Wykorzystanie plastikowych pojemników

Dawniej stosowane były głównie pojemniki drewniane oraz kartonowe. Nie cechowały się one jednak dużą wytrzymałością, dlatego obecnie największą popularnością cieszą się pojemniki plastikowe na owoce. Należy mieć na uwadze, że owoce i warzywa to produkty, które dosyć szybko się psują, dlatego odpowiednie przechowywanie i magazynowanie jest kluczem do sukcesu.

Zalety skrzynek plastikowych

Skrzynki plastikowe na owoce bardzo dobrze zabezpieczają towar przed zepsuciem, a do tego są niezwykle łatwe w konserwacji. Ich powierzchnia jest idealnie gładka, dlatego wystarczy użyć zwykłego mydła z wodą, żeby usunąć zabrudzenia. Firma Schoeller Allibert produkuje dobrej jakości skrzynie na owoce, które cechują się dużą trwałością oraz wytrzymałością. Należy pamiętać, że skrzynki plastikowe na owoce powinny być wystarczająco odporne, żeby wytrzymały transport, a oprócz tego muszą zapewniać świeżość przewożonym owocom. Dlatego tak ważne jest, żeby były wyprodukowane z odpowiednich materiałów. Wszystkie Pojemniki plastikowe na owoce powinny posiadać odpowiednie certyfikaty oraz atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo tych produktów. Skrzynki mają naprawdę szerokie zastosowanie, ale głównie są wykorzystywane w transporcie i przemyśle.

Zastosowanie pojemników plastikowych

Skrzynie na owoce, które można ułożyć w stos będą idealne, ponieważ łatwo je wtedy przetransportować przy pomocy wózka widłowego. Należy mieć na uwadze, że pojemniki są także bardzo higieniczne, ponieważ są regularnie czyszczone. Ich dużą zaletą jest wytrzymałość, ponieważ mogą służyć nawet przez wiele lat i cały czas być całkowicie sprawne. Alternatywą dla skrzyń plastikowych są pojemniki drewniane, które są jednak zdecydowanie mniej funkcjonalne. Skrzynie plastikowe są też odporne na wilgoć, dlatego czynniki atmosferyczne nie stanowią dla nich żadnego zagrożenia. Do ich produkcji nie jest wykorzystywane nawet drewno, dlatego wycinka lasów nie jest potrzebna. Na uwagę zasługuje także recykling, ponieważ wszystkie zużyte skrzynie są później używane ponownie. Warto mieć na uwadze, że owoce przechowywane w skrzyniach plastikowych nie są w ogóle narażone na czynniki chemiczne oraz biologiczne. Skrzynki drewniane z kolei ciężko jest utrzymać we właściwym stanie przez dłuższy czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here