Normy dotyczące śrub i konwersja pomiędzy nimi

Analizujecie to wszystko? Zastanawiacie się, czym charakteryzują się normy ISO/DIN/PN? Dlaczego dzieje się tak, że są coraz częściej stosowane? Jak prawidłowo i bez żadnego problemu korzystać z tabeli konwersji norm ISO/DIN/PN? Te wszystkie kwestie zostały poruszone w poniższym artykule.

Czym cechują się normy ISO/DIN/PN?

Co warto o nich wiedzieć? Zasięg tylko krajowy mają normy PN. Są one zatwierdzone przez Polski Komitet Normalizacyjny. To państwowa jednostka organizacyjna. Jej zadaniem jest między innymi organizowanie, a także prowadzenie normalizacji krajowej. Problem jest taki, że ludzie w innych krajach tak naprawdę nic nie wiedzą o tego typu normach… Dla wielu ciekawostką może być fakt, że w Polsce stosowane są również normy DIN stanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Skrót generalnie pochodzi od Deutsches Institut für Normung. Stowarzyszenie to powstało w 1917 roku. Aktualnie posiada swoją siedzibę w Berlinie. Od 1951 roku Niemiecki Instytut Normalizacyjny należy do Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej. Zadaniami stowarzyszenia są między innymi opracowywanie i publikowanie norm, badania przemysłowe czy prace naukowo-badawcze. Najbardziej powszechne są zaś normy ISO. Na pewno o nich kiedyś słyszeliście. Odpowiada za nie Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, która na dzień dzisiejszy ma swoją siedzibę w Genewie. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że celem tej instytucji jest na przykład ułatwienie międzynarodowej unifikacji różnych norm krajowych.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/podkladki/podkladki-din-125-iso-7089-okragle-plaskie/

Jak korzystać z tabeli konwersji norm?

Nie da się ukryć, że wykonanie tego zadania wcale nie jest takie trudne, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Na samym początku być może uważacie to za skomplikowane. Pamiętajcie, aby znaleźć odpowiednią tabelę konwersji norm. Chcecie niedługo kupić śruby kołnierzowe? Mają one oznaczenie PN 82247. Kłopot jest taki, że macie zamiar kupić elementy tego typu w sklepie na przykład z Niemiec? W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na tabelę konwersji norm. Wszystko dlatego, że poznacie oznaczenie ustanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Jest to DIN 6921. Ułatwi to Wam zakup elementów tego typu. Śruby kołnierzowe są stosowane na przykład w motoryzacji czy przemyśle samochodowym. Nierzadko dzieje się tak, że można uzyskać naprawdę dobre ceny za tego typu elementy. Pamiętajcie, że normy ułatwiają komunikację – biorąc pod uwagę na przykład Klientów z różnych krajów. Poznanie innych oznaczeń to natomiast czynność zajmująca tylko kilkadziesiąt sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here