Coraz popularniejszą kategorią wirtualnej rozrywki stają się gry tworzone przez niezależnych twórców – osoby które swój czas i pasję poświęcają na tworzenie swojego dzieła, często robiąc to całkowicie non-profit. Taki rodzaj gier nazywamy grami indie.

W sieci istnieje wiele serwisów gromadzących twórców takich gier. Dlaczego warto zainteresować się takimi produktami? Często są to gry o niespotykanej tematyce, cechujące się unikalnymi rozwiązaniami, grafiką, systemem rozgrywki, ponieważ każdy z twórców chce się wybić na tle innych produktów, czego nie możemy oczekiwać od wielkich korporacji, które zajmują się profesjonalnym tworzeniem gier – są to sprawdzone marki mające ogromny budżet przeznaczony na kampanie reklamowe, nie wspominając o kolejnych odsłonach popularnych tytułów, na które gracze sami czekają. Gry indie natomiast bez wielomilionowego budżetu często stawały się światowymi hitami, i przynosiły twórcom ogromne zyski, czasem nie trzeba super realistycznej grafiki czy reklamy w mediach, wystarczy dobry pomysł a produkt sam się obroni. Gracze z niecierpliwością czekają na unikalne tytuły, coś czego jeszcze nie było, coś świeżego, innowacyjnego.

Gry indie są więc łakomym kąskiem dla graczy – oferując swoją oryginalność nie wymagają od nabywców setek złotych za zakup danej gry, jak ma to często miejsce w przypadku gier komercyjnych. Ten segment rynku dopiero się rozwija, produkty stają się coraz lepsze i jest ich coraz więcej, jest to znakomita alternatywa dla jakże oklepanych schematów spotykanych w grach wysokobudżetowych, która ma szansę zmienić dobrze nam znany rynek gier komputerowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here