Pędzle do golenia dla skóry wrażliwej – jakie wybrać?

Wrażliwa skóra jest prawdziwą zmorą wielu mężczyzn. Nie dość, że ma tendencje do zaczerwienienia, pojawiających się alergii skórnych, to jeszcze jest bardziej podatna na podrażnienia przez kosmetyki i akcesoria do golenia. Jest wielu zwolenników mydeł i kremów do golenia rozrabianych w tyglu, a do ich użycia potrzebny jest odpowiedni pędzel. W przypadku mężczyzn posiadających skórę wrażliwą powstaje więc dylemat, jaki pędzel do golenia wybrać.

Golenie zarostu przy wrażliwej skórze – podstawowe zasady

Zanim przejdziemy do rodzajów pędzli do golenia i ich przydatności dla mężczyzn z wrażliwą skórą, przybliżymy, co robić, aby skóra pozostawała gładka i bez podrażnień. Na samym początku przed goleniem warto wykonać lekki peeling, taki który jest odpowiedni do częstego stosowania. Potem po zmyciu peelingu warto nałożyć na skórę twarzy ciepły, mokry ręcznik. Dzięki temu pory skóry się otworzą. Potem pozostaje już tylko nałożenie olejku do zmiękczania zarostu. Po kilku sekundach można już nakładać na niego pianę z mydła, która ostatecznie zmiękczy zarost, a jednocześnie wniknie w głąb skóry powodując jej odpowiednie odżywienie. Oczywiście, aby rozrobić pianę potrzeba odpowiedniego pędzla do golenia. Jaki zatem wybrać?

Pędzel z włosia borsuka – miękki pędzel doskonały dla wrażliwej skóry

Pędzle do golenia z naturalnego włosia różnią się między sobą nie tylko wielkością i gęstością jego rozmieszczenia, ale także twardością. W przypadku skóry wrażliwej, konieczne jest wybranie miększego włosia, które nie będzie dodatkowo podrażniać skóry, a jednocześnie doskonale rozrobi pianę i pozwoli ją dokładnie rozprowadzić. Takie są pędzle do golenia dla mężczyzny z włosia borsuka. Występują w aż czterech odmianach, w zależności od miejsca, z którego pozyskiwane jest włosie. Najlepsze jest to o jasnym kolorze w z ciemniejszym paskiem pośrodku, ale odpowiednie i równie miękkie będą również modele pędzli do golenia z ciemniejszym włosiem. Takie pędzle charakteryzują się tym, że doskonale zatrzymują wodę, przez co można łatwiej rozrobić pianę, a także uzyskać bardziej gęstą konsystencję.

Pędzle syntetyczne – alternatywa dla tych, którzy nie chcą sięgać po naturalne włosie

Mówi się, że pędzle do golenia z naturalnego włosia są najlepsze, gdyż syntetyczne znacznie szybciej wysychają, przez co rozrobienie piany jest trudniejsze. Jednak producenci pracują stale nad tym, aby stworzyć dobry syntetyk i pojawiają się coraz lepsze modele pędzli imitujących włosie borsuka. Oczywiście jak na razie nie są tak skuteczne w rozrabianiu piany. Niemniej jednak z pewnością są miękkie i odpowiednie dla wrażliwej skóry. Są oczywiście dobrym wyborem dla tych, którzy z powodów ideologicznych nie chcą sięgać po naturalne włosie.

Włosie końskie – złoty środek

Na rynku są również dostępne pędzle z włosia końskiego. Choć jest ono z natury znacznie twardsze od włosia borsuka, to jednak w procesie produkcji zostają poddawane procesowi zmiękczania przez co finalnie są miękkie i nadają się również dla skóry wrażliwej. To rozwiązanie jest może mniej ekskluzywne od pędzli do golenia z włosia borsuka, niemniej jednak sposób ich pozyskiwania jest bardziej humanitarny, gdyż do produkcji trafiają włosy, które są wyczesywane i żaden koń nie jest zabijany dla tego celu. Dlatego może to być odpowiedni wybór dla mężczyzn, dla których jest to ważny aspekt, a jednak nie chcą sięgać po syntetyki.

Pędzle do golenia dla mężczyzny to również te wykonane z włosia świni bądź dzika. Nie są jednak one polecane dla mężczyzn ze szczególnie wrażliwą skórą z powodu twardości włosia. Można nimi jednocześnie nakładać pianę i wykonywać intensywny masaż skóry. Z pewnością poprawiają więc mikrokrążenie. Jeśli chodzi o łatwość rozrabiania piany, to jak wszystkie rodzaje naturalnego włosia powodują, że ta czynność jest znacznie szybsza. Zatem wybór pędzla do golenia zależny jest od preferencji, jeśli chodzi o rozmiar, a także rodzaju skóry, jeśli chodzi o włosie. Pędzle są dostępne w rozmiarach od XS do XL. Te pierwsze nadają się idealnie na podróż, a ostatnie dla tych, którzy posiadają większe dłonie. Odpowiedni pędzel do golenia sprawi, że będzie ono przyjemnością, a możliwość wystąpienia podrażnień skóry będzie znacząco zniwelowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here