Akcesoria łazienkowe — jakich produktów nie może zabraknąć w twoim domu

Podczas remontu łazienki po położeniu płytek i wyborze niezbędnych elementów wyposażenia warto pomyśleć o zakupie różnego rodzaju akcesoriów. Dzięki takim produktom korzystanie z pomieszczenia na pewno będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Ponadto można zyskać naprawdę ciekawe i jednocześnie praktyczne dekoracje. Sprawdź, na jakie akcesoria warto postawić podczas urządzania łazienki.

Dozownik do mydła

Zdecydowana większość osób używa obecnie mydeł w płynie. Jeśli należysz do tego grona, to w twojej łazience nie może zabraknąć stylowego dozownika. Takie akcesoria łazienkowe powinny jednak nie tylko mieć ciekawy design, ale także zapewniać wygodę. Z tego powodu warto zwrócić uwagę np. na możliwość zamocowania na uchwycie czy też bezdotykowej obsługi.

Mydelniczka

Jeśli preferujesz klasyczne mydła w kostce bądź nie chcesz ograniczać się jedynie do wersji w płynie, to z pewnością przyda ci się mydelniczka. Dość praktycznym rozwiązaniem są modele z uchwytem, ponieważ nie dotykają umywalki i chronią w ten sposób jej powierzchnię przed zabrudzeniem. Ponadto mydelniczka może być naprawdę niebanalną ozdobą łazienki.

Szczotka do WC

Przy wyborze szczotki do WC należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jej wygląd powinien pasować do aranżacji łazienki i pozostałych elementów wyposażenia. Ważne jest zwłaszcza zgranie ze stojącym przeważnie w pobliżu koszem na śmieci. Należy też dobrze przyjrzeć się samej szczotce, ponieważ od jej kształtu i użytych materiałów zależy łatwość i dokładność czyszczenia miski WC.

Uchwyt na papier

Na odbiór aranżacji łazienki mają wpływ nawet tak niepozorne detale jak uchwyty na papier toaletowy. Ten element powinien być dopasowany do wyposażenia obecnego w pomieszczeniu. Jeśli zatem np. baterie mają złoty kolor, to warto postawić na uchwyty w tym samym odcieniu. W sklepie online elazienki.pl są też dostępne zestawy, w których skład oprócz stojaka na papier wchodzi np. szczotka do WC.

Kosz na śmieci

Podczas zakupu akcesoriów do łazienki na pewno nie można zapomnieć o koszu na śmieci. Dzięki jego obecności nie trzeba za każdym razem wynosić odpadów z pomieszczenia. Ponadto taki element wyposażenia może dodać łazience oryginalności, jeśli będzie mieć ciekawy design. Warto też zwrócić uwagę na względy praktyczne, czyli rozmiar kosza i system podnoszenia klapy.

Wieszaki na ręczniki

Obecność wieszaków może znacząco ułatwić utrzymanie porządku w łazience i przyspieszyć suszenie mokrych ręczników. Haczyki czy też relingi mogą być ponadto oryginalną dekoracją, zwłaszcza jeśli będą idealnie dopasowane do aranżacji pomieszczenia. Niezwykle ciekawą opcją mogą być również stojące wieszaki, które często mają naprawdę niebanalne kształty.

Akcesoria do mycia zębów

W łazience bez wątpienia nie może zabraknąć również akcesoriów do mycia zębów. Kubki z przegródkami na szczotki to praktyczne rozwiązanie dla rodzin, zwłaszcza jeśli pomieszczenie nie należy do największych. Podczas zakupów na pewno warto zwrócić uwagę również na oryginalne projekty, które mogą mieć np. na ciekawy wzór bądź oryginalny uchwyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here