Drzwi wejściowe aluminiowe

Bez wątpienia drzwi wejściowe są obowiązkowym wyposażeniem każdego budynku. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed chłodem oraz nieproszonymi gośćmi, jednak niewątpliwie ważny jest także ich wygląd, ekonomiczność i trwałość. Jednym z rozwiązań jest montaż drzwi aluminiowych, które idealnie pasują do nowoczesnych budynków.

Zalety drzwi aluminiowych

Drzwi wejściowe aluminiowe cechują się przede wszystkim wysoką trwałością i wytrzymałością, którą uzyskuje się przy stosunkowo niskiej masie w porównaniu do drzwi stalowych. Czy są one lepsze od drzwi wykonanych z drewna lub PVC? Faktem jest, że drzwi aluminiowe nie ulegają wypaczeniu i wykrzywieniu, tak więc są bardziej trwałe i dłużej zachowują swoje parametry. Są także zdecydowanie bardziej odporne na zniszczenie wskutek włamania, dlatego też uważa się je za jedne z drzwi najbezpieczniejszych. Izolacyjność drzwi aluminiowych

Drzwi tego rodzaju cechuje niski współczynnik przenikania ciepła, w związku z czym mogą być z powodzeniem wykorzystywane także w budownictwie pasywnym. Warto wiedzieć, że drzwi wykonane z tego rodzaju materiału mają wysoką dźwiękochłonność, która zapewnia wysoki komfort użytkowania budynku.

Wady drzwi aluminiowych

Drzwi wejściowe aluminiowe nie mają wielu wad. Można wspomnieć w tym miejscu, że mogą być podatne na drobne wgniecenia i zarysowania. Problem może stanowić także stosunkowo wysoka cena, która przekłada się jednak na jakość produktu. Drzwi wejściowe aluminiowe są zwykle droższe, niż te wykonane ze stali, czy też tworzyw sztucznych. Niewątpliwie jednak mają one znacznie więcej zalet niż wad, dlatego też cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Dobrej jakości stolarka drzwiowa jest przecież jednym z ważniejszych elementów budynku.

Walory estetyczne drzwi aluminiowych

Na koniec warto wspomnieć o walorach estetycznych – drzwi aluminiowe mają nowoczesny, atrakcyjny wygląd. Na rynku znajdziemy szeroki wybór wzorów, ponieważ materiał ten jest łatwy w obróbce i kształtowaniu. Mogą mieć one także różne kolory, które uzyskiwane są poprzez malowanie proszkowe. Wielbiciele wzorów tradycyjnych nie muszą rezygnować z komfortu użytkowania drzwi aluminiowych, ponieważ w sprzedaży dostępne są drzwi pokryte okleiną, która doskonale imituje inne materiały, na przykład drewno.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here