Dolegliwości gardła u dzieci - naturalne sposoby

Od czasu do czasu nasze dzieci muszą zmagać się z dolegliwościami gardła. Jeżeli jest dolegliwość to potrzebne jest leczenie i w tym momencie możemy wyróżnić dwie możliwości – z jednej strony leki a z drugiej naturalne sposoby. Jeden i drugi rodzaj pomocy może być odpowiedni, ale i nieodpowiedni. Tutaj jednak dochodzimy do szczegółów – w końcu nie każde leki pomogą na problemy z gardłem (przykładowo). Można powiedzieć, że na tym przykładzie kończymy kwestię leków i skupiamy się tylko na naturalnych sposobach.

Miód – „doświadczona” pomoc

Gdyby tak zrobić sondę, w której pojawiłoby się pytanie o naturalne sposoby walki z bólem gardła, większość osób mówiłaby o miodzie. W końcu jest to magiczny specyfik znany od bardzo dawna, właściwie od wieków. Bardzo często mówi się ogólnikowo – miód pomaga w walce z kaszlem. W tym momencie dokonamy rozłożenia na czynniki. Miód przekłada się na: ukojenie bólu, łagodzenie kaszlu i dolegliwości oskrzelowych oraz przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze działanie.Dolegliwości gardła u dzieci - naturalne sposoby

Witamina C

W tej części tekstu skupimy się wyłącznie na witaminie C, którą bez wątpienia można uznać za niezbędne uzupełnienie kuracji (o czym niestety nie wszyscy wiedzą). Co więcej, trzeba mieć świadomość, że przy stosowaniu kwasu askorbinowego wymagana jest konsekwencja. Należy przez to rozumieć stosowanie witaminy nie tylko wtedy, kiedy zaatakuje choroba. Witamina C to zapobieganie rozwojowi przeziębień i infekcji. Jeżeli chodzi o sposób jej podawania to należy wyróżnić dwie możliwości – suplementy i produkty charakteryzujące się obfitym występowaniem kwasu askorbinowego.

Ziołolecznictwo

Nie sposób nie wspomnieć także o ziołolecznictwie, które może mieć zbawienny wpływ. Przykładów na ten temat jest wiele. Nie szukając daleko – weźmy pod uwagę szałwię. Każdy specyfik, który został przygotowany na bazie tego zioła stanowi gwarancję właściwości przeciwzapalnych, antybakteryjnych i wirusostatycznych. Nie ma więc najmniejszych wątpliwości, że napar z szałwi odpowiednio pomoże nam walczyć z gardłowymi problemami. Jeżeli jednak nie możesz skorzystać z szałwi – nie ma co się załamywać. Są świetne zamienniki szałwi, które z pewnością znajdziesz. Te zamienniki to rumianek, tymianek i kwiat lipy.

Niemniej, na tym jeszcze nie kończymy tekstu. Na pewno należy też wspomnieć o podawaniu dzieciom naparu bądź syropu z czarnego bzu. Słyszeliście o ekstrakcie z porostu islandzkiego? Ekstrakt ten nie jest popularny, ale warto zdecydować się na pomoc jaką gwarantuje. Piecha ekstraktu z porostu islandzkiego zawiera kwasy lichenowe, kwas krzemowy oraz śluzy i sole mineralne. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę działanie sytuacja przedstawia się następująco: działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, wzmacniające, wykrztuśne, przeciwzapalne oraz przeciwkaszlowe. Kiedy są takie działania to efekt może być tylko jeden – świetna pomoc w walce z infekcjami dróg oddechowych i leczeniem stanów zapalnych. Poza tym, jeżeli problem z gardłem dotyczy starszych dzieci, dodatkową pomocą okażą się ziołowe inhalacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here