przegroda nosowa

W dzisiejszych czasach wiele osób ma problemy z krzywą przegrodą nosową lub sprawnym przepływem powietrza przez górne drogi oddechowe. Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje korekta nosa? Warszawa to na tyle duże miasto, że bez problemu znajdziesz wykwalifikowanego specjalistę, który zajmie się wykonaniem takiego zabiegu. Koszt takiego zabiegu jest uzależniony od stopnia skomplikowania problemu, a także miejsca, gdzie będzie realizowany zabieg.

Krzywa przegroda nosowa powoduje wiele negatywnych objawów, które mogą utrudniać codzienne życie. W tym przypadku wykonanie zabiegu korekty nosa jest niezbędne, aby pozbyć się kłopotliwych problemów. Jakich? Oto kilka z nich:

  • trudności z oddychaniem,
  • chrapanie,
  • bezdech senny,
  • infekcje górnych dróg oddechowych,
  • zatkanie nosa – obustronne lub jednostronne.

Korekta nosa Warszawa to usługa, która jest przydatna szczególnie po wykryciu problemów związanych z krzywą przegrodą nosową. Septoplastyka to inaczej korekta nosa, która umożliwia poprawienie skrzywionej przegrody. Po jej wyprostowaniu i ponownym wstawieniu do nosa można wyeliminować problem oddychania przez usta i inne przyczyny, które wynikają ze skrzywionej przegrody nosowej.

Korekta nosa Warszawa a krzywa przegroda nosowa – jak wygląda ten zabieg?

Wykonanie korekty nosa polega przede wszystkim na naprostowaniu skrzywionych części przegrody. W tym przypadku najczęściej stosuje się technikę rekonstrukcji nosa. Do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt optyczny, który uwidocznia pole operacyjne.

Alternatywnym zabiegiem jest zamknięcie perforacji nosa, do czego używa się pozostałą chrząstkę przegrody nosowej. W tym przypadku po kilku miesiącach specjalna płytka w formie implantu zachowuje się jak naturalna chrząstka.

Korekta nosa Warszawa może też obejmować konchoplastykę dotyczącą zabiegu w zakresie małżowin nosowych. Jeśli budowa małżowiny środkowej jest zaburzona, konieczne jest wykonanie kompleksowego zabiegu. Wskazania do jego wykonania to m.in. nieprawidłowa krzywizna, upowietrznienie. To powoduje, że małżowina zajmuje zbyt wiele miejsca i blokuje oddychanie oraz wypływ wydzieliny z zatok.

Warto też wiedzieć, że korekta nosa Warszawa to także plastyka, która obejmuje korektę jego zakrzywionej linii. Tutaj zabieg trwa maksymalnie 3 godziny, a opuchlizna pozabiegowa pozostaje przez jakiś czas u pacjenta. Konieczne jest także zastosowanie usztywnienia, które ściąga się po tygodniu od dnia zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here