Komu zlecić stworzenie strony?

Aby wykonać prawidłową, działającą stronę internetową, wystarczy posiąść umiejętność operowania językiem HTML lub innym, pozwalającym na wykonanie prostego designu. Jednak nie jest to zadanie tak łatwe jak się wydaje, i lepiej zlecić je innym.

Kiedy potrzebna mi będzie pomoc?

Szczególnego wsparcia podczas tworzenia wymagają strony-portale, za pomocą których użytkownicy dokonują jakichś akcji. Tego typu strony to na przykład internetowe kantory, strony banków, strony organizacji charytatywnych, czy sklepy internetowe. Za ich pomocą użytkownik dokonuje jakiejś akcji, zwykle polegającej na rejestracji, wykupieniu dostępu do jakiegoś pakietu, zapłaceniu za niego. Są to sprawy poważne, wymagające profesjonalnych ustawień na stronie, z którymi przeciętny człowiek sobie nie poradzi. Wtedy przyda się wsparcie firmy oferującej tworzenie stron internetowych.

Komu to zlecić?

Na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm z dziedziny It, zajmujących się nie tylko tworzeniem stron, ale także ich obsługą, czy promowaniem ich w sieci. Ich usługi często mają według użytkowników kosmiczne ceny. Jednak zapłacenie kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych za profesjonalną stronę, która będzie przynosiła zyski przez kolejne lata, to jedynie inwestycja, którą warto ponieść dla dobra własnego wizerunku w sieci.

Komu nie zlecać założenia strony

Czasem, licząc na oszczędności, właściciele firm decydują się zlecić stworzenie strony dla firmy komuś znajomemu. Bywa też, że jest to amator, który zdobył nieco wiedzy na ten temat i chciałby „ugryźć temat”, choć nie ma wielkiego doświadczenia w tej kwestii. Za kilkaset złotych oszczędności decydujemy się więc powierzyć przyszłość swojej kampanii marketingowej komuś, co do kogo kompetencji nie jesteśmy pewni, i kto w dodatku zrobi nam to „na czarno”.

Lepiej nie decydować się na usługi kogoś, co do kogo nie jesteśmy przekonani, i kogo dotychczasowych poczynań nie możemy nigdzie obejrzeć. Firmy projektujące strony zatrudniają doświadczonych grafików, którzy w krótkim czasie postawią stronę, ale także będą potrafili wykryć błędy w niej i naprawić ją. Wybierać warto takie firmy, które oprócz samego założenia strony oferują także obsługę posprzedażową, czyli jej serwis.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here