Wszystko o usuwaniu rozstępów

Rozstępów raczej ciężko trwale się pozbyć przy pomocy domowej czy nawet bardziej specjalistycznej pielęgnacji. Po dostrzeżeniu marnej skuteczności drogich kremów większość osób zwraca się więc w stronę medycyny estetycznej i odkrytych przez nią zabiegów. Tylko czy usuwanie rozstępów kiedykolwiek staje się możliwe? Co warto o nim wiedzieć?

Jakie są metody na pozbycie się rozstępów?

Tych metod trochę jest. Można skorzystać z zabiegu opierającego swoje działanie na osoczu krwi albo np. karboksyterapii. Za najskuteczniejsze uznaje się jednak zabiegi laserowe.

Laseroterapia praktycznie w każdym przypadku pozwala na całkowite usunięcie rozstępów – nawet tych, które nie są świeże, a na ciele występują od lat. Metoda ta przy okazji poprawia koloryt i ogólny wygląd skóry.

Czy można pozbyć się rozstępów całkowicie?

Tak, a zostało to już powiedziane w poprzednim akapicie. Taka możliwość pojawia się jednak wyłącznie w przypadku opierania terapii na specjalistycznych zabiegach medycyny estetycznej, głównie zabiegach laserowych.

Domowe usuwanie rozstępów nie ma natomiast prawa się powieść. Zwykłą pielęgnacją czy różnego rodzaju kosmetykami można jedynie rozjaśnić rozstępy i sprawić, by były one mniej widoczne, ale na pewno się ich nie zlikwiduje.

Jaki jest koszt usuwania rozstępów?

Zależy on od obranej metody leczenia, ale też i typu rozstępów oraz tego, na jakiej powierzchni ciała one występują i kiedy się pojawiły. Wszystkie te czynniki zostaną wzięte pod uwagę przy ustalaniu ostatecznej ceny zabiegu.

Ogólnie rzecz biorąc, decydując się na laseroterapię, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Najtańsza jest mezoterapia, ale ona sprawdza się jedynie na bardzo niewielkich defektach.

Jak uniknąć rozstępów w przyszłości?

Ktoś, kto zdecyduje się zapłacić za usuwanie rozstępów, na pewno spróbuje zrobić wszystko, by uniknąć ich ponownego wystąpienia w przyszłości. A jak ten cel osiągnąć? Jak powinna wyglądać taka profilaktyka?

Rozstępy są przeważnie skutkiem ubocznym zbyt gwałtownego przybierania i tracenia na wadze. Drastyczne odchudzanie prawie zawsze wpłynie negatywnie na stan skóry. Warto oczywiście chudnąć, ale warto robić to na spokojnie i w racjonalny sposób.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here