Cierp ciało, kiedyś chciało – to powiedzenie, które wydaje się odzwierciedlać wiele godzin chodzenia w szpilkach. Chociaż czasami ciało nie chce, ale musi. Bo wesele, bo taka praca, bo niski wzrost, bo randka, bo tak się poważniej wygląda…Milion powodów, dla których nogi muszą cierpieć boleści. Co zrobić, żeby tego uniknąć?

Plastry na odciski oraz wkładki do butów znamy i stosujemy, jednak często nie przynoszą spodziewanej ulgi. Co jeszcze może pomóc?

1. A może by tak słupki?

Kto powiedział, że zawsze musi być wysoki, wąski obcas? Moda nieustannie się zmienia, a poza tym, najlepiej kreować swój własny, niepowtarzalny styl. Wąski obcas to większa niestabilność nóg. Słupki są bezpieczniejsze – dzięki nim stąpamy pewniej po ziemi. No i przede wszystkim są zdecydowanie bardziej komfortowe dla naszych stóp.

2. Postaw na platformę

Jeśli obcas powyżej 8 cm, to najlepiej z platformą. To bardzo pożyteczny wynalazek – zmniejsza kąt nachylenia stopy i zwiększa stabilizację podczas chodzenia.

3. Zwróć uwagę na położenie obcasa

To bardzo ważne, aby znajdował się na środku pięty. Jeśli jest umiejscowiony bardziej przy jej końcu, dużo trudniej będzie zachować równowagę chodząc.

4. Wybieraj szpilki z naturalnej skóry

W momencie, gdy stopa się poci, momentalnie zsuwa się ku przodowi, co z kolei powoduje ucisk palców. Naturalna skóra oprócz zminimalizowania potliwości zapewni większą oddychalność i lepszą cyrkulację powietrza w bucie.

5. Chroń stopy przed haluksami

Noszenie niewygodnych, ciasnych szpilek często kończy się problemem palucha koślawego. Dzieje się tak, ponieważ podczas chodzenia cały ciężar ląduje w przedniej części stopy, co powoduje, że duży palec u stopy ulega sporemu uciskowi. Jak się przed tym uchronić? Np. nosząc korektor ortopedyczny. Są na rynku nowoczesne separatory, które pozwalają nie tylko pozbyć się bólu, ale również przywrócić właściwe ustawienie palców. Produktem tego typu jest np. HalluPro.

Warto również wyrobić sobie nawyk codziennej pielęgnacji stóp. Świetnie sprawdzają się relaksacyjne kąpiele, jak również odprężające masaże pobudzające krążenie i zmniejszające powstałe obrzęki. Wystarczy poświęcić na to 5-10 minut, a naszym stopom będzie zdecydowanie lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here