Jak usunąć żółte plamy pod pachami?

Nierzadko zdarzyło Ci się z pewnością, że Twoje ulubione ubranie nagle pożółkło nieestetycznie w okolicy pach. Najczęściej takie zacieki pojawiają się na koszulach, zwłaszcza typowych jasnych męskich fasonach. Jest to jednak do uniknięcia, lecz zależne jest to przede wszystkim od rodzaju materiału, z jakiego uszyta została koszula. Musimy wiedzieć, iż jest tyle rozmaitych sposobów na chwilę obecną na to, aby wywabić te nieładnie prezentujące się plamy, że naprawdę nie ma potrzeby decydowania się na wyrzucenie ulubionego ciucha na śmietnik. Poniżej przedstawiamy kilka charakterystycznych technik.

Nie gorąco

Jak usunąć żółte plamy pod pachami?Nie jest dobre, aby działać na takie zaplamienia gorącymi masami powietrza. Koniecznie musisz pozwolić ubraniom z tego rodzaju naciekami swobodnie wyschnąć. W przeciwnym razie, susząc je suszarką po prostu utrwalisz plamy. Najlepiej jest więc prać takie ciuchy w zimnej wodzie i suszyć je na powietrzu. Prawdopodobnie pozwoli to na samoistne zniknięcie brzydkiej plamy. W szczególności jest to ważne, aby naturalnie suszyć ciuchy z charakteryzowanymi plamami wówczas, gdy są one uszyte z naturalnej tkaniny. Wtedy plamy z potu wyblakną pod wpływem promieni słonecznych. Kolejna wskazówka to zalecenie wyjątkowej uwagi przy ciuchach z poliestru. Koszula z takim dodatkiem poddana intensywnemu grzaniu słońca po prostu może zostać zniszczona. Nie odbarwiają się natomiast tylko i wyłącznie bawełniane koszule oraz wykonane z lnu. Warto także wiedzieć, że wybrane poliestry mogą również zostać rozłożone, kiedy podziałamy na nie wysokimi temperaturami.

Bez wybielaczy

Nie jest wskazane także, żeby w szczególności białe koszule potraktować wybielaczami. Nawet ciemnożółte plamy nie zostaną w ten sposób wywabione. Wybielacz sprawi, że plama jeszcze bardziej pożółknie, a to z faktu, że dojdzie do reakcji z białkami, które znajdują się w pocie.

Testuj

Trzecia z uwag jaką kierujemy do właścicieli pożółkłych koszul to testowanie. Musisz na jakimś mało rzucającym się w oczy miejscu sprawdzić czy kolor nie ulega spraniu. Jeżeli wiesz, że się pocisz, pozostawiając pod pachami takie plamy, koniecznie powinieneś zakładać pod bardziej eleganckie koszule bawełniane koszulki – tylko nie sztuczne, które będą wywoływały jeszcze silniejsze przegrzanie ciała i intensyfikowały problem, ale w stu procentach naturalne. Dzięki temu unikniesz przenikania plam z potu na właściwą koszulę. Dobrze jest także postawić na specjalne ochronne wkładki pod pachy oraz wybrać mocniejszy w działaniu dezodorant. Najlepiej, aby nie miał on aluminium. To powinno być pomocne.

Zastosuj sodę

Dla posiadaczy koszul z plamami, którzy przywiązani są do swego ciucha bardzo istotne okazuje się podjęcie starań o odzyskanie koszuli i przywrócenie jej pierwotnego wyglądu. W tym celu warto podziałać na nią sodą oczyszczoną – mieszamy cztery łyżki sody i jedną czwartą szklanki wody, powstałą w ten sposób pastę wcieramy pod pachy. Wykorzystajmy do tego szczoteczkę do zębów czy paznokci. Wtartą pastę pozostawiamy na godzinę, a później koszulę od razu wrzucamy do prania i suszymy. Nie działajmy na nią gorącem!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here