szelki dla psa

Odpowiednio dobrane i dopasowane szelki dla psa mogą zapewnić pupilowi komfort oraz wygodę. Wybór właściwego modelu, kroju i rozmiaru pozwoli mu na czerpanie przyjemności nie tylko ze wspólnych spacerów, lecz także z zabaw na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru szelek.

Kiedy warto kupić szelki dla psa?

Właściciele czworonożnych towarzyszy nierzadko stoją przed ciężkim wyborem, zastanawiając się, co będzie odpowiednie dla ich psiaka: obroża czy szelki dla psa? Podczas podejmowania decyzji warto przeanalizować kilka kwestii, a także zasięgnąć opinii specjalisty, jakim jest np. lekarz weterynarii. Są jednak rasy psów, w przypadku których zaleca się używanie wyłącznie szelek, np. yorki.

W innych sytuacjach, rozwiązanie to polecane jest dla psów, które są wyjątkowo żywiołowe i energiczne. Sprawdzą się także w przypadku tych o sportowym duchu. Sprawdzą się także wtedy, gdy chcemy uprawiać sport wraz z naszym pupilem. Polecane są szczególnie do biegania i jazdy na rowerze. Warto wówczas wybrać taki model szelek dla psa, który powstał z myślą o wspólnym uprawianiu dyscyplin sportowych.

Jeżeli nasz psiak jest wyjątkowo żywiołowy i energiczny, a chodzenie na smyczy jest dla niego niezwykle trudne i męczące, warto zamienić ją na szelki. Ciągnięcie i szarpanie smyczy jest nie tylko niekomfortowe, ale także niebezpieczne dla naszego pupila. Jest on wówczas narażony na uszkodzenie ciała, gdyż gwałtowne szarpanie smyczą prowadzić może do podduszenia.

Jakie są rodzaje szelek dla psów?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, warto zapoznać się, jakie ich rodzaje występują na rynku. Jednym z nich są szelki sportowe, które, jak już wspominaliśmy, powstały z myślą o tych psiaków, dla których sport jest elementem codziennej rutyny. Wykonane są ze specjalnego materiału, który zapobiega powstawaniu otarć w trakcie intensywnego ruchu. Maja na celu także zapewnienie mu maksymalnej wygody i komfortu. Wybór właściwego kroju szelek sportowych należy dopasować do konkretnych dziedzin, takich jak jazda na rowerze czy bieganie.

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów są szelki spacerowe. Jak sama nazwa wskazuje, zastosowanie znajdą podczas codziennego użytkowania. Będą idealnie podczas spacerów, pieszych wycieczek czy wspólnych wyjść. Stanowią doskonałą alternatywę dla obroży. Warto mieć jednak na uwadze, iż nie zaleca się używania ich do aktywności fizycznej, gdyż nie są do tego przystosowane.

Znajdziemy także szeroki wybór szelek specjalistycznych, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym zastosowaniu. Przykładem są, chociażby szelki samochodowe, których budowa pozwala na przymocowanie ich do pasa samochodowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here