Polerowanie lakieru samochodowego ręczne oraz maszynowe

Polerowanie samochodu to jedyny sposób na trwałe usunięcie rys, niedoskonałości i zarysowań z lakieru bezbarwnego poprzez usunięcie niewielkiej warstwy lakieru.

Służy do tego specjalna pasta polerska, którą można nakładać na dwa sposoby, podczas polerowania ręcznego lub maszynowego. Podczas polerowania usuwa się niewielką warstwę lakieru bezbarwnego, na którym występują zarysowania, matowienie, ślady zawirowania, plamy czy inne niedoskonałości.

Odświeżanie lakieru przy pomocy polerowania

Polerowanie maszynowe jest szybsze i mniej pracochłonne niż polerowanie ręczne, a także daje lepsze efekty w usuwaniu defektów w lakierze samochodu. Zaletą polerowania ręcznego jest to, że ułatwia dostęp do bardziej skomplikowanych obszarów i jest mniej agresywne, a co za tym idzie, mniej ryzykowne. Natomiast polerowanie maszynowe jest lepszym rozwiązaniem do większych obszarów, pomaga uzyskać bardziej jednolite wykończenie i sprawdza się w przypadku głębszych defektów.Główną zaletą maszynowego polerowania samochodu zamiast polerowania ręcznego jest to, że jest to znacznie szybsze i mniej pracochłonne. Jeśli znajdziesz dobrą kombinację pasty do polerowania i padu pasującą do lakieru, możliwe jest wypolerowanie maszynowe średniej wielkości samochodu w ciągu zaledwie kilku godzin i uzyskanie doskonałych rezultatów. Ręczne polerowanie może trwać znacznie dłużej, co nie jest tak naprawdę opłacalne. Dużym problemem jest to, że ręczne polerowanie jest bardzo wyczerpujące. Trzeba włożyć dużo siły, aby mocno docisnąć i bardzo szybko przesuwać pad, aby zetrzeć niedoskonałości z lakieru.Polerowanie to ważny proces, który zapewni poprawę wyglądu i odświeżanie lakieru Wrocław to miasto, gdzie możemy skorzystać z tego typu usług w profesjonalnym warsztacie zajmującym się auto detailingiem. Aby zmniejszyć ryzyko usunięcia zbyt dużej ilości lakieru, fachowcy korzystają z miernika, który wskaże, jak gruby jest lakier bezbarwny samochodu. Daje to operatorowi więcej informacji, aby zdecydować, czy można bezpiecznie polerować pojazd maszynowo lub ręcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here