Jakie produkty stosować do tłustej skóry twarzy?

Skóra tłusta dla wielu osób jest prawdziwym utrapieniem. Wydzielająca nadmierne ilości sebum, sprzyja powstawaniu niedoskonałości. Poza tym nieestetycznie się błyszczy. W związku ze wzmożoną pracą gruczołów łojowych nie zawsze dobrze „dogaduje się” z kosmetykami używanymi do makijażu, które w kontakcie z dużą ilością sebum, mogą rolować się, „ważyć”, a nawet zupełnie znikać już po krótkim czasie od aplikacji. Problemy charakterystyczne dla tłustej skóry nasilają się zwłaszcza w okresie letnim, kiedy skóra człowieka w zupełnie naturalny sposób intensywniej się poci. Ze względu na szczególne potrzeby, jak łatwo się domyślić, skóra tłusta wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, które z jednej strony będą działać w sposób adekwatny do jej potrzeb, z drugiej zaś w widoczny sposób poprawią jej wygląd. Które produkty dla tłustej skóry będą najlepsze?

Skóra tłusta – znajdź sposób na jej zmatowienie

Jednym z najczęściej występujących problemów skóry tłustej jest jej błyszczenie się, które dla wielu kobiet bywa szczególnie uciążliwe. Jest ono wynikiem wydzielania nadmiernych ilości sebum, do którego dochodzi na skutek zaburzonej pracy gruczołów łojowych. To jeden z najbardziej charakterystycznych objawów tłustej skóry i zarazem jeden z największych problemów. Nieestetyczne błyszczenie może pojawić się wyłącznie w strefie T (czoło, nos, broda), co wskazuje na cerę mieszaną, lub też może dotyczyć całej twarzy.

Skóra tłusta, która się błyszczy, wymaga zastosowania odpowiednich produktów, które pomogą ją zmatowić. Jednak wbrew pozorom nie mogą to być kosmetyki silnie przesuszające. Tymczasem wiele kobiet, chcąc zwalczyć znienawidzony problem, sięga po preparaty przesuszające skórę twarzy. To duży błąd, gdyż tego rodzaju produkty swoim silnym działaniem tak naprawdę wyłącznie nasilają problem, zaburzając jeszcze bardziej pracę gruczołów łojowych, które w odpowiedzi na zniszczenie naturalnego płaszcza lipidowego skóry, podejmują wytężoną pracę.

Zdecydowanie lepiej wybierać preparaty, które zapewniają łagodny efekt matu, a dzięki obecności dobrze dobranych składników aktywnych, regulują pracę gruczołów łojowych. Przykładem mogą być kosmetyki marki Garnier dedykowane skórze tłustej. Uregulowanie pracy gruczołów łojowych nie tylko poprawia kondycję skóry, ale też sprawia, że skóra tłusta staje się mniej problematyczna.

Postaw na oczyszczanie

Skóra tłusta jest zdecydowanie bardziej podatna na powstawanie na jej powierzchni niedoskonałości niż cera sucha. A to za sprawą wspominanego wcześniej sebum, a dokładniej jego nadmiernych ilości. Zalegające na całej powierzchni skóry sebum blokuje ujścia gruczołów łojowych, prowadząc w konsekwencji do pojawienia się tzw. zaskórników. Ich pozbycie się bywa bardzo trudne i staje się dodatkowym problemem dla posiadaczek tłustej skóry – tym bardziej, że często ich obecność sprzyja rozwojowi stanu zapalnego. Zarówno zaskórniki, jak i zmiany trądzikowe, które mogą być następstwem tłustej skóry, niekiedy stają się problemem dermatologicznym, wymagającym niejednokrotnie specjalistycznych i długotrwałych kuracji.

Skóra tłusta wymaga więc dogłębnego i niezwykle starannego oczyszczania, które – poza codzienną pielęgnacją – powinno dotyczyć również stosowania głęboko oczyszczających peelingów, najlepiej dedykowanych cerze tłustej i jej problemom, np. marki Tołpa. Do codziennego oczyszczania skóry twarzy należy wybierać pianki lub żele zawierające substancje głęboko oczyszczające, np. ekstrakt z zielonej, czarnej glinki lub węgla. Peelingi wykorzystywane do pielęgnacji skóry tłustej powinny być gruboziarniste, dzięki temu skuteczniej złuszczą martwy naskórek i pozwolą dokładniej oczyścić skórę twarzy, jak np. gruboziarnisty peeling do twarzy Perfecta. Pielęgnację powinno zakończyć nałożenie na skórę twarzy nawilżająco – matującego kremu o lekkiej konsystencji, przeznaczonego do cery tłustej i problematycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here