaniu swych synów czy córek: za dużo czasu pozwalają im spędzać przed komputerem. Dziecko odizolowane od grupy rówieśniczej nie rozwija się w sposób prawidłowy, nie uczy się różnych emocji, które dostarcza przebywanie w kontakcie z drugim człowiekiem, takich jak radość czy złość. Zamiast tego sztucznie przetwarza i przeżywa emocje przed ekranem monitora, łamiąc sobie przy tym kręgosłup. Nie popełniajmy więc, drodzy rodzice, tego błędu i zabierajmy nasze pociechy na place zabaw, będą one nam za to wdzięczne.

http://www.puwn.pl/

Place zabaw – fabryka radości na świeżym powietrzu

0
Place zabaw – fabryka radości na świeżym powietrzu

Gdzie można znaleźć naraz tyle uśmiechniętych twarzy co na placu zabaw. Gdzie indziej bawi się tyle radosnych dzieci naraz. Takie rzeczy oferują tylko place zabaw, dlatego postarajmy się zabierać na nie nasze pociechy jak najczęściej. Żadna bajka w telewizji, ani gra komputerowa nie zastąpi dziecku wyjścia na plac zabaw. To nam dorosłym wydaje się czasami, że dziecko najlepiej bawi się przed komputerem, ale to nieprawda. Dziecko potrzebuje aktywności fizycznej, świeżego powietrza oraz zabawy z rówieśnikami, a to wszystko oferują place zabaw, a nie zajęcia, które wymyślamy w domu. Pewnie teraz powiecie, że nie macie czasu codziennie wychodzić z dzieckiem na plac zabaw, ale wtedy pomyślcie jaką radość mu sprawicie, jeśli poświęcicie choć pół godziny trzy razy w tygodniu na tego typu zabawę i wspólnie spędzony czas wolny. Takich chwil nie jest w stanie nic zastąpić, a co więcej jeśli je przegapimy w życiu naszego dziecka, to nie będziemy mogli już nigdy do nich powrócić

http://www.abcwnetrza.pl/

ZOBACZ TEŻ