Dieta pudełkowa na każdą porę roku

Dieta pudełkowa może kojarzyć się głównie z przygotowaniami do okresu letniego. Właśnie wtedy chcemy, by nasza sylwetka prezentowała się najlepiej. Jednak dobrze jest wiedzieć, że z diety pudełkowej warto korzystać przez cały rok. Zwłaszcza jeśli spada nam motywacja do ćwiczeń oraz zapał do gotowania zdrowych posiłków.

Zapotrzebowanie energetyczne

Dobrze zbilansowana dieta, która powstanie na podstawie naszych parametrów (płeć, wiek, wzrost, waga) będzie gwarantowała dostarczenie organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kalorii. Taka dieta powinna zmieniać się wraz z porami roku, w których nasza aktywność fizyczna może ulegać znacznym zmianom. Jeśli w okresie letnim intensywnie ćwiczymy, a jesienią spędzamy czas na kanapie to nastąpi znaczny spadek na kalorie.

Dieta pudełkowa – odpowiedni dostawca

Dieta pudełkowa jesienią – składniki

Jesień to dość specyficzna pora roku. Dni szybko się kończą, mamy mały dostęp do słońca, a do tego spada nasza motywacja do uprawiania sportu. Właśnie dlatego należy zadbać o dobry dobór składników, które będą podstawą posiłków. Dietetycy, którzy układają menu do diety pudełkowej mają takie czynniki na uwadze. W składzie dań powinny znaleźć się: białko, warzywa, owoce, przyprawy, zdrowe tłuszcze, a także ciepłe napoje. Wszystkie te składniki pojawiają się również w innych porach roku, ale z nieco odmiennych powodów. Jeśli chodzi o przyprawy to powinno stawiać się na: imbir, czosnek, cynamon, goździki, kurkumę, które nie tylko dodają daniom charakteru, ale również rozgrzewają i uodparniają organizm. Warzywa natomiast warto podawać w formie zup lub kremów. Dobrze będzie jeść również kiszonki, które są niezastąpione w tym okresie.  Dużo przydanych informacji można znaleźć na takim portalu, gdzie dokładnie opisano dietę jesienną. Dobrze jest sprawdzić, czy nasza dieta pudełkowa potrafi dostosować się do zmian pogodowych.

Dieta, a sport

Bardzo ważne jest, by nasza dieta, także ta pudełkowa szła w parze z aktywnością fizyczną. Ważne jest to zwłaszcza w sezonach jesienno-zimowych, kiedy nie bardzo chce nam sie ruszać. Dobrze jest wtedy pomyśleć choćby o spacerach, nordic-walking, czy bieganiu (w odpowiedniej temperaturze). Jeśli aura jest bardzo niesprzyjająca można wybrać się na zajęcia fitness, czy crossfit organizowanech w centrach sportowych. Będzie to dobra alternatywa dla ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Dieta pudełkowa jesienią

Dieta pudełkowa – odpowiedni dostawca

Bardzo ważne jest, by wybrać odpowiedniego dostawcę pożywienia. Przed podjęciem decyzji koniecznie trzeba przejrzeć przykładowe menu. Uzyska się w ten sposób wiedzę na temat zróżnicowania potraw, a także używanych składników. Koniecznie należy dopytać o długość zawieranych umów, a także zakres dostaw. Jeśli mieszka się lub pracuje na terenie Warszawy to warto sprawdzić tu, oferującą dostawy na terenie Warszawy. Firma ta oferuje różnego typu diety, więc każdy powinien znaleźc opcję dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here