Organizacja wesela w hotelu

Wesele to taka impreza, która zostaje w naszej pamięci przez bardzo długi czas. Trzeba przyznać, że jest to jedna z takich chwil, która jeżeli jest dobrze zorganizowana, będzie często wspominana nie tylko przez samych organizatorów, ale także przez jego uczestników. Zanim jednak dojdzie do wspomnień, to trzeba w pierwszej kolejności taką imprezę zaplanować. Jak to zrobić?
Wszystko zależy od tego, gdzie dana zabawa będzie się odbywać i co ma przewidywać.

Planowanie wesela

Organizacja wesela w hotelu to dobry pomysł, jeżeli spodziewamy się dużej ilości gości spoza miasta. Dzięki temu, że pod ręką będą pokoje do wynajęcia nikt nie będzie musiał martwić się o nocleg. Aczkolwiek osoby, które są z tego samego miasta również idą na wygodę i wynajmują sobie pokój po weselu, dzięki czemu nie muszą martwić się powrotem do domu po nocy – nawet, jeżeli jest mowa o taksówce. Przejdźmy jednak do innych aspektów urządzania takiej zabawy.

Po pierwsze należy taką salę w hotelu obejrzeć, gdzie ma się odbyć zabawa. Dzięki temu Młoda Para będzie wiedzieć, czy dana sala spełnia ich wymagania i czy wszystkie zaproszone osoby się pomieszczą. Należy pamiętać o tym, żeby sala nie była za dużo przez co goście „nie pogubią się” na zabawie, jak również na zdjęciach. Skoro sala jest odpowiednia, to należy przejść do ustalenia odpowiednich szczegółów zanim złoży się podpis na umowie. Należy bardzo dokładnie wypytać o koszty, w tym nie tylko o cenę za osobę, ale również talerzykowe, korkowe.

Warto zapytać co dokładnie jest w cenie, a za co ewentualnie będzie trzeba dopłacić. Jak cena na sali ma się w stosunku do obsługi muzycznej wesela, fotografa? Kto zapewnia kwiaty do ozdobienia sali? Czy tort należy samemu dowieźć? Ile wynosi opłata za osobę zajmującą się tylko i wyłącznie alkoholem? Jest wiele takich pytań na które należy znaleźć odpowiedź jeszcze przed podpisaniem umowy. Jeżeli wszystko będzie tak jak przyszła Para Młoda sobie wymarzy, to pozostaje tylko złożyć podpis na umowie, dzięki czemu sala w hotelu będzie zarezerwowana.

Artykuł powstał we współpracy z hotelem Falenty.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here