Jak wysłać paczkę za granicę kurierem?

0
980

W obecnych czasach wysłanie paczki za granicę to żaden problem. Za pośrednictwem jednej z firm kurierskich można nadać przesyłkę w dowolne miejsce na świecie. Przedstawiamy, jak zrobić to krok po kroku.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Paczkę międzynarodową można nadać bezpośrednio w jednej z popularnych firm kurierskich. Wystarczy udać się do odpowiedniego punktu i tam dopełnić wszelkich formalności. Niestety wybór najlepszego przewoźnika może stanowić spory problem. Znalezienie najkorzystniejszej oferty bywa czasochłonne. Drugim minusem jest fakt, że klienci indywidualni muszą liczyć się z dość wysokimi kosztami nadania przesyłki zagranicznej. 

Chcąc wysłać paczkę za granicę, warto rozważyć opcję skorzystania z usług brokera kurierskiego. 

Broker usług kurierskich, czyli optymalne rozwiązanie

Operator logistyczny epaka.pl umożliwia sprawną wysyłkę paczki w nawet najbardziej odległe zakątki świata. Broker współpracuje z najpopularniejszymi firmami kurierskimi w kraju. Osoba zainteresowana wysyłką paczki za granicę może w prosty i sprawny sposób porównać oferty wszystkich kurierów i wybrać tę, która jest dla niego najkorzystniejsza. Wszystkie formalności załatwia się online. Wystarczy wybrać rodzaj przesyłki (paczka, koperta, paleta), miejsce nadania, miejsce wysyłki oraz firmę kurierską, z której usług chcemy skorzystać. Cała procedura trwa dosłownie kilka minut. Przygotowaną paczkę odbiera od nadawcy wybrany kurier.

Platforma logistyczna epaka.pl umożliwia śledzenie online przesyłki GLS, DPD, UPS itd. Dzięki temu klient może w każdej chwili sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nadana przesyłka. Operator udostępnia także inne dodatkowe usługi – takie jak ubezpieczenie paczki czy potwierdzenie dostarczenia przesyłki.

Sprawdź, co możesz wysłać

Niestety nie każdą rzecz można wysłać za granicę. Zanim nadasz paczkę, dokładnie przeczytaj regulamin wybranej firmy kurierskiej. Każdy przewoźnik jest zobligowany do tego, żeby udostępnić swoim klientom listę przedmiotów wyłączonych z usług kurierskich. Zwykle są to alkohole, czy też rzeczy o dużej wartości. 

Odpowiednio przygotuj paczkę do wysyłki

Każda przesyłka międzynarodowa musi być odpowiednio spakowana. Tylko wtedy kurier będzie mógł ją przyjąć.

Przede wszystkim należy zacząć od porządnego zabezpieczenia przedmiotów znajdujących się w środku. Jeśli chcesz wysłać delikatne przedmioty, które mogą łatwo ulec zniszczeniu podczas transportu, postaw na folię bąbelkową. Możesz także wykorzystać inne wypełniacze – takie jak specjalne poduszki powietrzne, skropak czy wełnę drzewną. Do zabezpieczenia wysyłanych przedmiotów świetnie sprawdzi się też stretch. 

Swoją przesyłkę zapakuj w odpowiednio duży karton lub foliopak i dla pewności zabezpiecz solidną ją taśmą klejącą. Dzięki temu paczka nie rozpadnie się podczas transportu. 

Jeśli chcesz wysłać opony, wózek dziecięcy czy inny przedmiot o niestandardowym rozmiarze, sprawdź poradnik dostępny na stronie brokera. Znajdziesz tam informacje o tym, jak zapakować taką przesyłkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here