Każdy chciałby czuć się w swoim domu możliwie najbardziej bezpiecznie. Chcemy zapewnić ochronę tak swoim bliskim, którzy w owym domu przebywają, jak i wszystkim rzeczom, jakie w nim przechowujemy, a które są czasem szczególnie cenne. Zwiększenie zabezpieczeń w domu tak, żeby zapewnić sobie psychiczny komfort, iż zrobiliśmy wiele, żeby uchronić się przed włamaniem czy rabunkiem, to więc podstawa. Jakie działania można podjąć?

Montaż monitoringu

Montowanie kamer staje się obecnie popularnym sposobem ochrony – daje jasny sygnał złodziejom, że dom jest strzeżony, a często już sam widok błyszczącego z daleka światła kamery sprawia, że rezygnują z włamania. Jeszcze lepszym pomysłem jest współpraca z firmą ochroniarską. Jeśli monitoring wykryje coś podejrzanego i włączy się alarm, strażnicy przybędą na miejsce.

Solidne drzwi antywłamaniowe

Najlepszym sposobem, by uchronić się przed wyłamaniem zamka i wejściem nieproszonych gości do środka jest zamontowanie odpowiednich drzwi – w tej chwili na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo modeli, specjalnie wzmocnionych i wyposażonych w dodatkowe zamki. Oczywiście koszt nie jest mały, ale zabezpieczenie naprawdę duże!

Specjalne okucia okienne

Jeśli jakiś włamywacz nie będzie mógł dostać się do domu drzwiami, to z pewnością postara się o wybicie okna. Czasem zaś od razu udaje się do okien, widząc w tym prostszy sposób na wejście do środka. Tymczasem można użyć okien antywłamaniowych, wzmocnionych specjalnymi okuciami o podwyższonej odporności. Takie okna mają na przykład klamkę z kluczykiem, albo wkładkę antyrozwierceniową w okuciu, dzięki której okno jest dodatkowo zabezpieczone. Takie modele produkuje między innymi Winkhaus – firma zresztą zajmuje się też tworzeniem okuć do drzwi.

Pies strażnikiem domu

Choć wielu osobom wyda się, że ten sposób zabezpieczania domostwa to już przeżytek, pies strzegący podwórka to naprawdę świetny pomysł. Psy są wierne i dzielne, a do tego często już sam ich widok i widmo kontaktu sprawia, że włamywacze rezygnują z podejmowania prób dostania się do domu. Jeśli zaś pies ujada w środku nocy, dla domowników czy sąsiadów może to być sygnał, że dzieje się coś niedobrego – dlatego warto sprawić sobie czworonożnego przyjaciela, który nie tylko będzie nas bardzo kochał, ale i strzegł naszego dobytku.

Lokalizatory GPS

A teraz nieco bardziej nowoczesny sposób – użycie lokalizatorów GPS, które będą powiadamiały na przykład o tym, czy auto nadal stoi w garażu, czy też ktoś postanowił je ukraść. Lokalizatory pozwalają na ustalenie położenia danej rzeczy – na przykład pojazdu. Wszelkie zmiany spowodują wysłanie powiadomienia – czy to na e-mail czy przy pomocy wiadomości SMS. W ten sposób możemy jeszcze lepiej chronić dom i własny dobytek przed złodziejami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here