Cena nowego iphone'a

Zanim powiem ile kosztuje iphone, najpierw chcę wyjaśnić co to jest iphone i do czego tak na prawdę służy.
Iphone jest to nic innego jak smartfon wydany przez Apple, który jest oparty na systemie operacyjnym IOS mający pełnić funkcję telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej a także komunikatora internetowego.
Urządzenie te posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile, która umożliwia przeglądanie niektórych zasobów sieciowych. Iphone w pierwszej swojej wersji obsługiwał transmisję danych EDGE opartą o sieć 2G, dopiero kolejna jego wersja znana nam jako iphone 3G ma w sobie wbudowaną obsługę systemu telefonii komórkowej trzeciej generacji 3G.
Po raz pierwszy iphone został zaprezentowany 9 stycznia 2007 roku podczas wystawy w Macworld w San Francisco przez Steve’a Jobsa.
Po premierze iphone’a akcje Apple skoczyły bardzo gwałtownie w górę.
Z powodu prac nad iphonem , przełożono premierę systemu operacyjnego Mac OS X v10.5 z 11 czerwca na 26 października 2007 roku.
Na tym smartfonie możliwe jest słuchanie plików mp3, oglądanie filmów w formacie MPEG-4 jak i również robienie zdjęć aparatem cyfrowym : 2mpix lub 3mpix – iphone 3GS, 5mpix- iphone 4, 8mpix- iphone 4S, 5, 5S, 5C,6, 6 Plus, 12mpix- iphone 6S, 6S Plus, SE, ,7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X.
Jeśli chodzi o to ile kosztuje iphone to cena jest na prawdę bardzo zróżnicowana w zależności od typu tego telefonu komórkowego.
Tanio oznacza wydatek w kwocie minimum 3729 złotych- tyle właśnie kosztuje oficjalnie podstawowa wersja iphone’a XR z 64 GB pamięci, a to jest dopiero początek, gdyż najdroższa wersja kosztuje aż 4479 złotych.
Iphone XR wersja 128 GB kosztuje 3999 złotych.
Wspomniana wyżej najdroższa wersja iphone’a XR 256 GB kosztuje właśnie 4479 złotych.
Zastanawia mnie fakt, że są osoby, które na prawdę dają tyle za nowego smartfona, zwłaszcza, że w tej lub podobnej cenie można by kupić bardzo dobrego laptopa jak choćby Acer Aspire Nitro 5.
Obecnie iphone 6 można kupić w rożnych sklepach internetowych w granicach od 899,99 złotych aż do 1549 złotych.
Iphone 8 zakupić można przez sklep internetowy (np. Media Expert) w kwocie 3499 złotych.

http://www.pouczyc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here