Jak uprzyjemnić sobie dzień w pracy w biurze

Praca biurowa to szereg wyzwań i długie godziny spędzane w nie zawsze przyjaznej atmosferze. Sytuacja czasem robi się stresująca i każdy zastanawia się nad tym, co zrobić, by jakoś uprzyjemnić sobie dzień pracy. Mamy na to kilka rad i propozycji.

Posprzątaj

Wiadomo, jak wygląda przestrzeń do pracy. Pojawiają się w niej różne dokumenty, zapiski, kolejne kubki po kawie czy herbacie i wiele innych typowo biurowych rekwizytów. I choć obecnie coraz więcej narzędzi przenosimy do komputera, biurkowy krajobraz wcale nie ulega poprawie. Możemy to nazywać twórczym chaosem, ale badania dowodzą, że to ład i porządek kojąco działają na nasze nerwy. Warto więc zacząć od uporządkowania swojej przestrzeni pracy – bez względu na to, jak duża czy mała jest.

Tomcio Paluch, Moya, Hot Coffe – czyli gotowe kanapki na drugie śniadanie

Wiele osób pomija drugie śniadanie, a to błąd. Wiadomo, że głodny człowiek bywa drażliwy. Potrzebujesz paliwa dla swojego organizmu, by działać sprawnie i skutecznie. Ale to także świetna okazja, by sprawić sobie odrobinę pysznej przyjemności. Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie rano drugiego śniadania, sięgnij po gotowe kanapki, które możesz nabyć w wielu różnych sklepach. Gotowe kanapki takich producentów jak np. Tomcio Paluch, Moya czy Hot Coffe to dobry pomysł na zapewnienie sobie drugiego śniadania bez dodawania kolejnych czynności o poranku. Masz do wyboru wiele opcji, np. bagietkę z nuggetami od Moya czy wegetariańskie kajzerki od Tomcio Paluch. Każdy znajdzie gotowe kanapki odpowiednie dla siebie.

Zadbaj o wystrój

Jeśli masz swoje biuro – sprawa jest dużo prostsza, bo możesz samodzielnie zadbać o jego aranżację, wstawiając do niego rośliny, obrazy czy zdjęcia, które miło ci się kojarzą. Warto kreować przestrzeń, która otacza nas w pracy, uwzględniając miłe wspomnienia i emocje. Wybierz rekwizyty akcentujące twoje osiągnięcia i sukcesy, ale pamiętaj też o drobiazgach, które przypominać będą o planach – na przykład wakacyjnych. Jeśli nie masz takiej możliwości i współdzielisz przestrzeń, postaw zdjęcia czy rośliny na swoim biurku. Masz też do dyspozycji pulpit komputera czy smartfona – możesz na tapecie umieścić inspirujące lub odstresowujące motywy.

Trochę ruchu

Praca w biurze jest męcząca także z tego powodu, że wiele godzin wytrzymujemy w pozycji siedzącej, która nie jest naturalna dla naszych ciał. To duże obciążenie dla układu kostnego i mięśniowego. Dlatego pamiętaj o przerwach i postaraj się znaleźć chwilę dla odrobiny ruchu. Nie musi to być od razu seria ćwiczeń z hantlami. Przy pracy biurowej doskonale sprawdzają się ćwiczenia rozciągające i pobudzające krążenie. Nie tylko przyniosą ulgę spiętym mięśniom, ale także dotlenią mózg, przez co łatwiej będzie ci się skupić na wytyczonych celach.

I odrobina muzyki

Na pewno znasz powiedzenie „muzyka łagodzi obyczaje”. Jeśli możesz sobie pozwolić na słuchanie muzyki w pracy, wybierz odpowiednią dla siebie i okazji ścieżkę dźwiękową. Pamiętaj, że możesz w ten sposób zarówno się wyciszyć, jak i pobudzić do działania – w zależności od wybranych utworów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here