Zapobieganie infekcjom dróg oddechowych u dzieci - domowe sposoby

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Sytuacja wygląda jednak tak, że bardzo trudno przekuć teorię na praktykę. Jeżeli tego typu problem dotyczy Ciebie, to znak, że tekst został stworzony z myślą o Tobie. Niemniej, temat zdrowia jest bardzo szeroki i zajmiemy się wyłącznie infekcjami dróg oddechowych u dzieci.

Domowe sposoby

Zgodnie z tym co pojawiło się w tytule weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie domowe sposoby. Zastanówmy się nad takim tymiankiem. Pozytywne właściwości tymianku znane są od bardzo dawna – poznano je jeszcze przed naszą erą! Za co ceni się tymianek (naturalnie chodzi o opinie osób, które korzystały z właściwości tej rośliny)? Na pewno należy powiedzieć o działaniu wykrztuśnym – warto przy okazji podkreślić skąd bierze się to działanie wykrztuśne. Można powiedzieć, że wszystko związane jest ze związkami flawonoidowymi, które są w tymianku – związki flawonoidowe są wstanie pobudzić pracę nabłonka górnych dróg oddechowych. Warto też przy okazji powiedzieć o ochronie i nawilżeniu błony śluzowej, ukojeniu podrażnień gardła, krtani oraz strun głosowych. Nie ulega wątpliwości, że tymianek to prawdziwy przyjaciel osoby przeziębionej. Co więcej – tych przyjaciół jest znacznie więcej.

Zapobieganie infekcjom dróg oddechowych u dzieci - domowe sposobyZ pewnością słyszeliście o takiej roślinie jak pelargonia afrykańska. Czy wiecie jednak, że ekstrakt z pelargonii afrykańskiej cechuje się skutecznością podczas każdego etapu infekcji dróg oddechowych? Jeśli zależy Wam na bardziej konkretnych informacjach to pamiętajcie, że mamy do czynienia z mobilizowaniem układu odpornościowego oraz bakteriobójczym i przeciwwirusowym działaniu.

Prawoślaz i ślaz dziki

Czas na kolejną część tekstu. Tutaj powiemy sobie chociażby o tym, że ulgą na uporczywy kaszel są produkty zawierające prawoślaz bądź ślaz dziki. Gatunki te mają śluzy roślinne, które posiadają właściwości przekładające się na pokrywanie drogi oddechowej (z kolei pokrywanie drogi oddechowej powoduje złagodzenie podrażnień). Skoro mówimy o śluzach roślinnych to nie sposób pominąć też zdolności do pęcznienia – dochodzi do rozpulchnienia zalegającej wydzieliny oraz ułatwienia jej usuwania. Przy okazji i na koniec (tej kwestii) – wiadomość z myślą o dzieciach – ekstrakt z prawoślazu charakteryzuje się łagodnym smakiem przypadającym do gustu najmłodszym.

Wzmocnienie ochrony to podstawa

Przechodzimy teraz do czegoś co powinno być oczywiste, ale na pewno nie jest – wzmocnienie ochrony jest bardzo ważne. Ktoś może zapytać, jak wzmocnić ochronę? Jeśli nie znacie odpowiedzi na to pytanie, zapamiętajcie, że bardzo dobrą pomocą jest naturalna suplementacja organizmu.

Wszystko jest w Waszych rękach

W zasadzie ta część tekstu może zacząć się tak ja samo pierwsza – będzie mowa o czymś co powinno być oczywiste, ale niestety nie jest. Tym razem chodzi o działanie każdego z Państwa. Pamiętajcie, że wszystko jest tylko i wyłącznie w Waszych rękach – jeśli nie zadbacie o swoje dziecko to, kto to zrobi? Dla wielu osób to pytanie jest na pewno przesadą, ale warto pamiętać, że różne rzeczy dzieją się na świecie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here