Inwestowanie

Bardzo dużo osób myśli nad inwestowaniem części swoich zarobków. W Polsce jednak nie jest to takie proste, zwłaszcza jeśli ma się mniejszą kwotę. Przede wszystkim problemem dla większości społeczeństwa może być wiedza z zakresów finansów, czyli inteligencja finansowa. W szkole nikt nas jej nie uczył, więc wszystko trzeba zrobić samemu. Nie powinno się powierzać swoich środków innym osobą, aby nimi zarządzały. W łatwy sposób można się z nimi pożegnać, po prostu dana osoba może się okazać oszustem.
Przede wszystkim ważne jest, aby systematycznie odkładać jakiś procent od comiesięcznej pensji. Jeśli jest to możliwe, należy też zwiększać zarobki systematycznie i rezygnować z niepotrzebnych rzeczy. Spowoduję to przede wszystkim zwiększenie kapitału, który można inwestować.
Sposobów na dodatkowy zarobek w celu zwiększenia comiesięcznych wypłat jest bardzo dużo. W szczególności w dużych miastach można pracować dorywczo, czy to jako kierowca do rozwożenia posiłków, czy nawet jako kierowca ubera. W sieci też można wykorzystać możliwości. Jednym z pomysłów jest sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, które są już od dawna nieużywane. Można znaleźć w swoim domu wiele perełek, które mają dużą wartość, a nie jesteśmy tego świadomi. Sprawi to, że w szybki i przyjemny sposób możemy zarobić dodatkowe pieniądze.
Zaczynając odkładać, każdy zastanawia się gdzie ulokować pieniądze. Jest wiele rozwiązań na rynku, jednak te nieoczywiste dają najwięcej zarobić. Najpopularniejszą opcją wydają się lokaty bankowe. Jednak jak spojrzy się na zysk, jaki ze sobą niosą, powoduję duże rozgoryczenie. Przede wszystkim z małego kapitału nie da się tam zarobić kompletnie nic, ponieważ dochodzi do tego inflacja i podatek. Dlatego też banki dają jednorazowe akcje promocyjne, w postaci kont oszczędnościowych. Dają one więcej zarobić, bo nawet są opcje na trzy procent w skali roku, jednak czy aby na pewno jest to dobrym rozwiązaniem?
Aby zacząć zarabiać więcej z inwestycji, trzeba szukać troszkę głębiej. Musi to być bardzo przemyślana strategia, która systematycznie będzie budowała nasz portfel. Dochód pasywny nie jest łatwo uzyskać. Dlatego też trzeba sprawdzić różnego rodzaju fundusze, poznać specyfikę ich działań. Także indeksy giełdowe przynoszą bardzo dużą średnią roczną zarobków i procent uzyskany jest porównywalny do wynajęcia mieszkania. W zależności jaki kapitał się posiada i czy chce się kredytować inwestycję, można dokonać wyboru. Przykładowo kawalerka w większym mieście kosztuję dwieście tysięcy złotych, więc jest to już spora inwestycja. Chcąc ją wynajmować, jest się w stanie uzyskać zwrot całości w kilkadziesiąt lat. Jednak z pewnością warto iść w tę stronę i posiadać kilka mieszkań na wynajem. Powoduję to przede wszystkim dużą stabilizację finansową, poprzez comiesięczne zyski wpływające z wynajmu. Nawet jeśli zakupi się mieszkania na kredyt, to po jakimś czasie zostaną one spłacone z kieszeni wynajmujących, a po tym czasie będzie można mieć już mieszkania na własność i można je sprzedać.

http://www.inwestycyjnawolnosc.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOszczędzanie
Następny artykułWypełnianie ankiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here