creepersy

Moda przedstawia nam co sezon wiele nowych możliwości, zarówno jeśli chodzi o połączenia obuwia z niektórymi stylizacjami, jak również o jego wygląd sam w sobie. Creepersy znane są pewnie większości osób, które z modą żyją w zgodzie. Ich ponadczasowy charakter wyróżnia je z tłumu innych butów o sportowym charakterze. Z czego wynika ich wyjątkowość?

Bez wątpienia można powiedzieć, że creepersy są obuwiem bardzo rozpoznawalnym. Mają charakterystyczną budowę, a i sama ich nazwa wskazuje na coś, co może być dziwne, a nawet odstraszające. Zamiast jednak odpychać od siebie zainteresowanie, buty te co sezon przyciągają rzesze nowych fanów, zwłaszcza w grupie młodych ludzi obu płci.

Jakie są creepersy?

Warto wiedzieć, że te niezwykłe buty pochodzą od obuwia wojskowego, które cenione było przede wszystkim z uwagi na grubą podeszwę, która chroniła przed wszelkimi nierównościami terenu i ewentualnymi możliwościami zranienia. Z czasem jednak, podobnie jak i wiele innych modeli butów, przeszły one aż na ulice, gdzie mowa streewearowa zaadaptowała je do codziennych stylizacji męskich i damskich. I choć powstało wiele wariacji na temat tego obuwia, to jednak wszystkie łączą sportowy charakter tych butów oraz charakterystyczna, wysoka, gruba podeszwa, stająca się ich wyróżnikiem z tłumu.

Dla każdego nowy model

Większość creepersów stworzonych jest po prostu z wytrzymałego materiału, który świetnie nadaje się zwłaszcza na cieplejsze miesiące jako uzupełnienie stylizacji. Nie brak jednak również bardziej ekskluzywnych modeli, w których cholewka została wykonana ze skóry ekologicznej albo naturalnej. Ceny rosną proporcjonalnie do materiału, z którego buty są wykonane, ale również i marki, która je wyprodukowała. Każda z firm dodaje do tego obuwia jakiś własny akcent, od kolorowych sznurówek przez logotyp na boku cholewki aż po charakterystyczne zdobienia. Z zasady jednak większość creepersów jest jednokolorowa. Mogą one posiadać podeszwę w podobnym odcieniu albo zupełnie kontrastowej barwie.

Do każdej stylizacji

Zaletą tego rodzaju obuwia jest fakt, że można je dopasować do każdego w zasadzie ubioru. Jaśniejsze buty w jednolitych kolorach będą świetne do letnich sukienek. https://www.gemre.com.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Creepersy-469.html Creepersy ze świecącą czy błyszczącą cholewką idealnie sprawdzą się do outfitu wprost na imprezę ze znajomymi. Ciemne buty w jednolitej barwie będą doskonałym uzupełnieniem bardziej stonowanych kreacji. Z kolei buty w nietypowych kolorach i ciekawych wzorach mogą stanowić dodatek do stroju codziennego dla osoby, która lubi wyróżniać się z tłumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here