Cała prawda o fluorze - organiczne pasty do zębów

Coraz częściej zastanawiamy się nad polepszeniem jakości swojego życia i zdrowia, wprowadzeniem organicznych kosmetyków czy też środków czystości by żyć bliżej natury. Do niedawna nawet taki prosty produkt jak pasta do zębów, zaczął bardziej nas interesować a raczej jego skład. Czy fluor zawarty w niej jest szkodliwy? Czy pasta do zębów bez fluoru rzeczywiście odpowiednio doczyszcza nasze szkliwo?

Nie bez przyczyny słyszymy pogłoski o tym, że fluor – główny składnik naszych past wcale tak dobrze nie wpływa na nasze zęby. Co więcej, może powodować plamy na nich a nawet kruszenie! Warto zauważyć, że pasty bez fluoru są polecane kobietom w ciąży, dzieciom czy też osobom starszym co nie ulega wątpliwości, że jednak nie jest on tak bezpieczny jak powszechnie uważano.

Naukowcy udowodnili, że fluor jest potrzebny ludziom do ok. dwudziestego roku życia, później nie wpływa znacząco na nasze szkliwo, a na pewno nie działa bakteriobójczo, a może nawet je niszczyć! Wynika to ze względu na jego nadmiar, który jest nazywany fluorozą.

Pytanie: czy naturalne pasty do zębów bez fluoru sprawią, że nasze zęby będą odpowiednio wyczyszczone i uchronione przed próchnicą?
Na pewno lepiej będą reagowały na naturalne składniki zawarte w tych pastach, co może znacznie polepszyć ich stan. Często pasty ajurwedyjskie posiadają wiele organicznych składników, które pomogą odbudować naturalną barierę ochronną szkliwa.

Sklep internetowy z pastami do zębów bez fluoru jak i wszelkie sklepy z żywnością ekologiczną, na pewno posiadają w swojej ofercie wszelkie pochodne zdrowych past. Ideą takich specyfików jest przede wszystkim możliwość połknięcia niewielkiej ilości preparatu bez obaw o jego szkodliwe działanie na nasz organizm.

Często można spotkać gotowe zestawy do zrobienia takiej pasty, może to być świetna zabawa dla całej rodziny, nie tylko dla dzieci. Dużym plusem też jest fakt, że wiemy co jest w tej paście, znamy jej wszystkie składniki i ich przypadkowe dostanie się do naszego ciała nie sprowadzi spustoszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here