Okna czy rolety antywłamaniowe?

Jeśli chcemy zabezpieczyć nasz dom czy mieszkanie przed włamaniem, warto pomyśleć o dodatkowych zabezpieczeniach. Czasami zastanawiamy się, czy lepiej jest zainwestować w okna antywłamaniowe czy w rolety antywłamaniowe. Co zapewni nam lepszą ochronę? Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się pokrótce z ich możliwościami.Najłatwiej włamywaczom jest dostać się do domu przez okna. Pamiętajmy, że im więcej zabezpieczeń posiadamy, tym dłużej potencjalny włamywacz będzie musiał pracować nad ich rozpracowaniem, co zwiększa szansę na to, że się zniechęci lub zostanie zauważony.

Okna antywłamaniowe
Liczba zabezpieczeń w ramie powinna zależeć od wielkości okna. Elementem okucia antywłamaniowego okna jest klamka zamykana na kluczyk oraz rozetka, która uniemożliwia jej przewiercenie. Tego typu zabezpieczenia podnoszą cenę okna o mniej więcej 30%.
Istnieją także okna typu fix, które nie posiadają otwieranych skrzydeł. Mają także korzystniejszy współczynnik przenikania ciepła, a także są tańsze niż okna otwierane.

Rolety antywłamaniowe
Rolety antywłamaniowe muszą mieć pancerz, sztywny oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pancerz rolety porusza się we wzmocnionych prowadnicach z systemem hakowym, co powoduje blokadę oraz utrudnia jego wyłamanie. Jest też zabezpieczona przed otwarciem od zewnątrz i jest dużo cięższa od tradycyjnej rolety.

Co wybrać?
Dla pewnego bezpieczeństwa najlepiej jest skorzystać z obu opcji, a więc okien i rolet jednocześnie. Jeśli jednak możemy zainwestować w jedno z tych rozwiązań, najlepiej jest wybrać okna antywłamaniowe, gdyż chronią przez cały czas i są trudniejsze do sforsowania.

http://www.czarnobiale.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here