Dobre sposoby na sprawdzenie legalności telefonu

Sprawdzając konkretny model telefonu można sprawdzić jego numer IMEI. Znaleźć go można w paru miejscach na przykład na naklejce na pudełku lub w oryginalnym dokumencie telefonu. Można zajrzeć również na naklejkę, która znajduje się w środku smartfona najczęściej pod jego baterią.

Jak sprawdzić czy telefon jest kradziony?
Jeżeli konkretny model telefonu nie posiada wyjmowanego akumulatorka, to w tym wypadku numer IMEI w tym urządzeniu może znajdować się na etykiecie pod klapką w której jest gniazdo na kartę sim. Kolejną możliwość daje nam odpowiedni kod, który można użyć wystukując na klawiaturze jego kombinację *#06#. Możemy sprawdzić także poprzez wejście w odpowiednie ustawienia, które pokażą szczegółowe informacje o tym telefonie. Dotyczy to tylko telefonów, które posiadają systemów Android. Kontrola numeru, który wyświetlił się nam na ekranie telefonu może dużo powiedzieć, czy jakaś osoba nie ingerowała we wprowadzenie jakichkolwiek zmian w oprogramowaniu tego telefonu. Powinniśmy wiedzieć, że w naszym kraju takie działanie jest nielegalne. Poza tym, może oznaczać to, że to urządzenie może pochodzić z kradzieży. Jeżeli numer IMEI tego telefonu jest taki sam jak na opakowaniu, to można być pewnym, że nie pochodzi on z kradzieży.
Do tego celu również mogą posłużyć nam specjalne strony internetowe, które umożliwiają sprawdzenie numeru IMEI, marki i modelu takiego telefonu. Ponadto, za pomocą takiej strony można zobaczyć miejsce, pierwszej rejestracji oraz sprawdzić poprawność kodu IMEI z naszym modelem. Jeśli serwis ma podpisaną umowę o współpracy z danym operatorem, to jest możliwość zweryfikować, czy dany model telefonu nie jest zablokowany.
W odniesieniu do iPhonów możemy przykładowo skorzystać z informacji, które zawarte są na stronie Smart Serwis. (
Zakup telefonu, który posiada niepewny numer IMEI może wiązać się dla każdej osoby, która go nabyła z dość przykrymi konsekwencjami.
W tej sytuacji urządzenie to może zostać zablokowane przez wybranego operatora, jeżeli dostanie on informacje od właściciela skradzionego sprzętu. Jeżeli taki telefon zostanie skontrolowany przez organy ścigania i wyjdzie przy kontroli, że został on skradziony, to można zostać oskarżonym o popełnienie przestępstwa za paserstwo. Można mieć również problem z tego typu urządzeniem, które pochodzi z nielegalnego źródła w razie konieczności naprawy, a także jego sprzedaży. Dlatego, jeśli jest się zainteresowanym kupnem telefonu, który pochodzi z rynku wtórnego, to warto sprawdzić go pod różnym katem.

http://www.anianotuje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here