lekarz prowadzący ciążę
fot. Pexels.com

Ciąża, zwłaszcza ta pierwsza, sprawia, że w głowie przyszłej matki pojawia się wiele pytań i wątpliwości dotyczących ich błogosławionego stanu. Jednym z nich jest niepewność co do wyboru odpowiedniego lekarza, który poprowadzi całą ciążę. Jak wybrać dobrego ginekologa położnika? 

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/ciaza-wybor-lekarza/

Jakiego położnika wybrać?

Gdy przeżywamy swoją pierwszą ciążę, warto mieć blisko osobę, która będzie naszym przewodnikiem w tym pełnym emocji okresie. Wybierając dobrego położnika, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego dyplomy i doświadczenie, ale również na jego charakter – spokojny i miły lekarz cierpliwie będzie odpowiadał na nasze pytania i wyjaśniał wszelkie wątpliwości. Przed decyzją powinniśmy przejrzeć fora internetowe i opinie o danym położniku – im więcej informacji zbierzemy, tym lepszy będzie nasz wybór.

Na NFZ czy prywatnie

Na początku musimy się zastanowić czy chcemy prowadzić naszą ciążę w ramach NFZ, czy prywatnie. W tym drugim przypadku musimy słono płacić za wizyty, jednak w zamian otrzymujemy od takiego lekarza pewność o jego wysokiej dyspozycyjności. Decydując się na położnika mającego umowę z NFZ, otrzymujesz darmową opiekę, jednak oczekiwanie na spotkanie z lekarzem może być bardzo długie, co może być bardzo stresujące dla przyszłej mamy.

Kontakt z lekarzem prowadzącym ciążę

Dostępność naszego lekarza prowadzącego jest kluczowa dla naszego spokoju ducha. Dobrzy i odpowiedzialni położnicy powinni podać numer telefonu komórkowego swojej pacjentce, aby ta miała możliwość szybkiego skontaktowania się z nim w razie nagłego wystąpienia problemów. W trakcie ciąży będziemy mogli dzięki niemu czuć się bezpiecznie.

Jaką położną wybrać?

Gdy poród będzie się zbliżał wielkimi krokami, warto mieć już wybraną zaufaną osobę, która będzie asystowała przy narodzinach naszego dziecka. Warto, aby położna współpracowała już z naszym lekarzem prowadzącym. Nie zapominajmy, że zadaniem położnej jest również dostarczenie odpowiednich informacji ułatwiających nam obchodzenie się z maleństwem tuż po porodzie – dowiemy się od niej, jak należy karmić dziecko, jak je pielęgnować i jak o nie zadbać w okresie połogu.

Zobacz także: http://www.oliwkowo.pl/jakie-suplementy-zazywac-podczas-ciazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here