czwartek, Styczeń 21, 2021

Masażery do masowania

0
Masażery

Tradycyjny masaż skóry głowy polega na użyciu wyłącznie opuszków palców. Można go wykonać samodzielnie albo skorzystać z usług masażysty. Podobnie jak w przypadku masażu ciała, istnieją również specjalne narzędzia (masażery z https://www.lento.pl/masazery.html) do masażu głowy. Niektórzy specjaliści zalecają używanie masażera skóry głowy, inni uważają, że masaż opuszkami palców jest równie skuteczny. Ostatecznie to od nas zależy czy wybierzemy tradycyjną metodę czy urządzenie do masażu. Zabieg możemy wzbogacić, używając olejków eterycznych do masażu skóry głowy. Badania wykazały, że zarówno olejek lawendowy z dobrego źródła, jak i olejek z mięty pieprzowej mogą pomóc przyśpieszyć wzrost włosów.

Telepraca – definicja, kodeks pracy, umowa

0
telepraca

Telepraca jest to formuła pracy wykonywanej z domu, którą zawiera Kodeks pracy. Na czym polega taki rodzaj pracy, jakie obowiązki ma pracodawca, a jakie pracownik. W przeciwieństwie do tzw. pracy zdalnej, telepraca jest ujęta w Kodeksie pracy. Jaka jest definicja telepracy? Co mówi o niej Kodeks Pracy? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/telepraca-kodeks-pracy-wszystko-co-musisz-wiedziec/ 

Telepraca w ujęciu Kodeksu Pracy

Telepracownik w ujęciu Kodeksu Pracy ma taki sam status jak osoba wykonująca zadania w zakładzie pracy. Oznacza to, że ma on prawo do wszystkich świadczeń zagwarantowanych przepisami.

Pracodawca powinien zapewnić swojemu pracownikowi, który wykonuje swoje obowiązki w ramach telepracy, swobodny dostęp do firmy oraz możliwość korzystania z urządzeń i obiektów socjalnych firmy.

Pracodawca może również przekazać sprzęt komputerowy pracownikowi lub wypłacać mu ekwiwalent w wysokości ustalonej w odrębnym porozumieniu. 

Obowiązkowe jest też zapewnienie pomocy technicznej czy szkolenia z zasad BHP.

Telepraca – definicja

O telepracy można mówić, kiedy zachodzą czynniki takie jak:

  • regularność jej wykonywania,
  • wykonywanie pracy poza zakładem pracy,
  • korzystanie ze środków komunikacji elektronicznej,
  • rodzaj pracy (efekty swojej pracy telepracownik przesyła online).

Powyższe cechy wskazują, która branże może korzystać z formy jaką jest telepraca. Kluczowa jest możliwość przesyłania wyników pracy przez np pocztę elektroniczną e-mail.

Telepracownikiem nie może być robotnik fizyczny, natomiast takiej formy może użyć np. dziennikarz, marketingowiec, specjalista public relations czy też architekt lub grafik komputerowy.

Umowa telepraca – kodeks pracy

W przypadku kiedy pracownik zdecyduje się na telepracę, należy uzupełnić umowę o pracę, a powinna ona zawierać następujące elementy:

  • rodzaj świadczonej pracy,
  • miejsce jej wykonywania (poza siedzibą firmy),
  • wynagrodzenie za pracę,
  • wymiar czasu pracy,
  • termin rozpoczęcia pracy,
  • warunki wykonywania pracy poza siedzibą przedsiębiorcy oraz sposób korzystania ze środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których pracownik będzie się rozliczał z efektów pracy.

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/zasady-delegacji-zagraniczna-podroz-sluzbowa/

Na jaki obóz snowboardowy postawić?

0
Na jaki obóz snowboardowy postawić

Dużo osób ma dylemat. Nie wiedzą bowiem, jaki obóz snowboardowy będzie najlepszym rozwiązaniem… Masz podobne problemy? Chcesz zaś już teraz (nie czekając na ostatnie tygodnie) zarezerwować odpowiednie warianty? Na co zatem należy bacznie zwracać swoją uwagę?

Obecnie opcji w tym temacie nie brakuje. Generalnie jednak nie ma przypadku w tym, że dużo osób ostatecznie stawia na obóz snowboardowy ze strony internetowej https://www.kogis.pl/tematyki-zimowisk/obozy-snowboardowe/. Należy zauważyć, że jest to opcja turystyczna przygotowana przez Kogis. Czym zaś wyróżnia się na pewno na tle konkurencji ten właśnie konkretny podmiot? Trzeba zwrócić uwagę chociażby na taki czynnik, że na stronie kogis.pl nie brakuje wielu ciekawych opcji. Bez problemu można na przykład zdecydować się na obóz snowboardowy, ale nie tylko. W kategorii „obozy zimowe” bardzo popularne i jednocześnie często wybierane są obozy narciarskie. O czym jeszcze nie można zapominać? Okazuje się, że ten podmiot oferuje między innymi nie tylko obozy zimowe. Bez żadnego problemu oraz bez żadnego kłopotu można zdecydować się na obozy letnie (rzecz jasna w odpowiednim czasie w trakcie trwania konkretnej pory roku kalendarzowego). Co jeszcze przygotował dla turystów Kogis? To także zielone szkoły, kolonie, wycieczki szkolne itp. Opcji nie brakuje. To natomiast spotyka się z bardzo dobrym, pozytywnym odzewem ze strony turystów. Trzeba zauważyć, że generalnie oferowane opcje turystyczne odbywają się nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju.

Na jaki jednak obóz snowboardowy od Kogis się ostatecznie zdecydować? Opcji w tym temacie nie brakuje. Na stronie internetowej kogis.pl możesz swobodnie postawić na kilka ciekawych wariantów. Na pewno należy brać w pierwszej kolejności pod swoją uwagę podmiot turystyczny. Kogis to zaś sprawdzona marka. Jest to firma turystyczna bardzo doświadczona i bardzo lubiana. Ma pozytywne opinie, ale nie ma w tym ogólnie żadnego przypadku. O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Na pewno o takim aspekcie, że obóz snowboardowy jest fachowo zorganizowany od samego początku do samego końca przez Kogis. To kolejna cenna informacja. Warto podkreślić, że należy na pewno brać pod uwagę nie tylko sam podmiot turystyczny. Liczy się także termin. Warto zatem starannie wyselekcjonować na stronie internetowej kogis.pl wszystkie dostępne opcje. Tak, by obóz snowboardowy był optymalny pod względem terminu ferii w szkole Twojego dziecka. Na szczęście Kogis zapewnia sporo opcji do wyboru.

O czym jeszcze na pewno nie powinno się zapominać selekcjonując ofertę ze strony kogis.pl? Liczy się również lokalizacja. Tak, jak wspominaliśmy Kogis zapewnia spory wybór. W tym momencie obóz snowboardowy może być wybrany między innymi w takiej miejscowości, jak Białka Tatrzańska. Eksperci zaś podkreślają, że pod wieloma względami to znakomite rozwiązanie. Trzeba bowiem wyraźnie zauważyć, że jest to opcja turystyczna między innymi bardzo urokliwa. Nie brakuje tam pięknych widoków. Rzecz jasna jest też sporo pięknych stoków. Można tam zdobywać umiejętności praktycznej jazdy na desce. Na dodatek Białka Tatrzańska jest bardzo dobrze skomunikowana. Nie da się ukryć, że w Tatrach nie brakuje wielu dobrych ośrodków wypoczynkowych. Zostały one starannie wybrane przez Kogis. O czym jeszcze nie powinno się zapominać w ramach tego właśnie konkretnego tematu? Należy zwrócić uwagę na aspekt, że podmiot Kogis zatroszczył się o odpowiednie warunki dotyczące wyżywienia. Ten aspekt także jest zaś bardzo istotny.

Rok po roku kalendarzowym obóz snowboardowy ze strony kogis.pl cieszy się coraz większym uznaniem. Dlaczego? Pamiętaj, by wybierać tego typu warianty turystyczne także pod względem warunków finansowych. Okazuje się, że tutaj można liczyć na bardzo przystępne ceny. Bez żadnego kłopotu można zatem zdecydować się na obóz snowboardowy w takiej miejscowości, jak Białka Tatrzańska bez obaw o stan własnego portfela. Czym jeszcze cechują się takie właśnie wypady turystyczne? Trzeba zwrócić uwagę chociażby na czynnik, że obóz snowboardowy od Kogis jest w 100% bezpieczny. Dlaczego jednak jesteśmy o tym aspekcie przekonani? Zajęcia (teoretyczne oraz praktyczne; na stokach) są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Są to osoby posiadające stosowne dokumenty potwierdzające kwalifikacje w aspekcie pracy z dzieciakami. Na dodatek ćwiczenia odbywają się jedynie na sprawdzonych stokach. Bez obaw można zatem wybrać obóz snowboardowy ze strony internetowej kogis.pl.

Problemy ze snem – dlaczego nie możesz zasnąć?

0
Problemy ze snem

Problemy ze snem są bardzo dokuczliwe i bardzo szybko mogą odbić się na twoim samopoczuciu. Poznaj przyczyny kłopotów z zasypianiem i dowiedz się, co możesz zrobić, aby polepszyć jakość swojego snu.

Węże paliwowe

0
węże paliwowe

Jeżeli chcesz wymienić węże do paliw, najpierw musisz przygotować do tego swój samochód. Po przygotowaniu pojazdu do procedury czas na usunięcie starych przewodów paliwowych. Wsiądź ponownie pod samochód, znajdź filtr paliwa i zdejmij plastikową osłonę, która go otacza. Umieść miskę lub ręcznik pod filtrem, na wypadek gdyby wyciekła jakakolwiek benzyna – i prawdopodobnie tak się stanie (nikt nigdy nie powiedział, że konserwacja pojazdu to czysta robota).

Jak uprzyjemnić sobie dzień w pracy w biurze?

0
Jak uprzyjemnić sobie dzień w pracy w biurze

Praca biurowa to szereg wyzwań i długie godziny spędzane w nie zawsze przyjaznej atmosferze. Sytuacja czasem robi się stresująca i każdy zastanawia się nad tym, co zrobić, by jakoś uprzyjemnić sobie dzień pracy. Mamy na to kilka rad i propozycji.

Administrator biurowy – ile zarabia ?

0
administator biurowy

Administrator biurowy jest to osoba zorganizowana, sumienna i pracowita, a dodatkowo presja czasu czy stres to dla niej żadna  przeszkoda. Tak właśnie wygląda codzienna praca osoby na takim stanowisku. Nie ma się co dziwić, że nie każdy nadaje się do wykonywania tego zawodu. Dzisiaj przekonamy się jak wygląda w rzeczywistości praca administratora biurowego oraz jak wyglądają zarobki w takiej branży. Jesteście ciekawi? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-administrator-biurowy/ 

Jak wygląda praca administratora biurowego?– Obowiązki

Pracownik biurowy jest to osoba, która musi realizować wiele rzeczy naraz. Sporo zadań tej profesji jest prowadzony na bardzo szeroką skalę. Wiele zależy też od samej firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. To, że w jednej firmie możemy robić dwie rzeczy, nie oznacza to jednak, że w drugiej nie będziemy robić dziesięciu i tak dalej. To właśnie dlatego niezbędne jest posiadanie informacji na temat tego, czym dokładnie zajmuje się osoba na takim stanowisku. Takich informacji należy szukać przede wszystkim w ogłoszeniach o pracę. Zakres obowiązków jest tam podane. Przede wszystkim musimy być skupieni, gotowi do działania oraz podjęcia się takiej pracy. Głównym zadaniem administratora biurowego jest segregacja oraz archiwizacja pism i dokumentów, a także dbałość o ich prawidłowy obieg w firmie. Taka osoba musi prowadzić rejestr pism, wydruków, ale także sporządzać wszelkie dokumentacje oraz oficjalne pisma biurowe tak jak raporty czy sprawozdania.

Jak wyglądają zarobki administratora biurowego?

Wymień badań, miesięczne, średnie zarobki całkowite dla osób, które pracują w branży administratora biurowego wynoszą 3330 zł. Na stanowisku młodszego specjalisty jesteśmy w stanie zarobić od 2810 zł do 4000 zł. Jako specjalista możemy zarobić od 2990 zł do 4360 zł. Jako starszy specjalista w tej branży zarobimy od 3280 zł do 5110 zł. Wszystkie podane kwoty jest to oczywiście kwota brutto, która podana jest w rozliczeniu miesięcznym.

Zobacz też: http://www.oliwkowo.pl/wirtualna-asystentka-jak-nia-zostac/

Najlepsze serie gier RPG w historii

0
Najlepsze serie gier RPG w historii

RPG, czyli Role-Playing Game, to jeden z najpopularniejszych gatunków gier komputerowych. Elementy, które kojarzymy z tym gatunkiem to między innymi rozbudowany system rozwoju postaci, możliwości personalizacji bohatera, bogata opowieść i możliwość podejmowania wyborów moralnych.

Gier RPG na przestrzeni lat było setki, a część z nich doczekała się sequeli i zamieniła się w serie. Nie wszystkie z nich prezentują wysoki poziom, ale jest też oczywiście kilka perełek. Poniżej znaleźć można subiektywną listę najlepszych serii gier RPG w historii.

The Elder Scrolls

Seria The Elder Scrolls jest wręcz legendarna. Najbardziej znany jest oczywiście Skyrim, którego przeportowano już na niemal każdą możliwą konsolę (i ogółem urządzenie elektroniczne), ale do dziś sporą popularnością cieszą się także Morrowind i Oblivion. Miłość fanów zaskarbiła sobie wciągająca warstwa fabularna, głęboki lore i angażując (wręcz uzależniający) gameplay.

Oczywiście, seria ta ma też swoje minusy – jest naszpikowana bugami i miejscami bardzo toporna. Mimo wszystko jest ona już teraz niemal kultowa. Doczekała się nawet swojej własnej gry MMORPG The Elder Scrolls Online, a w produkcji jest kolejny tytuł single player. Oczekiwania są jednak tak wysokie, że ciężko nawet stwierdzić, w jaki sposób studio miałoby je w całości spełnić.

Więcej wartościowych artykułów, informacji i poradników na temat gier RPG i nie tylko znaleźć można tutaj: https://techpolska.pl/.

Wiedźmin

Wiedźmin 1 nie spotkał się z dużym zainteresowaniem i dla wielu osób dzisiaj gra ta jest praktycznie niegrywalna – brzydka, nieciekawa, mało intuicyjna, toporna. Tego samego nie można powiedzieć, o części drugiej, która jest grą świetną, a także Dzikim Gonie, którego większości graczy na świecie (a przynajmniej w Europie i USA) nie trzeba przedstawiać i uważany jest przez wielu za jedną z najlepszych gier dekady.

Nawet biorąc pod uwagę kiepską pierwszą część, wciąż w ogólnym rozrachunku Wiedźmin to jedna z najlepszych serii gier RPG w historii. Na jej korzyść przemawia dojrzała, wciągająca fabuła (w tym w licznych zadaniach pobocznych, które nie były w wielu przypadkach zwykłymi zadaniami kurierskimi) i ogrom interesujących postaci, jak sam Geralt, ale też Ciri, Jaskier czy Jennefer.

Mass Effect

Mass Effect to przez wielu ukochana seria gier RPG w klimacie science-fiction, której niestety nie brakowało kontrowersji. Zakończenie części 3 przyćmiło fakt, że sama gra była bardzo dobra, a byle jaka Andromeda nie pomogła serii odzyskać dawnego blasku. Mimo to nie sposób serii Mass Effect nie lubić.

Między innymi Shephard, Miranda czy Liara to ciekawie zbudowane postacie, które kojarzy większość Zachodnich graczy przynajmniej kojarzy, a nad niektórymi wyborami moralnymi w serii można było zastanawiać się godzinami. Science fiction w RPG-ach rzadko wychodzi dobrze, a tutaj dało się odczuć klimat tego gatunku.

Warto wyróżnić w tym miejscu także inną serię RPG od Bioware – Dragon Age. Jego najnowsza część, Inquisiton, nie spotkała się z ciepłym przyjęciem, ale poprzednie części są do dzisiaj przez wielu graczy miło wspominane.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Tech Polska.

Czym charakteryzują się usługi transportowe „door to door”?

0
Czym charakteryzują się usługi transportowe

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że transport jest bardzo istotnym działem gospodarki, który zaspokaja nie tylko potrzeby przemieszczania się określonych ładunków, ale również ludzi. Z kolei wspomniany transport ładunków będzie realizował ważne zadania, które są związane z przemieszczaniem się poszczególnych komponentów, wyrobów gotowych czy materiałów. Godny uwagi jest fakt, że od sprawnego działania transportu będzie uzależniona efektywność różnego rodzaju transakcji handlowych. Można jednak zaobserwować, że z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się usługi transportowe „door to door”?

Gdzie kupić legalne produkty z konopi oraz niezbędne akcesoria?

0
konopi

Produkty z konopi wyróżniają się prozdrowotnym wpływem na organizm człowieka i pomagają w leczeniu przeróżnych schorzeń. Dowiedz się, gdzie legalnie kupić wysokiej jakości artykuły i jak wybrać najlepszy sklep internetowy. Sprawdź kilka porad, które sprawią, że zakupy upłyną w doskonałej atmosferze.

Kupuj odpowiedzialnie

Najwygodniejszą metodą zakupu produktów z konopi będzie skorzystanie z oferty sklepu internetowego. Zanim jednak dokonamy zamówienia, powinniśmy przeanalizować kilka ważnych czynników, dzięki którym będziemy mieli pewność, że wybieramy sprawdzone miejsce w sieci. Przede wszystkim powinniśmy przeanalizować opinie ze strony klientów. Pozytywne oceny jednoznacznie wskazują na renomę sklepu. Istotnym elementem będzie również możliwość uzyskania profesjonalnego wsparcia ze strony obsługi. Dzięki temu z łatwością wybierzemy produkty, które sprostają naszym oczekiwaniom. Niejednokrotnie wybieramy kompleksowe rozwiązania i sięgamy po kilka artykułów, dlatego bogata oferta będzie kolejnym atutem, którym powinien wyróżniać się dobry sklep. Wszystkie powyższe zalety odkryjesz na stronie https://vaporshop.pl/pl/, gdzie znajdziesz wiele wysokiej klasy produktów z konopi i akcesoriów. To doskonała propozycja dla wymagających klientów.

Szeroki asortyment

Klienci sklepu Vapor Shop mogą wybierać spośród wielu zróżnicowanych produktów, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje susz CBD. Jego wpływ na organizm człowieka jest wręcz nieoceniony i znany od wieków. Ponadto sięgnąć można po kosmetyki z konopi w postaci mydła, kremów oraz żelów chłodzących i rozgrzewających. Ogromną popularnością cieszą się również akcesoria do palenia różnego rodzaju ziół. Relaks przy bongo zapewni wiele przyjemnych chwil i pozwoli zapomnieć o wszystkich troskach. Inną propozycją może być vaporizer, który umożliwia bezdymną inhalację. Każdy z artykułów w ofercie wyróżnia się bardzo wysoką jakością i pochodzi od renomowanych producentów, którzy już od lat dyktują rynkowe trendy. Warto dokładnie przeanalizować asortyment w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań.

Zaufaj specjalistom

Sklep Vapor Shop to miejsce pracy prawdziwych profesjonalistów, którzy tematykę konopi znają jak własną kieszeń. Dzięki temu klienci zawsze mogą liczyć na fachowe doradztwo i indywidualne podejście. Na słowa uznania zasługują również atrakcyjne ceny oraz dostęp do najnowszych produktów na rynku. Wszystko to sprawia, że oferta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

ZOBACZ TEŻ

Jak dużo zarabiać

Dekoracje okienne