włosy
fot.: pexels.com

Karmienie piersią jest wyjątkowym momentem dla każdej mamy. Dochodzi wtedy do nawiązania wyjątkowej więzi mamy ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. W tym czasie kobieta promienieje, nic więc dziwnego, że chce się czuć jeszcze piękniej. Wiele kobiet ma jednak wiele pytań co do niektórych zabiegów pielęgnacyjnych. Największe obawy wzbudza farbowanie włosów. Czy w okresie karmienia piersią można farbować włosy?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kiedy-nie-farbowac-wlosow/

Karmienie piersią a farbowanie włosów

Wbrew wszelkim obawom, koloryzacja włosów jest dozwolona, gdyż zawarte w farbach składniki chemiczne nie przenikają do pokarmu. Zaleca się jednak unikanie preparatów, które w swoim składzie zawierają duże ilości amoniaku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które są stworzone z całkowicie naturalnych składników. Najczęściej są to wyciągi z różnorodnych roślin. Oprócz nadania włosom głębokiego koloru, stają się one zdrowsze i mocniejsze.

Zanim jednak podejmie się decyzje o farbowaniu włosów, warto się upewnić, że nie są one zbyt osłabione. Należy pamiętać, że okres karmienia piersią jest momentem, gdy organizm kobiety jest znacznie osłabiony. Z tego powodu, włosy mogą np. nadmiernie wypadać. Właśnie dlatego, zaleca się unikania farb do włosów z dodatkiem amoniaku.

Gdzie farbować włosy?

Aby cała czynność przebiegła zgodnie z planem, warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie stylista będzie miał pod kontrolą efekty koloryzacji. Fryzjer czy też fryzjerka, z pewnością poprawnie określą kondycję włosów i dobiorą odpowiednie rozwiązanie, a także produkty pielęgnacyjne.

Nie jest to jednak konieczne, gdyż pofarbować włosy można także w domowym zaciszu. Aby uniknąć dużych eksperymentów, warto zainwestować w szampony koloryzujące, które także są skuteczne. Co prawda nie utrzymują się tak długo na włosach, jednak są znacznie bezpieczniejsze, a ponadto dzięki niż można również uzyskać spektakularny efekt.

Przed koloryzacją włosów warto udać się do lekarza, który pomoże w dobraniu odpowiednich suplementów diety i witamin. Pozwoli to wzmocnić organizm, a także osłabione przez karmienie piersią włosy.

Przeczytaj też: http://www.oliwkowo.pl/wady-i-zalety-farbowania-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here