Jak wydać książkę?

Nie każdy ma talent do pisania. Są jednak i takie jednostki wśród nas, które taki dar posiadają. I to nie mały. Są to osoby, które mogłyby zostać prawdziwymi pisarzami. Jednak sama umiejętność pisania jeszcze nie wystarczy. Do tego, aby wydać swoją książkę jeszcze długa i niełatwa droga.

Wszystko oczywiście jest możliwe. Zatem jak wydać książkę? Oto kilka rad w tym temacie. To od czego trzeba zacząć to oczywiście w pierwszej kolejności należy książkę napisać. Nie można tu jednak kierować się trendami czy modą. Książka musi być pisana z pasją. Nie można zatem wybrać tematyki, która z jednej strony jest popularna, ale z drugiej jest to to tematyka, o której nie mamy zbyt dużego pojęcia. Taki przypadku pisanie książki może się okazać wielką męczarnią i na koniec okazać może się, że nie będzie ona po prostu zbyt dobra.

Ale w końcu udało się. Książka jest już ukończona. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak ją wydać. Jednak, aby to zrobić wykonać należy jeszcze jedną ciężką pracę. Trzeba bowiem znaleźć i zainteresować swoją książką odpowiedniego wydawcę. Na rynku istnieje oczywiście wiele firm wydawniczych. To co należy zrobić to wysłać swoją książkę do kilku z nich. Najlepiej do takich, które specjalizują się w wydawaniu książek o tej samej tematyce, w której napisana jest nasza książka.

Teraz musimy zaczekać na decyzję wydawnictwa. Oczywiście decyzję dotyczącą tego czy dane wydawnictwo zechce wydać naszą książkę czy nie. Jeśli otrzymamy decyzję pozytywną wówczas musimy przystąpić do negocjacji z wydawnictwem. Negocjacje te dotyczą w szczególności dwóch rzeczy. Po pierwsze tego w jakim nakładzie książka zostanie wydana, a druga kwestia to oczywiście kwestie finansowe. Innymi słowy, dotyczą one naszego honorarium jakie otrzymamy za książkę.

Wszystko to może wydawać się bardzo proste jednak w rzeczywistości wcale takie nie jest. Wydanie książki to bardzo duży wysiłek. Dlatego jeśli myślimy o wydaniu książki liczyć musimy się z tym, że przed nami naprawdę bardzo dużo ciężkiej pracy.

http://mydlanyraj.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here