Zakup złota jako inwestycja

Inwestowanie w najcenniejsze kruszce od lat jest sposobem na lokowanie swojego kapitału w dłuższej perspektywie czasu. Inwestowanie w złoto na przykład jest doskonałym rozwiązaniem w niespokojnych czasach, gdy widmo pojawienia się kryzysu finansowego jest bardzo wysokie. Złoto inwestycje charakteryzują się tym, że osiągają najwyższą stopę wzrostu w momencie pogorszenia się koniunktury panującej w gospodarkach światowych. Złoto inwestycyjne staje się wtedy gwarantem bezpieczeństwa i dlatego cieszy się tak dużym zaufaniem. Mimo trudnej sytuacji w dobie kryzysu nie traci na wartości. Nie straszna mu jest nawet inflacja.

Zakup złota to inwestycja długofalowa, dlatego nie należy oczekiwać wielkich zysków po krótkim czasie. Na nie trzeba czekać w niektórych wypadkach nawet kilka lat. Wszystko zależy od sytuacji globalnej gospodarki. W spokojnych czasach złoto nie przybiera dynamicznie na wartości.

Inwestowanie w złote sztabki i monety jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż kilka lat temu. Wtedy to wyłączoną na emisję złota posiadały w naszym kraju jedynie instytucje publiczne takie jak Narodowy Bank Polski oraz Mennica Państwowa. Ten monopol odbijał się oczywiście na niezbyt atrakcyjnych cenach. Od kilku lat kupujący mają możliwość nabywania złota również o pośredników, jakimi są dilerzy (na przykład Tavex.pl). Ich liczba jest na tyle duża, że bez trudu możliwe jest znalezienie propozycji, która będzie w stanie zaspokoić nasze oczekiwania. Inwestowanie w złoto wymaga przeprowadzania dokładnych analiz oraz porównań kursów, które proponowane są przez sprzedawców oraz kupujących. Jest to szczególnie istotne przy większych zakupach, gdzie różnice mogą być już pokaźniejsze.

Chcąc zainwestować w rynek złota konieczne jest na pewno dokonanie wyboru pomiędzy zakupem sztabek a monet. Sztabki złota o większych gramaturach kojarzone są przede wszystkim z rozliczeniami pomiędzy bankami. Wszystko dlatego że ich cena jest niezwykle wysoka, i często znajduje się poza zasięgiem finansowym prywatnych inwestorów. Są one pakowane w specjalne opakowania, które dają gwarancję autentyczności.

Zakup złotych monet jest znacznie łatwiejszy, ponieważ nie ma problemów z ich dostępnością. Ceny mogą okazać się też znacznie niższe. Jeśli chodzi o złoto w monetach, nie ma także problemów z przewożeniem go za granicę. Nie trzeba do tego żadnych zezwoleń.

Złoto jest bezpiecznym sposobem lokowania kapitału, ale jedynie pod warunkiem, że uda się dochować wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Złoto często jest przedmiotem zainteresowania przestępców, którzy dokonują kradzieży z włamaniem do mieszkań inwestorów. Posiadanie własnego sejfu w prywatnym mieszkaniu jest więc bardzo ryzykowne. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie skrytki w bankach, czy też innych instytucjach państwowych. Istnieje też możliwość zlecenia przechowywania złota dilerowi, u którego dokonaliśmy zakupu. Dilerzy w ramach oferowania konkurencyjnych usług często decydują się na udzielanie wysokich rabatów na swoje skrytki. Ma to zachęcić do korzystania z ich pośrednictwa przy zakupie złota.

Przeczytaj tez poradnik o inwestycjach w złoto -> https://tavex.pl/pl/inwestowanie-w-zloto-poradnik-inwestycyjny/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here