jeździć na rowerze zimą

Jazda na rowerze niewątpliwie jest doskonała rozrywką, ale także pozytywnie wpływa na zdrowie. Coraz więcej osób nie rezygnuje z niej także zimą. W dzisiejszym tekście przedstawimy wam 5 powodów, dlaczego nie warto rezygnować z jazdy na rowerze zimą. Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu jednośladu i regularnym czyszczeniu łańcucha do roweru.

Powód pierwszy: pozytywnie wpływa na zdrowie

Jazda na rowerze świetnie wpływa na zdrowie, wszak dzięki niej można schudnąć, bądź też utrzymać prawidłową wagę ciała, ale wysiłek wpływa również na wytwarzanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Zatem polecana jest także dla osób cierpiących na depresję czy zaburzenia nerwicowe. Ale zimą jest to szczególnie ważne. Otóż jak wiadomo szybko robi się ciemno, a brak słońca może przygnębiać, co niestety szczególnie mogą odczuwać osoby cierpiące na „choroby duszy”. Dlatego, szczególnie dla nich, polecana jest jazda na rowerze i taki wysiłek. Warto jeszcze pamiętać, że zimą jesteśmy narażeni na infekcje dróg oddechowych, czasami samo branie witamin nie wystarczy. Należy jeszcze zahartować organizm, a jazda na rowerze doskonale w tym pomoże.

Powód drugi: można zaoszczędzić

Jak wiadomo, ceny benzyny do niskich nie należą. A zimą silnik spala jeszcze więcej, zatem i koszty paliwa wzrastają. Ponadto, gdy temperatura jest ujemna niestety także wszystkie podzespoły się szybciej zużywają, co niestety często powoduje ich uszkodzenie i konieczność naprawy, a jak wiadomo żadna naprawa tania nie jest. Na szczęście jazda na rowerze pomoże znacząco zaoszczędzić. Dzięki niej nie musimy wydawać pieniędzy na benzynę, wystarczy tylko wyciągnąć rower i już gotowy jest do jazdy, jednocześnie nie trzeba obawiać się o wyładowanie akumulatora, co niestety nagminnie zdarza się w autach. Zatem ograniczamy sobie także nerwy. Wiadomo o rower też trzeba dbać, ale tak naprawdę konserwacja jest banalnie prosta. Wystarczy tylko po każdej jeździ umyć go i odpowiednio zakonserwować. Najwięcej uwagi należy poświęcić łańcuchom rowerowym. Przyda się odpowiedni spray.

Powód trzeci: dla przyjemności

Poza tym, że dzięki jeździe na rowerze możemy sporo zaoszczędzić, to oczywiście nie można zapomnieć, że o tym że to duża przyjemność. Można także umawiać się na wycieczki z przyjaciółmi, a przy tym nie trzeba obawiać się natłoku innych rowerzystów. W przeciwieństwie do lata, tym razem koniecznie trzeba zabrać ze sobą termos z ciepłą herbatą. Ale taka jazda na rowerze na pewno sprawi wam sporo frajdy, a przy tym jesteście modni, bp przecież jazda na jednośladzie jest obecnie trendy.

Powód czwarty: ominie się korki

Na korki możemy narzekać o każdej porze roku, jednak zimą są one szczególnie intensywne. Nie tylko większość osób decyduje się na dojazd do pracy samochodem, ale jeszcze część z tych aut jest w fatalnym stanie technicznym i ma tendencję do psucia się w najmniej odpowiednim momencie, co także nie nastraja optymistycznie, a dodatkowo stają one na środku drogi, przez co tworzy się jeszcze większy korek. A to doprowadza nas do szewskiej pasji. Można powiedzieć „taki mamy klimat”, ale również ominąć korki. Wystarczy tylko zmienić środek transportu z samochodu na rower i już nie będziemy mieć tego kłopotu. Bez problemu możemy ominąć inne pojazdy.

Powód piąty: jesteście w ruchu

Bądźmy szczerzy, kto z nas ma jakąś szczególną ochotę na uprawianie aktywności zimą? Pewnie niewielu. Większość osób najchętniej spędzałaby czas na oglądaniu tv, popijając przy tym gorące kakao. Ale przecież ruch do zdrowie. Na szczęście, jeżeli nie zrezygnujecie z jazdy na rowerze zimą, to nadal będziecie w formie. Na jogging trudno wybrać się o wczesnej godzinie, ale jazda na jednośladzie daje naprawdę sporo frajdy. A czasem i adrenaliny, jeżeli wpadniecie w poślizg. A tak na poważnie, koniecznie pamiętajcie także o wymianie opon na te zimowe.

Z jazdy na rowerze nie należy rezygnować także zimą, wszak dzięki niej oszczędzamy, utrzymujemy prawidłową wagę, ale także świetnie się bawimy. Bardzo ważny jest jeszcze aspekt ekologiczny, a więc nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here