Jak zeskanować dokument?

Zastanawiałeś się, gdzie gromadzić sterty opłaconych faktur lub instrukcji do sprzętów elektronicznych? Z jednej strony prawdopodobnie nigdy ich nie będziesz potrzebować, z drugiej szkoda wyrzucić, gdyż może się przydadzą. Zeskanuj je i trzymaj na swoim dysku twardym.

Jak zeskanować dokument? Masz kilka opcji:

1. Zakup skaner. Najprostsze typu możesz znaleźć za mniej niż pięćset złotych. Skaner może być z szybą, gdzie wkładasz dokument, zamykasz pokrywę i skanujesz. Inna opcją jest skaner, który wciąga dokument, skanuje i wyrzuca z drugiej strony. Mogą być jednostronne i dwustronne. Oczywiście, im prostszy tym tańszy.

2. Drugą metodą, zupełnie bezpłatną jest zainstalowanie aplikacji do skanowania dokumentów na swój smartphone. Do wyboru masz szereg aplikacji, proponuję wybrać najprostszą i najmniej awaryjną. Sugeruj się ocenami w sklepie z aplikacjami. Jak zeskanować dokument w takiej aplikacji? Wystarczy zrobić zdjęcie w dobrym oświetleniu, a oprogramowanie odpowiednio dotnie i doświetli nasz plik. Zaproponuje swój wygląd, możemy go natomiast zmienić. Mamy pełna dowolność.

Co zrobić potem z powstałymi plikami? Nic prostszego. Możemy trzymać je na swoim dysku twardym. Polecam jednak robienie kopii zapasowej w chmurze.

Chmura to wirtualne przestrzeń w Internecie, gdzie możesz gromadzić swoje pliki i mieć do nich dostęp online. Jest kilka najpopularniejszych metod, wybierz taką, która jest najwygodniejsza i ma największą przestrzeń. Są przeważnie bezpłatne (przy pewnych parametrach).

Możesz zsynchronizować aplikację chmury z folderem na dysku. Kiedy do folderu trafi plik, aplikacja automatycznie wyśle go na serwer. Jeśli plik usuniesz, zniknie on także z www. Dlaczego to takie ważne? Oszczędzasz czas, nie martwisz się czy plik tam trafił, wszystko jest automatyczne i zajmuje Twojego czasu.

Gdy stracisz swój dysk, a wierz mi, to się zdarza, będziesz mieć dostęp do swoich ważnych dokumentów skądkolwiek chcesz. Wówczas zgrywasz te pliki z powrotem na dysk, jak gdyby nic się nie stało.

http://www.malamama.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybkie czytanie
Następny artykułSiłownia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here