niedziela, Kwiecień 11, 2021

Jak wysłać paczkę za granicę kurierem?

0
Jak wysłać paczkę za granicę kurierem

W obecnych czasach wysłanie paczki za granicę to żaden problem. Za pośrednictwem jednej z firm kurierskich można nadać przesyłkę w dowolne miejsce na świecie. Przedstawiamy, jak zrobić to krok po kroku.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Paczkę międzynarodową można nadać bezpośrednio w jednej z popularnych firm kurierskich. Wystarczy udać się do odpowiedniego punktu i tam dopełnić wszelkich formalności. Niestety wybór najlepszego przewoźnika może stanowić spory problem. Znalezienie najkorzystniejszej oferty bywa czasochłonne. Drugim minusem jest fakt, że klienci indywidualni muszą liczyć się z dość wysokimi kosztami nadania przesyłki zagranicznej. 

Chcąc wysłać paczkę za granicę, warto rozważyć opcję skorzystania z usług brokera kurierskiego. 

Broker usług kurierskich, czyli optymalne rozwiązanie

Operator logistyczny epaka.pl umożliwia sprawną wysyłkę paczki w nawet najbardziej odległe zakątki świata. Broker współpracuje z najpopularniejszymi firmami kurierskimi w kraju. Osoba zainteresowana wysyłką paczki za granicę może w prosty i sprawny sposób porównać oferty wszystkich kurierów i wybrać tę, która jest dla niego najkorzystniejsza. Wszystkie formalności załatwia się online. Wystarczy wybrać rodzaj przesyłki (paczka, koperta, paleta), miejsce nadania, miejsce wysyłki oraz firmę kurierską, z której usług chcemy skorzystać. Cała procedura trwa dosłownie kilka minut. Przygotowaną paczkę odbiera od nadawcy wybrany kurier.

Platforma logistyczna epaka.pl umożliwia śledzenie online przesyłki GLS, DPD, UPS itd. Dzięki temu klient może w każdej chwili sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nadana przesyłka. Operator udostępnia także inne dodatkowe usługi – takie jak ubezpieczenie paczki czy potwierdzenie dostarczenia przesyłki.

Sprawdź, co możesz wysłać

Niestety nie każdą rzecz można wysłać za granicę. Zanim nadasz paczkę, dokładnie przeczytaj regulamin wybranej firmy kurierskiej. Każdy przewoźnik jest zobligowany do tego, żeby udostępnić swoim klientom listę przedmiotów wyłączonych z usług kurierskich. Zwykle są to alkohole, czy też rzeczy o dużej wartości. 

Odpowiednio przygotuj paczkę do wysyłki

Każda przesyłka międzynarodowa musi być odpowiednio spakowana. Tylko wtedy kurier będzie mógł ją przyjąć.

Przede wszystkim należy zacząć od porządnego zabezpieczenia przedmiotów znajdujących się w środku. Jeśli chcesz wysłać delikatne przedmioty, które mogą łatwo ulec zniszczeniu podczas transportu, postaw na folię bąbelkową. Możesz także wykorzystać inne wypełniacze – takie jak specjalne poduszki powietrzne, skropak czy wełnę drzewną. Do zabezpieczenia wysyłanych przedmiotów świetnie sprawdzi się też stretch. 

Swoją przesyłkę zapakuj w odpowiednio duży karton lub foliopak i dla pewności zabezpiecz solidną ją taśmą klejącą. Dzięki temu paczka nie rozpadnie się podczas transportu. 

Jeśli chcesz wysłać opony, wózek dziecięcy czy inny przedmiot o niestandardowym rozmiarze, sprawdź poradnik dostępny na stronie brokera. Znajdziesz tam informacje o tym, jak zapakować taką przesyłkę.

Zespół Turnera – czym jest i jakie są jej objawy? 

0
dziecko

Zespół Turnera jest to choroba genetyczna, która występuje wyłącznie u kobiet. Jest to schorzenie chromosomalne. Najczęstszą cechą zespołu Turnera jest niski wzrost, który staje się widoczny w wieku około 5 lat. Wczesna utrata funkcji jajników jest również charakterystyczna dla tego typu schorzenia. Czym dokładnie jest zespół Turnera? Jakie są jego objawy? Jak wygląda leczenie? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zespol-turnera-choroba-genetyczna-dotykajaca-wylacznie-kobiet/ 

Zespół Turnera – czym dokładnie jest? 

Zespół Turnera związany jest z chromosomem X, który jest jednym z dwóch chromosomów płciowych. Ludzie posiadają dwa chromosomy płci w każdej komórce. Kobiety posiadają dwa chromosomy X ( XX), podczas gdy mężczyźni mają jeden chromosom X i jeden chromosom Y (XY). 

Zespół Turnera rozwija się w momencie, kiedy jeden chromosom X jest obecny w komórkach żeńskich, a drugiego chromosomu płciowego brakuje lub jest on strukturalnie zmieniony. Brakujący materiał genetyczny wpływa na rozwój zarówno przed jak i po urodzeniu. 

Niektóre kobiety posiadające tę chorobę genetyczną posiadają zmiany chromosomalne tylko w niektórych komórkach, co jest znany jako mozaicyzm. Nie ustalono jednak, który gen na chromosomie X jest związany z większością cech zespołu Turnera. 

Jakie są objawy zespołu Turnera? 

Bardzo duża ilość dotkniętych dziewcząt nie dojrzewa, chyba że otrzymują one terapię hormonalną. Jedynie niewielki odsetek kobiet z zespołem Turnera zachowuje prawidłową czynność jajników w młodym wieku dojrzewania. Obserwowany jest brak miesiączki, brak gruczołów piersiowych, a także owłosienia łonowego. 

Duże ilości dziewcząt i kobiet które dotknięte zostały zespołem Turnera występują charakterystyczne zmiany dychotomiczne, czy nieprawidłowości w wyglądzie zewnętrznym. Około 30% kobiet z zespołem Turnera ma dodatkowe fałdy skórne na szyi, obrzęk limfatyczny rąk i stóp, a także nieprawidłowości szkieletowe. W większości przypadków osoby z zespołem Turnera posiadają duże i odstające uszy, oczy, które są szeroko rozstawione, a na skórze występują liczne znamiona barwnikowe. Co więcej jednym z najbardziej charakterystycznych objawów takich choroby jest niski wzrost. 

Leczenie i diagnostyka zespołu Turnera 

Zespół Turnera może być diagnozowany poprzez objawy kliniczne występujące u noworodków, małych dzieci, młodzieży w okresie dojrzewania. W takim celu konieczne jest potwierdzenie w postaci wykonania badania genetycznego.

Leczenie posiada charakter objawowy. W celu leczeniu niskorosłości stosowany jest hormon wzrostu, a w okresie dojrzewania podawane są estrogeny. Kobiety chore muszą być też pod stałą opieką kardiologa. 

Zobacz też: http://www.insult.pl/mukowiscydoza-czym-jest-i-jakie-sa-jej-objawy/ 

Hemochromatoza – czym jest, jakie są jej objawy i sposób leczenia? 

0
hemochromatoza

Hemochromatoza jest to choroba, w przebiegu której dochodzi do nadmiernego wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego. Schorzenie to może posiadać charakter pierwotny i wynikać z wystąpienia określonego defektu genetycznego. Istnieje też postać wtórna, której konsekwencją jest nadmierna podaż żelaza wraz z dietą lub uwalnianie żelaza z krwinek czerwonych. Czym dokładnie jest hemochromatoza? Jakie są jej objawy? Jak ją leczyć? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/hemochromatoza-przyczyny-objawy-badania-i-metody-leczenia/ 

Hemochromatoza – czym dokładnie jest? 

Hemochromatoza dziedziczna powoduje, że organizm wchłania zbyt dużą ilość żelaza z żywności. Nadmiar tego pierwiastka w organizmie akumulowany jest w narządach, zwłaszcza w wątrobie, sercu. Zbyt duża ilość żelaza może spowodować zagrożenie życia, poprzez chorobę wątroby, problemy z sercem czy cukrzycy. 

Geny powodujące hemochromatozę są dziedziczone, jednak tylko część ludzi, którzy posiadają takie zmutowane geny doświadcza z tego powodu problemów zdrowotnych. Objawy hemochromatozy dziedzicznej pojawiają się zazwyczaj w średnim wieku. Gen zwany HFE jest najczęstszą przyczyną dziedziczenia tego schorzenia. 

W tej chorobie krwinki czerwone uwalniają dużą ilość żelaza do organizmu, ponieważ są zbyt kruche. Innymi czynnikami hemochromatozy wtórnej są: 

 • nadużywanie alkoholu
 • cukrzyca, choroby serca, choroby wątroby w rodzinie
 • przyjmowanie suplementów żelaza lub witaminy C, które zwiększają ilość żelaza wchłanianiego przez organizm 
 • częste transfuzje krwi 

Jakie są objawy hemochromatozy? 

Istnieją 4 rodzaje dziedzicznej hemochromatozy, które klasyfikowane są w zależności od wieku, a także innych czynników takich jak przyczyna genetyczna lub sposób dziedziczenia. 

Typ 1 oraz typ 4 zaczynają się w wieku dorosłym. Początek hemochromatozy typu 3 i jest zwykle pośredni pomiędzy typem 1 i 2, z objawami zwykle rozpoczynającymi się przed 30 rokiem życia. 

Niektóre osoby z dziedziczną homochromia dozą nigdy nie odczuwają objawów. Wczesne objawy bardzo często pokrywają się z innymi współistniejącymi schorzeniami, które mogą obejmować: 

 • ból stawów
 • ból brzucha
 • cukrzyca
 • impotencja
 • zmęczenie 
 • osłabienie
 • utrata popędu seksualnego
 • niewydolność wątroby
 • niewydolność serca
 • brązowy lub szary kolor skóry 

Hemochromatoza – leczenie 

Postępowanie terapeutyczne schorzeniu hemochromatozy sprowadza się do obniżenia poziomu żelaza we krwi. Podstawową metodą leczenia jest powtarzanie w określonych odstępach czasu upustów krwi. Niekiedy Stosowane są również leki, które wiążą żelazo i umożliwiają wydalenie z organizmu nadmiaru tego pierwiastka. 

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/fenyloketonuria-czym-jest-jakie-sa-jej-objawy-i-sposob-leczenia/ 

Wygodne ubranka do przedszkola

0
Wygodne ubranka do przedszkola

Czas spędzany w przedszkolu jest nader aktywny. Chociaż maluchy są oczywiście przygotowywane do kolejnego etapu życia, jakim jest pójście do szkoły, to jednak ogromną uwagę zwraca się na aspekt nauki poprzez zabawę. Dzień w przedszkolu jest pełen rozrywki, ruchu, zabaw fizycznych. Co więcej, dziecko spędza w tej placówce większość dnia. Warto zadbać o jego należyty komfort.

Najlepsze ubranka do przedszkola

Kompletując wyprawkę dla przedszkolaka, zwracaj uwagę na jakość ubranek, a nie tylko ich względy estetyczne. Fakt, że ubrania dla chłopców czy dziewczynek mogą być dzisiaj iście kolorowe, nierzadko nawet z motywem ulubionej bajki. Ich atrakcyjność nie jest jednak priorytetem, bo liczy się przede wszystkim jakość.

Ubrania dla przedszkolaków powinny być wykonane z dobrej jakości bawełny, najlepiej tej organicznej, bambusowej. Ten materiał nie przegrzewa ciała dziecka, ale i go nie wychładza. Nie prowadzi do nadpotliwości, nie podrażnia delikatnej skóry. Co więcej, jest antyalergiczny.

Dodatkowo, ubrania do przedszkola muszą być wygodne. Mają nadawać się do przebywania w sali, ale też brania udziału w zajęciach dodatkowych, jak rytmika czy aktywności fizycznej na placu zabaw.

Należy zwrócić uwagę, by ubrania do przedszkola były zawsze dopasowane do wieku i wzrostu dziecka, nie mogą zbyt uciskać, ale też nie zaleca się ubranek za luźnych. Mają dawać optymalny komfort podczas przebywania poza domem. Muszą być też dostosowane do pogody i pory roku. To dlatego zapasowe komplety ubranek trzeba regularnie wymieniać.

Ubrania do przedszkola dla chłopców i dziewczynek

Najlepiej sprawdzają się sportowe dresy dla chłopców, dla dziewczynek legginsy czy rajstopki ze spódniczką. Nie zaleca się zaś ubierania dziecka w sztywne jeansy, które krępują ruchy malucha.

Rodzice mogą sugerować się modą, a współcześni projektanci oferują dzisiaj ubrania dla chłopców czy dziewczynek zarówno estetyczne, jak i dobrej jakości. Warto szukać kompletów dla przedszkolaków wśród rodzimych firm odzieżowych. Te szyją z atestowanych materiałów, a jednocześnie mają na uwadze obowiązujące trendy. Średnim pomysłem jest zaś kupowanie ubrań dziecięcych niewiadomego pochodzenia, bez etykiety producenta, co do składu czy sposobu czyszczenia.

Trzeba mieć na uwadze, że ubranka dla dzieci w wieku przedszkolnym to niemała inwestycja. Maluchy szybko rosną i wyrastają z ubrań, więc wyprawkę przedszkolną trzeba zmieniać nawet kilka razy w roku. Co więcej, ubrania szybko się niszczą, ponieważ przedszkolak jest niezwykle aktywny. To dlatego uwagę zwraca się na jakość spodni czy bluzek, dobry materiał przetrwa nawet najbardziej szalone zabawy.

Dobrą radą jest też to, by na zakupy po ubranka do przedszkola wybierać się wraz z dzieckiem. Kilkulatek jest już w stanie pokazać, które elementy garderoby podobają mu się najbardziej. Pomaga to później przy samodzielnym ubieraniu się, a każdy dzień rozpoczyna się z szerokim uśmiechem na buzi.

Pokój dla nastolatka – aranżacja

0
Pokój dla nastolatka
Fot.: pexels.com

Urządzając pokój dla nastolatka przede wszystkim to z nim trzeba przemyśleć elementy, które mają się w nim znaleźć. Odpowiednia aranżacja sprawi, że nastolatek będzie czuł się dobrze we własnym pokoju i będzie chciał spędzać w nim swój wolny czas.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/aranzacja-pokoju-nastolatka-dlaczego-jest-taka-wazna/

Wybór mebli i koloru ścian

Aranżacja pokoju dla nastolatka wiąże się z wieloma detalami, ale nie można zapominać o elementach najbardziej potrzebnych i niezbędnych. Zaczynając urządzanie pokoju dla nastolatka powinniśmy wybrać meble. Najlepiej wybrać jasne meble, które będą uniwersalne i do których każdy inny kolor będzie idealnie pasował. Dzięki jasnym meblom cały pokój będzie rozjaśniony, a aranżacja pokoju będzie o wiele bardziej łatwiejsza. O wiele trudniej dobierać dekoracje, czy elementy wyposażenia do mebli ciemnych. Kolejną kwestią o jakiej nie możemy zapomnieć są ściany. To z nastolatkiem zdecydujmy czy ściany mają być pomalowane tylko i wyłącznie farbą, czy na którejś chcemy położyć ciekawą tapetę. Warto pamiętać, aby nie decydować samemu. Pozwólmy dziecku zaproponować kolor ścian, czy rodzaj mebli.

Pokój dla nastolatka – dodatki

Jeżeli chcemy w ciekawy sposób zaaranżować pokój dla nastolatka postawmy na subtelne dodatki, które idealnie wtopią się w styl urządzanego pokoju. Dobierając dodatki zwróćmy uwagę czym interesuje się nastolatek, jakie ma hobby i co lubi. W takich kategoriach dobierajmy dodatki, które będą dla niego miłym zaskoczeniem, a także osobistym akcentem, który z pewnością doceni. Pamiętajmy aby nie kupować zbyt wielu dekoracji i dodatków, ponieważ może to go rozpraszać. Pokój służy również do nauki, a do tego potrzeba skupienia i spokoju.

Aranżacja pokoju dla nastolatka – styl nowoczesny

Coraz częściej rodzice, a nawet sami nastolatkowie decydują się na zaaranżowanie swojego pokoju na styl nowoczesny. Na obecnym rynku urządzania wnętrz jest ogromny wybór nowoczesnych, niestandardowych elementów aranżacji, które możemy wprowadzić organizując pokój dla nastolatka. Dzieci w wieku nastoletnim niezwykle interesują się wszystkim tym, co nowe, nieszablonowe, innowacyjne. Wybierzmy więc jedną lub więcej rzeczy, dzięki którym aranżacja pokoju będzie szła z duchem teraźniejszości, a nawet przyszłości i nowoczesności. Takie rozwiązania są wprowadzane od niedawna. Nowoczesne urządzanie wnętrz zaczęło się od aranżacji pokoi dziennych, czy sypialni, a z biegiem czasu wybierane są również pokoje dla nastolatków.

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/urzadzamy-pokoj-dla-dziecka-glowne-bledy/

Jak wybrać dobrego lekarza do prowadzenia ciąży?

0
lekarz prowadzący ciążę
fot. Pexels.com

Ciąża, zwłaszcza ta pierwsza, sprawia, że w głowie przyszłej matki pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących ich błogosławionego stanu. Jednym z nich jest niepewność co do wyboru odpowiedniego lekarza, który poprowadzi całą ciążę. Jak wybrać dobrego ginekologa położnika? 

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/ciaza-wybor-lekarza/

Jakiego położnika wybrać?

Gdy przeżywamy swoją pierwszą ciążę, warto mieć blisko osobę, która będzie naszym przewodnikiem w tym pełnym emocji okresie. Wybierając dobrego położnika, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego dyplomy i doświadczenie, ale również na jego charakter – spokojny i miły lekarz cierpliwie będzie odpowiadał na nasze pytania i wyjaśniał wszelkie wątpliwości. Przed decyzją powinniśmy przejrzeć fora internetowe i opinie o danym położniku – im więcej informacji zbierzemy, tym lepszy będzie nasz wybór.

Na NFZ czy prywatnie

Na początku musimy się zastanowić czy chcemy prowadzić naszą ciążę w ramach NFZ, czy prywatnie. W tym drugim przypadku musimy słono płacić za wizyty, jednak w zamian otrzymujemy od takiego lekarza pewność o jego wysokiej dyspozycyjności. Decydując się na położnika mającego umowę z NFZ, otrzymujesz darmową opiekę, jednak oczekiwanie na spotkanie z lekarzem może być bardzo długie, co może być bardzo stresujące dla przyszłej mamy.

Kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę

Dostępność naszego lekarza prowadzącego jest kluczowa dla naszego spokoju ducha. Dobrzy i odpowiedzialni położnicy powinni podać numer telefonu komórkowego swojej pacjentce, aby ta miała możliwość szybkiego skontaktowania się z nim w razie nagłego wystąpienia problemów. W trakcie ciąży będziemy mogli dzięki niemu czuć się bezpiecznie.

Jaką położną wybrać?

Gdy poród będzie się zbliżał wielkimi krokami, warto mieć już wybraną zaufaną osobę, która będzie asystowała przy narodzinach naszego dziecka. Warto, aby położna współpracowała już z naszym lekarzem prowadzącym. Nie zapominajmy, że zadaniem położnej jest również dostarczenie odpowiednich informacji ułatwiających nam obchodzenie się z maleństwem tuż po porodzie – dowiemy się od niej, jak należy karmić dziecko, jak je pielęgnować i jak o nie zadbać w okresie połogu.

Zobacz także: http://www.oliwkowo.pl/jakie-suplementy-zazywac-podczas-ciazy/

Jakie są przyczyny zapalenia mięśnia sercowego? 

0
lekarz

Zapalenie mięśnia sercowego w większości przypadków wywołane jest przez infekcję wirusową. Stany zapalne dotykają środkowej warstwy ściany serca, co czasami może spowodować zapalenie osierdzia. Łagodne zapalenie mięśnia sercowego nie daje żadnych objawów, a bardziej nasilone mu procesowi zapalnemu towarzyszy ból w okolicy klatki piersiowej oraz duszności. Leczenie takiego schorzenia polega na przyczynowym leczeniu przeciwdrobnoustrojowym, a także odpoczynku. Czym dokładnie jest zapalenie mięśnia sercowego? Jakie są jego przyczyny oraz objawy? Jesteście ciekawi? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/zapalenie-miesnia-sercowego-przyczyny-i-leczenie/ 

Zapalenie mięśnia sercowego – czym właściwie jest? 

Zapalenie mięśnia sercowego jest to stan zapalny, który obejmuje tkankę śródmiąższowa serca. Co więcej dotyka on również naczyń krwionośnych, a czasami może objąć też osierdzie. Taki stan może przebiegać łagodnie, ale może też rozwinąć się do postępującej niewydolności serca i kardiomiopatii rozstrzeniowej. Najbardziej groźną postacią takiego zapalenia jest piorunująca niewydolność serca, która może doprowadzić nawet do śmierci. 

Jakie są przyczyny zapalenia mięśnia sercowego? 

Do najczęstszych przyczyn zapalenia mięśnia sercowego należy zaliczyć przebyte infekcje. Drobnoustroje, które przyczyniają się do tego to:

 • Coxsackie
 • Wirus Epsteina-Barr (EBV)
 • Wirus cytomegalii (CMV)
 • Wirusowe zapalenie wątroby typu C
 • Opryszczka
 • HIV
 • Parwowirus
 • Chlamydia
 • Mycoplasma
 • Bakterie Streptococcus
 • Bakterie Staphylococcus
 • Treponema
 • Borrelia

Co więcej zakażenia grzybicze i pasożytnicze mogą powodować rozwój zapalenia mięśnia sercowego.

Objawia zapalenia mięśnia sercowego

Objawy tego schorzenia mogą dawać mało charakterystyczne objawy o zróżnicowanym stopniu nasilenia. Dodatkowo mogą towarzyszyć im także inne choroby układu krążenia. Mogą być to objawy, które wynikają z obecności pierwotnej infekcji, a także objęcia stanem zapalnym mięśnia sercowego. Możemy jednak w przebiegu zapalenia mięśnia sercowego odczuć następujące symptomy:

 • Duszność
 • Nieprawidłowe bicie serca, które powoduje omdlenia w rzadkich przypadkach
 • Zawroty głowy
 • Ostry lub przeszywający ból lub ucisk w klatce piersiowej, który może rozprzestrzeniać się na szyję i ramiona
 • Zmęczenie
 • Gorączka
 • Bóle mięśni
 • Bóle głowy
 • Biegunki
 • Bolesne stawy
 • Obrzęki nóg
 • Spadek objętości moczu.

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/zakrzepica-zyl-glebokich-mysli-jakie-sa-jej-objawy-przyczyny-i-sposob-leczenia/

Masażery do masowania

0
Masażery

Tradycyjny masaż skóry głowy polega na użyciu wyłącznie opuszków palców. Można go wykonać samodzielnie albo skorzystać z usług masażysty. Podobnie jak w przypadku masażu ciała, istnieją również specjalne narzędzia (masażery z https://www.lento.pl/masazery.html) do masażu głowy. Niektórzy specjaliści zalecają używanie masażera skóry głowy, inni uważają, że masaż opuszkami palców jest równie skuteczny. Ostatecznie to od nas zależy czy wybierzemy tradycyjną metodę czy urządzenie do masażu. Zabieg możemy wzbogacić, używając olejków eterycznych do masażu skóry głowy. Badania wykazały, że zarówno olejek lawendowy z dobrego źródła, jak i olejek z mięty pieprzowej mogą pomóc przyśpieszyć wzrost włosów.

Telepraca – definicja, kodeks pracy, umowa

0
telepraca

Telepraca jest to formuła pracy wykonywanej z domu, którą zawiera Kodeks pracy. Na czym polega taki rodzaj pracy, jakie obowiązki ma pracodawca, a jakie pracownik. W przeciwieństwie do tzw. pracy zdalnej, telepraca jest ujęta w Kodeksie pracy. Jaka jest definicja telepracy? Co mówi o niej Kodeks Pracy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/telepraca-kodeks-pracy-wszystko-co-musisz-wiedziec/ 

Telepraca w ujęciu Kodeksu Pracy

Telepracownik w ujęciu Kodeksu Pracy ma taki sam status jak osoba wykonująca zadania w zakładzie pracy. Oznacza to, że ma on prawo do wszystkich świadczeń zagwarantowanych przepisami.

Pracodawca powinien zapewnić swojemu pracownikowi, który wykonuje swoje obowiązki w ramach telepracy, swobodny dostęp do firmy oraz możliwość korzystania z urządzeń i obiektów socjalnych firmy.

Pracodawca może również przekazać sprzęt komputerowy pracownikowi lub wypłacać mu ekwiwalent w wysokości ustalonej w odrębnym porozumieniu. 

Obowiązkowe jest też zapewnienie pomocy technicznej czy szkolenia z zasad BHP.

Telepraca – definicja

O telepracy można mówić, kiedy zachodzą czynniki takie jak:

 • regularność jej wykonywania,
 • wykonywanie pracy poza zakładem pracy,
 • korzystanie ze środków komunikacji elektronicznej,
 • rodzaj pracy (efekty swojej pracy telepracownik przesyła online).

Powyższe cechy wskazują, która branże może korzystać z formy jaką jest telepraca. Kluczowa jest możliwość przesyłania wyników pracy przez np pocztę elektroniczną e-mail.

Telepracownikiem nie może być robotnik fizyczny, natomiast takiej formy może użyć np. dziennikarz, marketingowiec, specjalista public relations czy też architekt lub grafik komputerowy.

Umowa telepraca – kodeks pracy

W przypadku kiedy pracownik zdecyduje się na telepracę, należy uzupełnić umowę o pracę, a powinna ona zawierać następujące elementy:

 • rodzaj świadczonej pracy,
 • miejsce jej wykonywania (poza siedzibą firmy),
 • wynagrodzenie za pracę,
 • wymiar czasu pracy,
 • termin rozpoczęcia pracy,
 • warunki wykonywania pracy poza siedzibą przedsiębiorcy oraz sposób korzystania ze środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których pracownik będzie się rozliczał z efektów pracy.

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/zasady-delegacji-zagraniczna-podroz-sluzbowa/

Na jaki obóz snowboardowy postawić?

0
Na jaki obóz snowboardowy postawić

Dużo osób ma dylemat. Nie wiedzą bowiem, jaki obóz snowboardowy będzie najlepszym rozwiązaniem… Masz podobne problemy? Chcesz zaś już teraz (nie czekając na ostatnie tygodnie) zarezerwować odpowiednie warianty? Na co zatem należy bacznie zwracać swoją uwagę?

Obecnie opcji w tym temacie nie brakuje. Generalnie jednak nie ma przypadku w tym, że dużo osób ostatecznie stawia na obóz snowboardowy ze strony internetowej https://www.kogis.pl/tematyki-zimowisk/obozy-snowboardowe/. Należy zauważyć, że jest to opcja turystyczna przygotowana przez Kogis. Czym zaś wyróżnia się na pewno na tle konkurencji ten właśnie konkretny podmiot? Trzeba zwrócić uwagę chociażby na taki czynnik, że na stronie kogis.pl nie brakuje wielu ciekawych opcji. Bez problemu można na przykład zdecydować się na obóz snowboardowy, ale nie tylko. W kategorii „obozy zimowe” bardzo popularne i jednocześnie często wybierane są obozy narciarskie. O czym jeszcze nie można zapominać? Okazuje się, że ten podmiot oferuje między innymi nie tylko obozy zimowe. Bez żadnego problemu oraz bez żadnego kłopotu można zdecydować się na obozy letnie (rzecz jasna w odpowiednim czasie w trakcie trwania konkretnej pory roku kalendarzowego). Co jeszcze przygotował dla turystów Kogis? To także zielone szkoły, kolonie, wycieczki szkolne itp. Opcji nie brakuje. To natomiast spotyka się z bardzo dobrym, pozytywnym odzewem ze strony turystów. Trzeba zauważyć, że generalnie oferowane opcje turystyczne odbywają się nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

Na jaki jednak obóz snowboardowy od Kogis się ostatecznie zdecydować? Opcji w tym temacie nie brakuje. Na stronie internetowej kogis.pl możesz swobodnie postawić na kilka ciekawych wariantów. Na pewno należy brać w pierwszej kolejności pod swoją uwagę podmiot turystyczny. Kogis to zaś sprawdzona marka. Jest to firma turystyczna bardzo doświadczona i bardzo lubiana. Ma pozytywne opinie, ale nie ma w tym ogólnie żadnego przypadku. O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Na pewno o takim aspekcie, że obóz snowboardowy jest fachowo zorganizowany od samego początku do samego końca przez Kogis. To kolejna cenna informacja. Warto podkreślić, że należy na pewno brać pod uwagę nie tylko sam podmiot turystyczny. Liczy się także termin. Warto zatem starannie wyselekcjonować na stronie internetowej kogis.pl wszystkie dostępne opcje. Tak, by obóz snowboardowy był optymalny pod względem terminu ferii w szkole Twojego dziecka. Na szczęście Kogis zapewnia sporo opcji do wyboru.

O czym jeszcze na pewno nie powinno się zapominać selekcjonując ofertę ze strony kogis.pl? Liczy się również lokalizacja. Tak, jak wspominaliśmy Kogis zapewnia spory wybór. W tym momencie obóz snowboardowy może być wybrany między innymi w takiej miejscowości, jak Białka Tatrzańska. Eksperci zaś podkreślają, że pod wieloma względami to znakomite rozwiązanie. Trzeba bowiem wyraźnie zauważyć, że jest to opcja turystyczna między innymi bardzo urokliwa. Nie brakuje tam pięknych widoków. Rzecz jasna jest też sporo pięknych stoków. Można tam zdobywać umiejętności praktycznej jazdy na desce. Na dodatek Białka Tatrzańska jest bardzo dobrze skomunikowana. Nie da się ukryć, że w Tatrach nie brakuje wielu dobrych ośrodków wypoczynkowych. Zostały one starannie wybrane przez Kogis. O czym jeszcze nie powinno się zapominać w ramach tego właśnie konkretnego tematu? Należy zwrócić uwagę na aspekt, że podmiot Kogis zatroszczył się o odpowiednie warunki dotyczące wyżywienia. Ten aspekt także jest zaś bardzo istotny.

Rok po roku kalendarzowym obóz snowboardowy ze strony kogis.pl cieszy się coraz większym uznaniem. Dlaczego? Pamiętaj, by wybierać tego typu warianty turystyczne także pod względem warunków finansowych. Okazuje się, że tutaj można liczyć na bardzo przystępne ceny. Bez żadnego kłopotu można zatem zdecydować się na obóz snowboardowy w takiej miejscowości, jak Białka Tatrzańska bez obaw o stan własnego portfela. Czym jeszcze cechują się takie właśnie wypady turystyczne? Trzeba zwrócić uwagę chociażby na czynnik, że obóz snowboardowy od Kogis jest w 100% bezpieczny. Dlaczego jednak jesteśmy o tym aspekcie przekonani? Zajęcia (teoretyczne oraz praktyczne; na stokach) są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Są to osoby posiadające stosowne dokumenty potwierdzające kwalifikacje w aspekcie pracy z dzieciakami. Na dodatek ćwiczenia odbywają się jedynie na sprawdzonych stokach. Bez obaw można zatem wybrać obóz snowboardowy ze strony internetowej kogis.pl.

ZOBACZ TEŻ