kuchenka elektryczno gazowa
fot. pexels.com

Kuchenka gazowa to urządzenie, które jest znacznie tańsze zarówno przy zakupie, jak i też w codziennym utrzymaniu. Kuchenka elektryczna z kolei jest znacznie bezpieczniejsza i nowoczesna. Co posiada w sobie kuchenka gazowo-elektryczna? Sprawdź i dowiedz się, czy warto ją kupić!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-kuchenke-gazowo-elektryczna-kupic/

Kuchenka

W dobrze wyposażonej kuchni nie może zabraknąć kuchenki, na której przygotowujemy większość potraw. Niektórzy obecnie nadal decydują się na zakup kuchenki gazowej, chociaż rynek oferuje im znacznie nowocześniejsze rozwiązania. Dobrym rozwiązaniem dla fanów starszych rozwiązań, którzy jednak chcą zaczerpnąć odrobinę nowoczesności, jest zakup kuchenki gazowo-elektrycznej.

Kuchenka gazowo-elektryczna korzysta z obu sposobów zasilania, a więc z gazu oraz z prądu. Gazem zasila płytę gazową, która znajduje się w jej górnej części, składa się ona z zazwyczaj czterech palników o różnej wielkości.

Gaz można do kuchenki dostarczać przy pomocy podpięcia do instalacji gazowej lub bezpośrednio do butli gazowej. W butlach jest gazo propan-butan, natomiast w sieci gaz ziemny.

W kuchence tego rodzaju piekarnik jest elektryczny, a więc by działał poprawnie potrzebuje zasilania elektrycznego. Wykorzystanie tego rodzaju piekarnika nie tylko wychodzi znacznie taniej, ale również umożliwia nam korzystanie z dodatkowych funkcji, w które została zaopatrzona kuchenka.

Jaką kuchenkę gazowo-elektryczną wybrać?

Kuchenka gazowo-elektryczna to rozwiązanie typu 2 w 1. Posiada ona płytę gazową oraz piekarnik elektryczny. Chcąc wybrać doskonały model należy zwracać uwagę na parametry obu tych urządzeń. W przypadku płyty gazowej, warto spojrzeć na wielkość oraz ilość palników, które pozwolą nam na efektywne wykorzystanie ich oraz przyjemne gotowanie na co dzień.

W przypadku elektrycznej części naszej kuchenki gazowo-elektrycznej przyjrzyjmy się funkcjom naszego piekarnika, gdyż to ona stanowi elektryczną jej część. Dobrze, gdyby był on z klasy energooszczędnej, a także miał w wyposażeniu kilka dodatkowych funkcji, które ułatwią nam korzystanie z niego.

Przeczytaj też: http://www.oliwkowo.pl/jaka-kuchenke-gazowa-wybrac/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here