Monitoring samochodów w przedsiębiorstwie

Zainwestowanie w nowoczesne systemy monitoringu samochodów firmowych może w znacznej mierze usprawnić działanie przedsiębiorstwa, które dysponuje całą flotą pojazdów, jak i ograniczyć nadużycia ze strony pracowników, którzy mają do dyspozycji pojazdy z towarem. W jaki sposób to działa? Czy jest nieskomplikowane i dostępne także dla mikro firm?

Czemu służy „śledzenie” pojazdu?
Monitoring samochodów pozwala na lokalizację pojazdu on-line, kontrolę wydatków na paliwo, zarządzenie całą flotą pojazdów. Przynosi oszczędności, ponieważ eliminuje zbędne kilometry, ogranicza koszty, pozwala na zarządzanie trasami czy monitorowanie wagi towaru. Systemy GPS to także kontrolowanie bezpieczeństwa kierowcy, sprawdzenie, w jaki sposób użytkuje pojazd, czy dba o swoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo samego samochodu, jak i towaru na nim przewożonego. Dobrze jest wybrać taki system monitorowania pojazdów, który będzie miał możliwość eksportu danych do różnych firmowych programów. Ważne też, by dostawca systemu służył też pomocą swoim klientom tak jak http://www.k2gps.pl/.

Jak to działa?
Monitorowanie samochodów funkcjonuje dzięki zainstalowaniu w nich urządzenia oraz operowania systemem, który odbiera informację z systemu GPS o położeniu danego pojazdu. Nawet jeśli pojazd znajdzie się poza zasięgiem sieci mobilnej, to dane zostaną zapisane i wysłane do urządzenia w firmie po ponownym połączeniu. Te dane może przejrzeć upoważniony pracownik za pomocą przeglądarki internetowej, tabletu czy telefonu, który może łączyć się z internetem. Można więc kontrolować pracowników i położenie aut z każdego miejsca, nawet w wolnym dniu czy z zagranicy.

http://www.autocacko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here