Cenzura

Każdy z nas codziennie spotyka się z cenzurą i może sobie z tego nie zdawać sprawy, albo świadomie wypiera ten fakt, że się z nią styka.
Co to cenzura? To działanie mające na celu odniesienie pewnych korzyści przez osobę cenzurującą, która przekazuje informacje, które są niepełne, mogą być również kłamliwe przez co zaciera się nasz prawidłowy osąd na jakiś temat, przez co stajemy się osobami którymi łatwo manipulować. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy ale przez takie działanie mamy ograniczoną wolność słowa i wolność wypowiedzi na jakiś temat.
Gdzie możemy się spotkać z cenzurą? Na to pytanie jest prosta odpowiedź: wszędzie. Cenzurowane są wszystkie wypowiedzi w radiu, telewizji, prasie, internecie. Najlepszym przykładem są programy telewizyjne emitowane na żywo, gdzie co rusz zdarzają się jakieś wpadki typu przekleństwa, nieprawdziwe informacje. Czemu w takich programach nie są poruszane sprawy polityki, rządów?, ponieważ w emisji na żywo ciężko by było im ocenzurować niektóre wypowiedzi.
Sami również stosujemy cenzurę, na przykład plotkując przekazujemy informację, którą usłyszeliśmy od kogoś, posyłamy ją dalej ubarwiając naszymi osądami, przez co już wpływamy na prawdę i już działamy na nieprawidłowy obraz i opinię innych.
Zdaje się nam, że żyjemy w czasach wolności słowa i myśli jednak tak nie jest. Możemy się wypowiedzieć na jakiś temat ale konsekwencje naszych słów są czasami ciężkie, i pada na nas lincz w postaci krytyki innych, bo wybiliśmy się właśnie wolnością słowa.

http://www.nagrodobiorcy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here