Pakowanie na wyjazd

Wyjazd zawsze jest stresem – niezależnie od tego czy to wyjazd krótki służbowy czy wakacje, to denerwujemy się przed podróżą. Aby stres zminimalizować warto nauczyć się jak do podróży dobrze się przygotować. Szczególnie ważne jest to aby wiedzieć, co spakować na wyjazd. Warto zrobić sobie spis. W tym calu kartkę podzielić na cztery części: dokumenty, kosmetyki, odzież i buty, inne.
Dokumenty to zarówno dowody tożsamości, paszporty, prawa jazdy ale również polisy ubezpieczeniowe, karty ubezpieczeń zdrowotnych, karty płatnicze i kredytowe, recepty, zaświadczenia lekarskie, vouchery, bilety lotnicze czy kolejowe.
Kosmetyki to wszystkie te drobiazgi, bez których podstawowe czynności higieniczne i pielęgnacyjne byłyby utrudnione. Kosmetyki są ciążki i zajmują dużo miejsca w walizce warto więc przemyśleć, czy wszystkie na pewno musimy zabrać, a te które okażą się nam niezbędne najlepiej przepakować do małych pojemników (jeśli to jest możliwe). Do kosmetyczki należy również włożyć lekarstwa.
Odzież i obuwie dostosowujemy do potrzeb. Należy wziąć pod uwagę typ wyjazdu, długość pobytu, klimat. Zabieranie wielu sukienek wieczorowych i licznych par butów jest zasadne jeśli codziennie będziemy uczestniczyć w eleganckich kolacjach w luksusowych restauracjach. Na zwykły urlop wystarczy jedna czy dwie lepsze kiecki, bo i tak cały dzień spędzamy na plaży lub w inny sposób, a stroje eleganckie nam do tego są niepotrzebne.
W części „Inne” zawiera się to wszystko, co nie da się sklasyfikować. To może być sprzęt do pływania, zabawki dla dziecka, elektronika, aparat fotograficzny, biżuteria.

http://www.lov3.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo robić w Łodzi?
Następny artykułCenzura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here