Co warto wiedzieć na temat pracy dla opiekunek w Niemczech

Praca dla opiekunek w Niemczech jest bardzo często poszukiwana przez Polki, które na jej temat słyszały wiele dobrego, na przykład od znajomych. Co zatem warto o tym wiedzieć, gdzie szukać takiej pracy, oraz na jakie zarobki się nastawić? Poniżej garść przydatnych informacji.

Praca dla opiekunek w Niemczech

Praca dla opiekunek w Niemczech to możliwość rozwoju zawodowego dla kobiet, które na rodzimym rynku pracy nie radzą sobie zbyt dobrze. W Niemczech jest bardzo duże zapotrzebowanie na opiekunki, dlatego też nie trzeba mieć nawet specjalnego wykształcenia czy przeszkolenia, aby wyjechać tam i opiekować się w miejscu zamieszkania starszym człowiekiem. By taką pracę zdobyć, trzeba skontaktować się z agencją pośredniczącą i poszukującą Polek do pracy. Namiary na taką firmę najlepiej znaleźć w internecie, albo po prostu popytać wśród znajomych. Można liczyć na legalną umowę najczęściej na zlecenie, a w okresie przebywania w domu, wciąż będzie opłacone ubezpieczenie zdrowotne. Umowę najczęściej podpisuje się na około 2 lata, przez ten czas będzie otrzymywało się regularne propozycje wyjazdu do pracy. Najczęściej wyjeżdża się na okres dwóch lub trzech miesięcy, po których ma się kilka tygodni urlopu. Oczywiście jeżeli jakaś sytuacja zdrowotna czy życiowa będzie miała wpływ na to, że Polka nie będzie mogła od razu po krótkiej przerwie wrócić do pracy do Niemiec, firma uwzględni tą sytuację.

Ile można zarobić

Nie da się ukryć, że najczęściej każdego interesują zarobki. Jakie zatem kwoty proponowane są dla opiekunek w Niemczech? Najczęściej Polki zarabiają tam około 1000 € za miesiąc, przy czym kobiety nie muszą już ponosić kosztów związanych z życiem tam. Nie płacą zatem za mieszkanie oraz za jedzenie, dzięki czemu do domu przywożą praktycznie całą zarobioną kwotę. To zatem naprawdę dobre rozwiązanie dla tych osób, które poszukują dobrze płatnej pracy, oraz są gotowe do wyjazdu na kilka tygodni. Najczęściej mowa tutaj o dwóch lub trzech miesiącach, po tym okresie firma opłaca powrotny bilet autokarowy do Polski, a zatem odchodzą również koszty podróży do pracy oraz z pracy. Jednym słowem przez 3 miesiące można zarobić około 3000 euro, lub nawet trochę więcej, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here