Wiele osób, nie tylko w młodzieńczym wieku, dba o swoją sylwetkę poprzez wykonywanie różnych ćwiczeń i uprawianie sportu. Niektórzy mówią, że nie mają odpowiednich pieniędzy, co uniemożliwia im należenie do jakiejkolwiek organizacji sportowej. Jednak jak się okazuje, jest wiele tanich i prostych sposobów na utrzymanie świetnej sylwetki i bycie atrakcyjnym również w wieku czterdziestu czy nawet więcej lat. Do tego sposobu możemy śmiało zaliczyć taki przyrząd jak skakanka, a więc urządzenie z naszych dziecięcych lat. Tanio? Tak! Łatwo? Jak najbardziej A więc – skakanka do ręki i do dzieła!

Szybko, łatwo i przyjemnie

Nie trzeba wcale wydawać pieniędzy, aby skutecznie spalić setki kalorii w ciągu kilkunastu minut. Jak wynika ze statystyk, ćwiczenia na skakance w ciągu sześćdziesięciu minut to blisko tysiąc kalorii mniej! Zatem można śmiało stwierdzić, że skakanka to idealny sprzęt dla osób, które nie mają czasu wychodzić na siłownię czy biegać godzinami po lesie. Ćwicząc na skakance można spokojnie robić to w domowym zaciszu, na przykład w przerwie pomiędzy gotowaniem obiadu. Zamiast włączać wtedy komputer czy telewizor i zajadać się słodyczami, przybierając przy tym kolejne kilogramy, możemy się ich pozbyć w bardzo prosty sposób. A przede wszystkim tani, bowiem zakup skakanki to zaledwie parę złotych, a wyjście razem z dojazdem na przykład na siłownię to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych dziennie. Aby uniknąć znudzenia podczas ćwiczeń na skakance, warto sobie urozmaicać ćwiczenia na przykład raz skacząc ze złączonymi nogami, raz na lewej nodze, innym razem na prawej. Również możemy poprosić dwóch znajomych, aby trzymali skakankę za przeciwne końce, a samemu można skakać – raz to do przodu, raz to do tyłu.

ćwiczenia na skakance - jakie efekty

Bezpieczeństwo to podstawa

Trzeba pamiętać, że uprawianie sportu nie zawsze niesie za sobą same korzyści. Oczywiście negatywne skutki są głównie wtedy, jeśli nie przestrzega się jasnych i zdrowych zasad. Jak chociażby „przedobrzenie” w ilości podnoszonych ciężarów, długim i męczącym biegu w górach czy spinaczce górskiej. Wówczas takie przeciążenia powodują nawet zwyrodnienie stawów, co doprowadza do zakończenia sportowego trybu życia, na jakim nam zawsze zależało. Jeśli chodzi o ćwiczenia na skakance, to nie dość, że pojawia się szybki efekt, to jeszcze taki sport jest w bardzo niewielkim stopniu narażony na kontuzje. Wiadomo, przewrócić się można, skręcić nogę itp. Ale takie przypadki pojawiają się również w codziennych sytuacjach, na przykład schodząc po schodach czy idąc ulicą. Zatem skakanie na skakance jest bezpiecznie, a przy tym ryzyko kontuzji jest bardzo zminimalizowane.

Sport to zdrowie. Stwierdzenie stare, ale bardzo aktualne. Tak było, jest i z pewnością będzie. Ważne jest, abyśmy wiedzieli, jak wykonywać dane ćwiczenia. Drogi sport nie zawsze znaczy lepszy, a tani nie oznacza, że nie przyniesie od efektów. Efektów sportowych, wychowawczych oraz zdrowotnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here