Czym są skoki tandemowe?

Od bardzo dawna skoki spadochronowe kojarzone były z dość ekstremalną formą rozrywki, która była przeznaczona przede wszystkim dla ludzi zamożnych. Poniekąd jest to prawdą, ponieważ kurs spadochronowy jest dość sporą inwestycją. Jednakże idealnym rozwiązaniem, które nie wymaga specjalistycznych kursów, ani dużych zasobów gotówki są skoki tandemowe.

Czym są skoki w tandemie?

Skoki w tandemie nie różnią się praktycznie niczym od tradycyjnych skoków ze spadochronem. Właściwie jest to samo, jednak pod okiem odpowiednio wykwalifikowanej osoby.
Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że niepotrzebne są żadne zaświadczenia lekarskie, ani drogie kursy. Wszystko co jest potrzebne to chęci do skoku. Jedynym wymogiem jest ukończone 18 lat. Jednakże i na to jest rozwiązanie. Wystarczy pisemna zgoda rodzica na skok. Udział w skoku tandemowym może wziąć nawet siedmioletnie dziecko, pod warunkiem, że ma co najmniej 130 cm wzrostu.
Przed samym przystąpieniem do skoku instruktor tłumaczy pokrótce jak należy się zachowywać w trakcie lotu oraz jak zadbać o bezpieczeństwo. Trwa to zazwyczaj od 10 minut do pół godziny.

Przeciwwskazania

Naturalnie nie każda osoba będzie mogła skorzystać ze skoku tandemowego. Najważniejszym czynnikiem jest stan zdrowia. Udziału w zabawie nie powinny brać osoby, które mają problemy z sercem, układem krążenia czy kręgosłupem. W skokach tandemowych mogą brać udział także osoby niepełnosprawne, nawet te sparaliżowane od pasa w dół. Oczywiste jest także, że osoba w dniu skoku musi być całkowicie trzeźwa.

Zabezpieczenia

Skoki tandemowe są w pełni bezpieczną formą zabawy. Przede wszystkim osoba skacząca jest ciągle pod okiem instruktora. Sam skok odbywa się także ze specjalistycznym sprzętem najwyższej jakości. Etap lądowania jest także w pełni bezpieczny. Klient przed samym lądowaniem siedzi na kolanach instruktora i w momencie opadania nie ma praktycznie kontaktu z ziemią.

Cena

Jak zostało wspomniane skoki tandemowe nie są drogą formą rozrywki. Naturalnie, trzeba nieco zapłacić jednak są to kwoty w zasięgu praktycznie każdej osoby. Sam skok to koszt około 500 złotych. Istnieje także możliwość filmowania skoku. Jest to dodatkowo koszt około 250 złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here