Co obejmuje obsługa prawna firm?

Przedsiębiorstwa potrzebują pomocy prawników w różnych sytuacjach, związanych zarówno z zatrudnianiem pracowników i przygotowywaniem umów, jak i z podpisywaniem kontraktów oraz windykowaniem należności. Dzięki obsłudze prawnej firm, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa mogą korzystać z usług prawników, specjalizujących się w pomocy różnym podmiotom gospodarczym. Co wchodzi w zakres usług oferowanych przedsiębiorstwom przez kancelarie prawne?

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

W ramach obsługi prawnej firm przedsiębiorstwa korzystają z usług dopasowanych do ich potrzeb. Prawnicy przygotowują regulaminy pracy, umowy, statuty przedsiębiorstwa, opiniują umowy proponowane przez kontrahentów, a także udzielają porad dotyczących różnych aspektów działalności. Dodatkowo kancelaria zajmuje się informowaniem o wszelkich zmianach w prawie, by przedsiębiorstwo miało czas na przygotowanie się do ich wprowadzenia. Przykładowo, obsługa prawna firm gwarantuje, że pracodawca będzie na czas poinformowany o zmianach w sposobie rozliczania nadgodzin i udzielania urlopów wypoczynkowych.

Obsługa prawna firm jest kierowana również do przedsiębiorców, którzy mają problemy z kontrahentami lub pracownikami. Kancelaria reprezentuje firmę przed sądem, dłużnikami, organami administracyjnymi i egzekucyjnymi. Prawnicy przygotowują pisma procesowe, a także biorą udział we wszystkich rozprawach. Ponadto pomagają polubownie rozwiązać spory i odzyskać przeterminowane płatności u odbiorców produktów.

Pomoc na każdym etapie działalności

Z obsługi prawnej firm można skorzystać na każdym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Usługi są kierowane zarówno do powstających firm, jak i do przedsiębiorstw, które kończą swoją działalność. Kancelaria pomaga założyć i zarejestrować spółkę, przekształcić ją i zmienić wpisy w KRS, a także przygotować umowy pomiędzy założycielami firmy. Ponadto obsługa prawna firm obejmuje usługi związane z likwidacją spółki, jeżeli dalsze prowadzenie przedsiębiorstwa jest nierentowne.

Z usług kancelarii prawnej można skorzystać bez względu na to, w jakiej branży prowadzi się działalność. Obsługa prawna firm jest kierowana zarówno do przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i usługowo-handlowych, dlatego korzystanie z niej poleca się każdej firmie, która chce mieć pewność, że działa zgodnie z prawem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here