Czechy - co warto zobaczyć?

Czechy to z pewnością państwo, które warto zobaczyć. Choć nie jest to kraj zbyt dla nas egzotyczny, jednak na pewno atrakcyjny dla turysty. Co jednak najlepiej zobaczyć w Czechach? Co jest tam największą atrakcją?

Kraj Morawsko-Śląski

To z pewnością miejsce, które jest bardzo malownicze oraz ciekawe dla Polaka, między innymi dlatego, że stanowi odpowiednich naszego województwa śląskiego. Znajduje się bowiem to miejsce tuż przy naszej granicy z Czechami. Stolicą tego pięknego miejsca jest Ostrawa. To jedno z najbardziej uprzemysłowionych miast Czech. Jest to także jedno z najciekawszych turystycznie rejonów Czech.

Co jeszcze ciekawe znajduje się tutaj? Przede wszystkim jest tutaj piękna przyroda beskidzka. Piękne są dziewicze góry Jesioniki, w których znajduje się atrakcyjne dla Polaka sanatorium Karlova Studanka. Ciekawostką dla turysty jest to, że pomiary mówią, iż znajduje się tutaj najczystsze powietrze w Europie Środkowej. To z pewnością gratka dla tych, którzy lubią ekologiczne klimaty.

Góry, woda i co jeszcze?

Czechy - co warto zobaczyć?Ktoś, kto zaznał już cudownego powietrza, z przyjemnością uda się na wycieczkę kolejką osobową o urokliwej nazwie Osoblaha. Można także skorzystać z wodnych atrakcji. Jest tutaj bowiem sztuczny zbiornik Slezska Harta. Ci, którzy przyjeżdżają do tego miejsca, w pierwszej kolejności udają się właśnie tutaj. Ale góry i woda to nie wszystkie atrakcje tego miejsca. Znajduje się tutaj także Opawa. Prawdziwą atrakcją Opawy jest multimedialne Muzeum Ziemi Śląskiej.

Muzeum kapeluszy

Cudownym miejscem, kolejnym do dowiedzenia jest Nowy Jiczyn, który jest bardzo urokliwym rynkiem. To, co oryginalnego jest w tym miejscu, to kapelusze. Znajduje się bowiem w tym miejscu słynne w całych Czechach muzeum kapeluszy. Z pewnością jest to gratka dla tych, którzy lubią zwiedzać muzea. Na świecie znajdują się różne dziwne muzea, jest nawet muzeum zapałek, ale muzeum kapeluszy musi być szczególnie urokliwe. Ciekawostką jest także to, że na miejscu można zrobić także swój własny kapelusz. Taki kapelusz będzie z pewnością niezwykłą pamiątką po wycieczce do Czech.

Pora na rozrywkę

Jeśli już mamy piękny kapelusz na pamiątkę, pora dalej zwiedzać to miejsce. Kolejną atrakcją jest to, że znajduje się Stodolni, słynna ulica barów i klubów. To z kolei miejsce dla tych, którzy są bardzo rozrywkowi i nie wystarcza im już polski klub. Klub czeski to coś zupełnie nowego. A szczególnie klub, który znajduje się w miejscu, w którym jest bardzo dużo klubów i które aż huczy od klubowej atmosfery. Ta część miasta nigdy nie zasypia. To jest też z kolei świetny przykład na to, jak można przekształcić piękną architekturę na potrzeby kultury. Niektórzy odwiedzają Czechy właśnie dla tego miejsca i chętnie tutaj co jakiś czas powracają.

Muzeum Techniki

Po solidnej porcji rozrywki pora na technikę. Znajduje się tutaj Muzeum Techniki Kopřivnice. To miejsce, w którym można zapoznać się z historią fabryki samochodów, która ma aż 150 lat. Na przykład w 1897 roku wyprodukowano tutaj pierwszy automobil. Miało to miejsce na terenie Austro-Węgier. Można tutaj dowiedzieć się jeszcze więcej o samochodach.

Z kolei zalew Slezka Harta to miejsce, które z pewnością będzie rajem dla tych, którzy kochają wypoczynek nad wodą. Wody tutaj na pewno nie zabraknie. To bardzo popularne miejsce do uprawiania sportów wodnych, szczególnie jachtingu i kajakarstwa oraz windsurfingu. Można tutaj także uprawiać wędkarstwo. Po zalewie pływają także statki. To miejsce, które niejedną osobę zachęci do tego, aby zrobić sobie w tym miejscu piękne miejsca. Poza tym można tutaj zwyczajnie odpocząć. Zachęca do tego słoneczna okolica i nadmorski klimat.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here