Jak zorganizować wakacje tanim kosztem?

Wiele osób uważa, że nie stać ich na wakacyjne wyjazdy. Nic bardziej mylnego! Przecież tanie wczasy są w zasięgu możliwości każdego z nas. Wystarczy jedynie wiedzieć w jaki sposób zorganizować tańszy wyjazd i na czym można oszczędzić. Okazuje się, że nawet wyjazd za granicę nie musi być nadmiernym obciążeniem dla naszego portfela.

Tanie wczasy w kraju
Myśląc o tanich wakacjach, większość z nas ma na myśli wakacje w kraju. Jest to jednak mylny pogląd, ponieważ wakacje w Polsce potrafią być droższe niż zagraniczny wyjazd. Mimo wszystko wystarczy nieco pomysłowości, by zorganizować wakacje w Polsce w przystępnej cenie. Pierwsza sprawa to wybór odpowiedniego terminu – jeśli pojedziemy na wczasy w czerwcu lub we wrześniu, możemy znaleźć noclegi nawet za 20 złotych od osoby. Oczywiście tańsze będą prywatne kwatery, dużo więcej zapłacimy natomiast za hotel czy pensjonat. Szansą na oszczędności może być wybór kwatery z dostępem do kuchni – jeśli sami przygotujemy część posiłków, na pewno okaże się to tańsze niż codzienne stołowanie na mieście. Warto brać pod uwagę również to, że droższe będą noclegi w dużych miejscowościach wypoczynkowych, zlokalizowane w centrum. Wystarczy udać się na obrzeża, by znaleźć tańsze kwatery. Może trzeba będzie nieco dłużej spacerować do centrum, jednak jesteśmy na wakacjach i aktywność fizyczna jest wtedy wskazana!

Tanie wczasy zagraniczne
Często zagraniczne wakacje można znaleźć w podobnych cenach jak noclegi do rezerwacji w kraju. Wystarczy szukać okazji i tańszych kierunków. Niewygórowana cenę zapłacimy za wakacje w Egipcie, Tunezji, Turcji czy Bułgarii, natomiast standard usług hotelowych jest tam całkiem zadowalający. Jeśli wybierzemy na wyjazd okres poza sezonem, cena wakacji może spaść nawet o 1/3. Jeszcze taniej wyjedziemy w ramach tzw. last minute – możemy czekać do pojawienia się oferty w ostatniej chwili, wtedy cena wyjazdu może spaść nawet o połowę. Oczywiście mowa głównie o wyjazdach all inclusive samolotem, które opłacają się o wiele bardziej niż wakacje w kraju, a przy tym dają gwarancję pięknej, słonecznej pogody i moc hotelowych atrakcji.

Na czym jeszcze można oszczędzić?
Oszczędności mogą dotyczyć również samego dojazdu. Warto śledzić na bieżąco aktualne oferty przewoźników autokarowych, PKP czy operatorów lotniczych. Bardzo często pojawiają się okazje, z których warto korzystać ponieważ dojazd okazuje się bardzo tani. Przykładowo, lot w jedną stronę za kilkadziesiąt złotych to szansa na ogromną oszczędność, szczególnie jeśli noclegów poszukamy już na własną rękę. Oczywiście im wcześniej kupujemy bilety, tym lepsza będzie proponowana cena. W przypadku dojazdu własnym samochodem, zawsze można zorganizować tanie wczasy w większym gronie. Dzięki temu będzie można podzielić się wydatkami na paliwo oraz mieszkanie. Wystarczy nieco kreatywności i szukania pewnych rozwiązań, by podróżować tanio. Brak kilku tysięcy złotych na egzotyczne wczasy wcale nie oznacza, że mamy siedzieć w czterech ścianach i zrezygnować całkowicie z wyjazdów.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here