Wiele przedszkoli, oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach zajęć dodatkowych, organizuje koncerty muzyczne. Występujące zespoły lub soliści nie skupiają się na jednym rodzaju muzyki, lecz daje możliwość uczniom poznania wszystkich rodzajów muzyki, od klasycznej przez jazz, rock do techno, czy muzyki elektronicznej. Dzięki takim koncertom nasze pociechy dowiadują się, że muzyka to nie tylko ich ulubiony zespół czy wokalista ale także wiele innych.

Poznając tak różnorodne style, rodzaje muzyki, dzieci, młodzież uczy się także tolerancji. To bardzo ważne w czasach gdy, bardzo często muzyka symbolizuje poglądy, opinie, subkulturę. Dzisiaj dana subkultura kojarzy nam się zazwyczaj z konkretnymi wykonawcami, a nastolatki wzorują się na swoich ulubionych wokalistach. Niestety, dzisiaj widzimy jak mało młodych ludzi słucha muzyki poważnej, klasyki. Bogusław Kaczyński, ogromny pasjonat właśnie takiej muzyki z ogromnym zapałem propaguje muzykę poważna, opery, operetki wśród nas wszystkich. To z jaką pasją wypowiada się o muzyce poważnej, o znanych tenorach, z jakim dowcipem opowiada anegdoty, sprawia, że coraz większa rzesza ludzi odwiedza opery i uczestniczy w koncertach muzyki klasycznej.

Muzyka ta, dzięki działalności ludzi takich jak właśnie Bogusław Kaczyński, staje się coraz bardziej popularna i częściej słuchana. Niestety, radio bardzo rzadko puszcza muzykę poważna w swoich audycjach. Telewizja, tylko z okazji wielkich wydarzeń, emituje koncerty muzyki poważnej i to też tylko fragmenty. Zostają nam tylko płyty CD i koncerty organizowane przez Pana Kaczyńskiego.

To właśnie Pan Kaczyński pokazał nam inne oblicze muzyki poważnej. Jego porywające opowieści o znanych śpiewakach, anegdoty o kompozytorach, pokazały, że muzyka poważna wcale nie jest aż tak poważna jak nam się to wydawało. To właśnie te drugie oblicze muzyki klasycznej, opery sprawia, że chcemy iść do opery, którą tak ciekawie przedstawił nam ten wybitny człowiek. Nauczmy także nasze dzieci słuchać muzyki klasycznej. Zabierajmy nasze pociechy na koncerty i do opery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here