Przyzwyczajenie czy odmiana? Jak dobrać kolor włosów.

Nawet najmodniejsza fryzura nie prezentuje się dobrze, jeśli włosy są w złej kondycji albo w mało atrakcyjnym kolorze. Dlatego niektóre kobiety decydują się na farbowanie włosów. Mają wtedy dylemat – jaki odcień będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Ale jak dobrać kolor włosów, aby zdecydowanie poprawiał wizerunek? Czy zdecydować się na własny naturalny kolor i tylko nadać mu ciekawszy lub bardziej intensywny odcień? Czy może wprowadzić radykalną zmianę w wyglądzie, żeby zaskoczyć znajomych nowym image.

Przy decyzji o tym jak dobrać kolor włosów bierze się pod uwagę typ urody, barwę oczu i karnację cery. Naturalne blondynki o jasnej skórze nie powinny stosować zbyt ciemnych farb. Lepiej utrzymać gamę jasnych brązów, miedzi, albo miodowego blondu. Można wykonać mniejsze lub szersze pasma w zbliżonych odcieniach, wtedy całość wygląda bardziej naturalnie.
Kobiety o nieco orientalnej urodzie mogą sobie pozwolić na kolor czarny, ciemno brązowy albo kasztanowy. Te kolory dobrze harmonizują z ciemną barwą oczu. Przy śniadej karnacji dobrze jest rozjaśnić wizerunek żywszymi kolorami. Odpowiedni będzie ciepły brąz i różne odcienie rudego.
Do jasnych oczu – błękitnych lub zielonych, pasują odcienie beżu i jasnej czekolady. Brązowe oczy nabierają większej wyrazistości przy włosach w kolorze mahoniu i gorzkiej czekolady.

Przed podjęciem decyzji dobrze jest zapytać wizażysty jak dobrać kolor włosów oryginalny i atrakcyjny, a jednocześnie podkreślający walory naturalnej urody. Mogą oni nawet zaproponować kolor całkiem różniący się od dotychczasowego, co niekiedy jest znakomitym rozwiązaniem dla pań nie bojących się odważnych zmian. Doświadczony fryzjer doradzi jak dobrać kolor włosów dla osoby starszej, żeby ujednolicić ich barwę poprzez pokrycie farbą pojawiających się siwych pasemek.

Młodzież często eksperymentuje z tym jak dobrać kolor włosów żeby zademonstrować swoją indywidualność. Widuje się nastolatków z czerwonymi czy zielonymi włosami. Wygląda to zabawnie, ale przecież każdy ma prawo do własnego, oryginalnego stylu.

http://tubator.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here