Co warto zwiedzić w Amsterdamie?

Gdzie pojechać na wakacje? – zastanawia się nad tym niejedna osoba. Do wyboru jest mnóstwo miejsc na świecie. Wiele z tych miejsc jest pięknych, choć czasami niebezpiecznych. Okazuje się jednak, że Holandia to jedno z najbezpieczniejszych i najpiękniejszych miejsc na świecie. Warto więc odwiedzić Holandię. Z kolei najpiękniejszym miastem Holandii jest oczywiście Amsterdam. Turyści, słysząc hasło Amsterdam, od razu myślą z o klimatycznych uliczkach, a także kanałach i mostach, no i oczywiście płótnach holenderskich malarzy oraz oczywiście do tego futurystyczną architekturę dwudziestego pierwszego wieku. To wszystko daje niezwykły klimat Amsterdamu. Każdy, kto spędzi tutaj chociaż jeden dzień, będzie z pewnością oczarowany widokami. Amsterdam to połączenie niesamowitej aury starej Europy i nowoczesności w połączeniu jeszcze z atmosferą ekologiczną, bo przecież słynne są holenderskie rowery oraz mknący rankiem do pracy rowerzyści, czy też dzieci wracające wieczorem ze szkoły. Co jeszcze ciekawego można obejrzeć w Holandii i najpiękniejszym mieście holenderskim?

Randkuj w Amsterdamie!

Co warto zwiedzić w Amsterdamie?Z pewnością najciekawsze są kanały, bo nigdzie na świecie nie można znaleźć takiego miejsca, które by miało taką ilość kanałów. Oprócz kanałów ciekawe są oczywiście stare mosty, które rozciągają się nad kanałami. Tych mostów jest ponad tysiąc, więc można sobie tylko wyobrazić, jak niezwykłe jest to miejsce. Przede wszystkim to dobre miejsce na randkę, bo przecież jak tu się nie umówić na randkę na moście, który jest za rogiem. Z tego powodu Holandia to bardzo romantyczny kraj, w którym czuje się atmosferę randkowania. Między urokliwymi mostami są oczywiście muzea, w których można obejrzeć piękne dzieła holenderskich mistrzów, na przykład płótna Rembrandta. Artysta ten mieszkał i tworzył właśnie tutaj przez większość swojego życia. Trudno wyobrazić sobie też Holandii bez Van Gogha. Można wstąpić tutaj do muzeum i z bliska podziwiać chyba najsłynniejsze dzieło Van Gogha, jakim są „Słoneczniki”.

Plac Dam i Madame Tussaud

Gdzie najlepiej zacząć swoją wędrówkę? Okazuje się, że najlepiej to zrobić od Placu Dam, który ma Pałac Królewski po jednej stronie a gabinet figur woskowych Madame Tussaud po drugiej. To miejsce jest idealnym punktem wypadowym. Można stąd zwiedzić miasto na piechotę lub można popłynąć statkiem. Obejrzymy tutaj czternastowieczny kościół Uude Kerd, który znajduje się w samym środku dzielnicy Czerwonych Latarni. Znajduje się tutaj także Dom Rembrandta oraz dzielnica Jordaan, gdzie są piękne kawiarenki oraz sklepiki. Jest tu także dom Anny Frank, kilkunastoletniej Żydówki, która ukrywała się właśnie tutaj podczas drugiej wojny światowej. Stała się słynna dlatego, że pisała pamiętniki, które później zekranizowano w USA.

Kosmiczne muzea

Z kolei w porcie warto odwiedzić nowe muzea, które także są bardzo atrakcyjne. Są to muzea, które utrzymane są w bardzo modernistycznym stylu. Niektóre przywodzą na myśl statki kosmiczne, na przykład Muzeum Filmu Eye oraz biurowce nad krawędzią wody. Z kolei jeśli ktoś chce zobaczyć najlepszy widok na Amsterdam, musi wejść na wieżę kościoła Westerkerk, bo właśnie tutaj rozpościera się ten piękny widok. I to nie koniec atrakcji, bo właśnie tutaj, co wtorek o godzinie 13 zabytkowe organy grają piosenki Presleya I Beatlesów. Niektórzy przyjeżdżają tutaj specjalnie po to, aby posłuchać tego cotygodniowego koncertu organowego. Jest on świetnym zobrazowaniem atmosfery tego miejsca, które oscyluje między tradycją a nowoczesnością.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here