Wybór musli to nie lada zagwozdka nawet dla osób, które od dawna żyją na zdrowej diecie. Aby dokonać słusznego wyboru warto wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kryteriów. Pierwszym z nich jest rzecz jasna skład – tylko na podstawie składu możemy wywnioskować, czy tytułowy produkt zawiera cenne wartości odżywcze. Zdarza się, że jest ich zbyt mało, dlatego rozsądnym rozwiązaniem tej sytuacji jest indywidualna kombinacja, która pozwoli uwypuklić wszystkie – najważniejsze wartości odżywcze.

Mieszanki przyprawiające o zawrót głowy

Podstawą musli są oczywiście płatki zbóż. Najczęściej wybierane to płatki kukurydziane, owsiane, jęczmienne, żytnie oraz pszenne. Drugim nader istotnym składnikiem, który wchodzi w recepturę coraz popularniejszego w naszym kraju musli są dodatki występujące najczęściej pod postacią owoców. Oczywiście występują one w wariancie suszonym, a obok nich królują m.in. bakalie oraz im podobne. Najczęściej spotykamy orzechy, siemię lniane,  czekoladę, miód, pestki słonecznika, a nawet otręby. Jak nie zgubić się w tym gąszczu?

Które informacje z etykiety są najcenniejsze?

Biorąc do ręki produkt odruchem bezwarunkowym powinno być spojrzenie na etykietę. Na początku warto zapoznać się z liczbą kalorii. Ich norma w przypadku musli wynosi około 300-350kcal na 100 g. Drugim istotnym kryterium jest zawartość cukru – to właśnie on decyduje o tym, które kalorie kreują złą frakcję, a które mają wpływ pozytywny. Optymalnym rozwiązaniem jest ilość wahająca się wokół granicy 20-25 g na 100 g produktu. Dla osób przebywających na diecie istnieją specjalne warianty w których zawartość cukru wynosi zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście gramów.  Ważną informacją dla klienta powinna być ponadto zawartość tłuszczów oraz błonnika – elementu kluczowego pośród wartości odżywczych.

Czy marka ma znaczenie?

Istotną informacją jest również producent od którego pochodzi tytułowy wariant. Jeśli chodzi o tego rodzaju produkty, to warto skorzystać z najnowszej kolekcji marki Kupiec, która przygotowała specjalną ofertę dla osób pragnących odżywiać się zdrowo. Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej – https://kupiec.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here