wzmocnione paznokcie

10 sposobów jak odżywić paznokcie

1. Surowa cebula naturalnym sposobem na utwardzenie paznokci: chociaż zapach cebuli nie należy do najłatwiejszych oraz często prowadzi do łez, warto pamiętać, iż stanowi ona skutecznym sposobem na wzmocnienie łamliwych paznokci. Gdy raz na zawsze chcesz skończyć z nieestetycznymi oraz łamliwymi paznokciami, nie wahaj się przed jej użyciem. Przekrój cebulę na pół, wydrąż dziurę w samym środku oraz umieść w niej paznokcie na blisko 15 minut. Po upływie tego czasu dobrze umyj ręce (zapach cebuli jest bardzo silny, zatem gdy chcesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zalecamy przeprowadzanie zabiegu w weekend, gdy nie musisz znajdować się ze znajomymi.

2. Naturalne wyciągi na utwardzenie paznokci: mimo iż każde olejki są skuteczne, bardzo polecamy migdałowy. Przygotuj naczynie z dwiema łyżkami olejku migdałowego zmieszanego z dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Za pomocą wacika, „maluj” paznokcie oraz przeznacz do wyschnięcia, aż olejki zostaną wchłonięte. Powtarzaj zabieg do 3 razy dziennie.

3. Czosnek i rozmaryn. Czosnek na utwardzenie paznokci: zapach czosnku – tak jak w wypadku cebuli – także bywa nieprzyjemny, jednak czasem dla urody warto się poświęcić. Do szklanki wody, wrzuć parę drobno posiekanych ząbków czosnku oraz odstaw na chwilę, a potem zanurz w niej paznokcie na 20 minut. Powtarzaj zabieg 2 razy dziennie. Rozmaryn na wzmocnienie paznokci: do tego przepisu potrzebne: są dwie łyżki rozmarynu oraz szklanka wody. Gotuj obydwa elementy przez 5 minut, a potem zdejmij z ognia oraz odstaw na kilka sekund do ostudzenia. Przelej wywar do miseczki oraz zanurz w nim paznokcie na 10 minut. Zabieg powtarzaj 2 razy w tygodniu.

jak wzmocnić paznokcie skutecznie

4. Oliwa oraz olejek: Jak wzmocnić paznokcie? Wiele odżywczych witamin oraz minerałów znajduje się m. in. w owocach oraz oliwkach, więc dobrym wpływem na wzmocnienie paznokci jest wykorzystanie zmieszanego olejku migdałowego oraz oliwy z oliwek. Najlepiej wykorzystywać proporcje 1:1, czyli np. dwie łyżki oliwy oraz 2 łyżki olejku. Środek najłatwiej nałożyć za pomocą wacika, a potem pozostaw go tak długo, aż samodzielnie wyschnie. O ile to możliwe, zabieg tenże warto wykonywać chociażby 3 razy w przeciągu dnia. Z pewnością po takiej regularnej pielęgnacji zauważysz poprawę w kondycji paznokci oraz skórek.

5. Aloes na odżywienie paznokci: pewnie dobrze wiesz, iż Aloes ma szereg cudownych właściwości. W tym wypadku użyjemy go do poprawy stanu paznokci w szybkim okresie. Do zabiegu potrzebujemy: łyżkę żelu aloesowego oraz 3 krople oliwy z oliwek. Wymieszaj dokładnie elementy, aż zupełnie się ze sobą połączą. Nasącz mieszanką wacik kosmetyczny oraz smaruj nim paznokcie, pozostawiając środek do całkowitego wchłonięcia. Powtarzaj zabieg wedle uznania.

6. Balsam z ogórka na łamliwe paznokcie: wyciśnij wyciąg z paru ogórków, bez usuwania skórki. Zanurzaj paznokcie w powstałym soku każdego dnia, przez parę minut przez czas tygodnia. Balsam ze skrzypu polnego na słabe paznokcie: wystarczy przygotować wywar z garści skrzypu na szklankę wody oraz – gdy się ostudzi – zanurzyć w nim paznokcie.

7. Naturalny sposób na podstawie kiełków pszenicy: podgrzewaj w naczyniu (najlepiej w bemarze) cztery łyżeczki olejku z kiełków pszenicy przez parę minut. Potem wyeliminuj z ognia, odstaw do ostudzenia oraz dodaj parę kropel wyciągu z cytryny. Zanurz palce w mieszance na 10 minut. Naturalny sposób na podstawie oliwy z oliwek, miodu oraz jajka: trzy bardzo odżywcze elementy o dobrych wartościach. Mieszaj w naczyniu łyżkę oliwy z oliwek, łyżkę miodu oraz żółtko jajka, aż uformuje się jednolita pasta. Nakładaj mieszankę na wszystek paznokieć, wykonując przy tym dobry masaż. Pozostaw na płytce paznokcia na pół godziny, a potem zmyj wodą.

8. Kolejną możliwością jest czosnek. Swobodnie można przyznać, iż prawie każda z pań ma przynajmniej jedną główkę w kuchni, a lecznicze wartości tego warzywa są szeroko znane, zwłaszcza przy wzmacnianiu odporności. Składa się natomiast, iż jest równie skuteczny w wypadku rozdwajających się paznokci. By stworzyć leczniczą miksturę, należy napełnić szklankę wodą oraz zanurzyć w niej parę drobno posiekanych. Po blisko 10 minutach włóż do roztworu paznokcie oraz noś je w nim przez blisko 15-20 minut. Tenże własny sposób na wzmocnienie paznokci warto powtarzać 2 razy dziennie.

9. Ekspresowe odżywki do paznokci: możesz wykorzystać każdą z poniższych błyskawicznych odżywek. 1. Zanurzaj paznokcie w wyciągu z cytryny dwa razy dziennie. 2. Nacieraj paznokcie ząbkiem czosnku. 3. Wcieraj w paznokcie wacik (nasączony jodyną bezbarwną) oraz przeznacz do wchłonięcia. 4. Zanurzaj paznokcie w naczyniu z octem jabłkowym każdego dnia, najlepiej przed pójściem spać.

10. Inne:

•Stosuj zmywacza, jaki nie zawiera niebezpiecznych dla paznokci elementów. Pomimo, iż aceton jest znacznie efektywny do usuwania lakieru, jest mnóstwo wiele zdrowszych opcji.
•Spożywaj artykuły mleczne możne w wapń, białka oraz witaminy A oraz E i pij przynajmniej 8 szklanek wody dziennie. Pamiętaj, iż łamliwe paznokcie, potrafią być efektem lęku czy odzwierciedleniem niezdrowej kuracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here