Renta bez lat pracy

Zasiłki płynące od państwa nieraz są jedynym zastrzykiem gotówki, jakie ludzie mają na życie i na swoje utrzymanie. Aby dostać takie świadczenie trzeba posiadać odpowiednią wiedzę o tym, komu dokładnie przysługuje na przykład renta bez lat pracy i kto może na nią liczyć. Wszystkie informacje na szczęście można znaleźć w Internecie, a także we właściwych urzędach.
Według prawa, aby otrzymać prawo do renty konieczne jest posiadanie odpowiedniej ilości przepracowanych lat – dokładnie chodzi o czas pracy wynoszący pięć lat. Jednak, chociaż przez własną niewiedzę może się zdarzyć, że nie dostaniemy renty na swoje utrzymanie, możemy nie być zdolni do pracy. Trzeba wiedzieć, co zrobić, aby otrzymać rentę bez lat pracy i jak zawalczyć o swoje prawa. A jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi.
Trzeba wiedzieć, że nawet jeśli lekarz orzekający stwierdzi, że nie jesteśmy zdolni do wykonywania pracy zawodowej, nie powinniśmy przedwcześnie cieszyć się, że dostaniemy należną nam rentę. ZUS może nam odmówić, jeśli nie dopilnujemy na przykład daty złożenia sprzeciwu. Należy pamiętać, że czas między datą powstania niezdolności do pracy oraz złożeniem rzeczonego sprzeciwu nie powinien przekroczyć dwóch tygodni. Jeśli zgodzimy się ze stwierdzeniem, że nasza niezdolność do pracy wyniknęła później niż w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy od momentu, w którym straciliśmy ostatnią pracę. ZUS może odmówić renty również jeśli nasz staż pracy był zbyt krótki lub jeśli grupa inwalidzka jest zbyt niska.
Można uzyskać rentę bez lat pracy, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób ubiegać się o takie świadczenie. Renta przysługuje osobom, które są ubezpieczone, a także jednocześnie nie jest zdolny do wykonywania pracy, posiada odpowiedni, wymagany prawnie okres nieskładkowy oraz składkowy, a sama niezdolność do pracy nastąpiła w określonych prawnie, w konkretnej ustawie, w konkretnych tak zwanych okresach składkowych.

http://www.babiniec-cafe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here